Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (11)


Recommended Posts

Monica, multumesc de link - Doamne ce frumusei sunt !!! Ioana sa iti traiasca minunile si sa te bucuri de ei toata viatza !!! Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Andruska, pai inseamna ca Moti a mea confunda rau ziua cu noaptea ca tot timpul doarme dupa baita de la ora 19 sau 20 pana pe la 1 noaptea (sau 12)! In schimb, la ora 6, maxim 7 dimineata e in picioare (!)[:D] si vrea program de divertisment. Noroc ca vine maica-mea pe la 7 pe la mine si mai apuc sa mai trag un puiut de somn. Acum stau ca huhurezul pe forum, parca n-ar trebui sa ma duc si la serviciu de maine.[bang] Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa mai scriu si eu cite ceva. De citit va citesc tot timpul, dar de scris ... mi-e cam lene. Eu am inceput sa lucrez, noroc ca lucrez acasa, asa ca cu Mircea ori sta mama, ori il pun in carucior si il tin cu mine la calculator. Mircea doarme f. bine noaptea, 10-11 ore, maninca zdravan ziua (cite 200-250 ml lapte la o masa), e cam constipat de la fier, asa ca din cind in cind mai fac pauza 2-3 zile de fier ca se regleze kk. Dr. mi-a zis sa incep sa-i dau suc de morcovi sa se regleze kk, dar parca am retineri in a-i diversifica alimentatia asa devreme. Eu ii mai dau sin de 2-3 ori pe zi si in rest lapte praf. In rest e f. vesel, acum ride f. des, ne jucam, vorbim, cintam, e f. voinicel. O mindrete de barbatel. Si ma topesc dupa el. Azi (adica ieri - duminica) am fost la botezul baietelului Liei. Care azi face 3 luni. [s][s][s] Alexutzu! A fost f. dragut. L-a botezat la o bisericuta de lemn de linga noi, au fost 2 preoti, unul vorbea f. repede, celalalt f. rar. Au cintat 3 baieti de la seminar f.f. frumos. Alexutzu a fost f. cumintel, a mai plins el putin, dar e ca un pisoias. E dulce foc. A! Si veste mare! V-o spun eu ca nu stiu cind mai intra Lia pe net. Lui Alexutzu i-a iesit un dintisor! E?! Diana si [copil] Mircea (2.01.2004) http://community.webshots.com/user/dianab13
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum citeva zile am observat ca Alma avea un nodul in mai jos de urechea stinga, la unghiul mandibulei. Tot cercetindu-l si dupa consultari si cu seful meu care este si pediatru, am ajuns la concluzia ca este un chist congenital si care trebuie operat. Asa ca intr-o saptamina-doua mergem la Univ of Chicago la un chirurg orelist pediatru si sa vedem daca vrea sa mai asteptam pina la 6 luni sau o operam mai repede ( nu de alta dar sa nu se infecteze ). Uite asa, daca nu-i una este alta ! Sa fie toti bebelusii sanatosi !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

amuleta[q] imi pare tare rau ptr Alma. Of Doamne !!! Sper sa fie totul bine si sa fie sanatoasa printesa ta !! Cand am fost cu Matei ptr aspirat, el plangea in sala eu pe hol si atunci am realizat cat de important este sa fie sanatosi copii nostri. Iti tinem pumnii stransi tare si o sa fie bine. Pupici [pup] de la Matei si Andrei ptr Alma. Al meu flacau doarme de ieri de la 19,00 si s-a trezit la 03,00 (mancat fiind la 18,00 [il])[bis] Tare cuminte baietelul meu !!! Mucisorii tot ne mai supara - i-am bagat iarasi ser fizioligic, l-am schimbat de kk si dupa ce a papat l-am pus in patut. Sper sa adoarma pana mai scriu eu cate ceva pe aici. Adriana greutatea de la nastere nu trebuie dublata la 6 luni? Eu asa stiam insa ma pot f bine si insela !? Lia sa iti traiasca crestinul, sa fie sanatos, armonios si sa te bucure mereu. Cat despre dintisor ce sa spun - Doamne ajuta !!!! [pup] la toata lumea, Adina, tu ai inceput munca deja? CAre dintre voi o mai incepe asa de repede? [s] ptr toti sarbatoritii!!!! Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am vomitat putin laptic (cu mucozitati cu tot), ne-a schimbat mami si am adormit la ea in brate dupa un mare gir-gir. Doamne ajuta ! Va pupam pe toate ca si mami vrea [nani], Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]Alexutzu si Albertutzu[s] Felicitari Alexutzu pentru botez si pentru dinte! Alma, tare au imi pare de pisicuta ta. Totul e sa treaca repede, sa nu fie nimic grav si sa fiti sanatosi de acum inainte. Andruska, sanatate Mateiului. Si Tomita al meu a avut asa ceva pe la 1,5 luni, o raceala luata bineinteles tot de la frate-sau. A trecut... stii ce e interesant? ca am fost eu mai deranjata de mucishori decat el. Si eu astept cu nerabdare ziua de 25. Va fi prilej de dubla bucurie pentru mine: botezul lui Thomas si o voi avea pe sora mea langa mine... nu ne-am mai vazut din decembrie 2002.... Si eu ma intorc devreme la servici: 3 mai. Prietena mea, de care va spuneam in thread-ul 10 a nascut sambata, 17 aprilie, un baietel, Philip, de 3,5 kg prin cezariana, dupa 36 de ore de travaliu. Amandoi sunt bine, mititelul este tare linistit si mancacios si are o coama.... nici eu n-am parul atat de des! In alta ordine de idei: ieri a fost Duminica Tomii si Thomas a implinit 3 luni. Va multumimi pentru tona de urari pe care am primit-o [:D][cheers][ups].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] ptr toti sarbatoritii de astazi !!! Caro [s] La Multi Ani ptr Thomas !!! Noi ne-am trezit si suntem plini de muchi insa ii dovedim noi. Dupa ce i-am bagat Sterimar in nas au inceput sa iasa si pe nas si avea si in guritza. Asa de mila imi este de el [q] - il mai las putin si ii dau sa pape dupa care mai actionez in nasuc cu pompitza. Numai dimineata ii scot, in timpul zilei ii dau cu ser sau cu Sterimar si am vazut ca se duc. Ce repede trece timpul ? Nici nu imi vine sa cred ca duminica este botezul motanului !!! Sa avem o zi minunata si Doamne ajuta !!! Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]pentru sarbatoritii zilei, Alexandru si Albert! Sa cresteti mari si sanatosi, sa le aduceti parintilor vostri multe bucurii! Caro, La multi ani pentru Thomas! Amuleta, suntem cu toate alaturi de voi! Imi pare tare rau ca Alma are problema de care ne-ai scris, dar cu siguranta totul se va rezolva! Multa, multa sanatate! Andruska, sunt sigura ca dna Angela mi-a zis ca bb tr. sa-si dubleze greutatea la 4 luni, apoi nu mai iau asa de mult in greutate ca in primele luni. Si Rares vomita uneori laptic amestecat cu mucisori din gat. Intr-un fel ma bucur ca si-i mai scoate in felul asta. Aseara i-am tras cu un betisor un muc de m-am igrozit de cat de lung era. Vorba lui Cosmin, "i l-ai tras din gat"!!! O sa scapam noi si de problema asta! Lia, felicitari pentru botezul lui Alexandru! Sa-i dea Dumnezeu multa sanatate si noroc! Te asteptam din nou pe forum cu noutati despre voi. Babee, bine ai revenit[bis]! Unde ati disparut atata amar de timp? Ce mai faceti voi in rest? S-au terminat lucrarile de renovare la blocul vostru? Dar Vio, parca ziceai ca tr. sa plece in armata? Ce o fi cu Elena, Adlemi, Dienuca , Magda si celelalte fete care au disparut? Poate stie cineva ceva de ele. Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...