Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (11)


Recommended Posts

LA MULTI ANI! tuturor sarbatoritilor - Alexandru, Albert, Thomas [bum][bum][bum] Noi avem botezul pe 24 aprilie si sintem tare emotionati. am fost simbata si duminica la restaurant si la biserica sa stabilim totul si a iesit deocamdata asa cum am vrut noi. noi facem la biserica la care am avut cununia religioasa si aveam mari emotii ca nu vom mai gasi loc (e veche, frumoasa, in centru si deci foarte solicitata!!). dar ne-a gasit parintele loc la ora 15.00, ceea ce-i grozav. am facut si invitatiile, merge tata azi la copy center sa le tipareasca si urmeaza sa le trimitem. invitatiile sint asa, mai mult un moft, dar cum mie imi place foarte mult sa fac treburi din astea (eu am facut si invitatiile noastre de la nunta) le-am executat rapid. trebuie sa mai merg la coafor si sa vedem cu ce ma imbrac. am ceva hainute care ma mai incap, dar sa vedem poate luam ceva nou. va dorim o zi frumoasa!! [pup][pup] va rog frumos, poate voi stiti ... - ca sa poata asista la botez, mamicilor le mai trebuie citita o molifta in afara de cea de la 8 zile? (am uitat sa intreb ieri pe parintele) - bebe poate fi scos afara in ziua botezului? eu ma gindeam sa-l luam cu noi la terasa daca va fi cald si frumos afara. Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.webshots.com/user/ancutza124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Creat
  • Ultimul răspuns
In speranta ca va vedea cat mai multa lume anuntul de stergere a subiectelor vechi de genul "Mamici de..." si "Bebelusi de...", va "intrerup" si aici pentru a avea posibilitatea sa va salvati daca aveti ceva din acele subiecte. Vilma, Anca (3 ani) si Tudor (11.12.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit! Suntem bine dar prea ocupati.Andrei face sammbata 2 luni,la ultima cantarire(miercuri)avea 4.600kg,a inceput sa gangureasca si sa rada,e super fortos(ma trage de par la greu)si sunt f mandra de el(stiti cum e cu cioara si cu puiul...) Noi avem botezul pe 06.06.-odata cu alegerile.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]Albert, Alexandru si Thomas! Fetelor cu experienta intr-ale botezului, cum facurati voi cu frigaraia din biserica? Eu am fost sambata la o nunta si am inghetat cu sacoul pe mine. Acolo erau maxim 18 grade, ori pentru baia copilului ar trebui sa fie cel putin 25 de grade. Oricum, cu sau fara baie, nu mi se pare o temperatura potrivita pentru a tine copilul dezbracat. Astept neaparat opiniilor voastre si eventual recomandari de biserici mai calduroase, ca ma bate gandul sa mai aman botezul pana se mai incalzeste afara si poate asa va fi mai bine in biserica. Diana, pentru ce ii dai fier? Adina, deja la serviciu? Bafta multa! O saptamana de inceput cat mai usoara. Eu voiam sa ma duc de la 1 august, dar cred ca ma duc de pe 15 septembrie, ca sa putem pleca in Grecia inainte de revenirea la serviciu. Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, multumim de urari. Au trecut 3 luni [bis] au trecut asa repede... nu ma gandeam, cand am ajuns acasa din spital si il vedeam asa mic... ziceam "macar de-ar fi si el de 2 luni, macar...." si uite ca au trecut 3...maine, poimaine are un an!! Doamne ajuta sa fie sanatosi toti copiii si sa ne bucuram de ei!! Si eu stiam ca la 6 luni isi dubleaza greutatea! Albert a dublat-o la 3 luni! [:D] Nu e o regula, dar asa scrie la carte! LA MULTI ANI pentru Alexandru!!! Multa sanatate lui Matei si Alma! .Lasa ca o sa fie totul bine pana la urma!! Avem deja un dintisor printre noi??!!!?? [:D] Felicitari!!!! O zi buna la toata lumea!!! Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] Alexutzu, Albert si Thomas [s] si multa multa sanatatei Almei. Buli, ca sa poti intra in biserica trebuie sa ai obligatoriu molifta de 40 de zile. Daca nu ai facut-o inca, poti ruga preotul, ca inainte de botez sa iti faca si tie si lui BB molifta. Pana atunci nu ai voie nici tu, nici puiu sa intrati in biserica. Saphir si [copil] Amos Daniel (26.02.04) http://community.webshots.com/user/ClimAmos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, voi dati vitamina C la bebei? Am auzit pe aici sau nu stiu pe unde citeam ca se da si vit. C dar mie nu mi-a zis doctorita, o s-o intreb totusi. Sa va luati liliac, ca tare frumos miroase! Eu am aici la birou si miroase super, de-aia v-am zis si voua!! [flo] Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! [s][s][s][s][s] Alex, Albert, Thomas si celorlalti bebelus(i)e sarbatoriti in ultimele zile! Fetelor, dar scrieti nu gluma!!!!!!! Adriana, daca Vivi isi dubleaza greutatea pina la 4-6 luni, pai il ajunge pe Patrick din urma, si eu ce ma fac????? ca el are 12-13 kg si Vivi deja vreo 6 si jumatate! Andruska, ma bucur ca Matei e mai bine, multa sanatate la toti! Mai revenim, ca plecam la o plimbarica pina nu incepe ploaia, of...... toate cele bune narcisa x [copil][copil]Vivien 27.01.2004 Patrick 29.06.2002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, voi ce mai gatiti, ca eu deja nu mai stiu???!!! Zic eu ca am facut de toate si acum sunt si intr-o pana maxima de idei. Mai ales ca azi, eu si sotul implinim un an de cand ne-am luat[il]Habar nu am ce sa ii gatesc la pranz. Aveti vreo idee??? Saphir si [copil] Amos Daniel (26.02.04) http://community.webshots.com/user/ClimAmos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, Ma uit in cartea "Mama si copilul" si scrie ca un baietel de 3,200 kg, la nastere, va avea la 3 luni intre 5,750 - 6 kg, iar la 6 luni intre 7,400 - 7,600 kg. Saphir, La Multi Ani pentru aniversarea atat de frumoasa de astazi! Sa fiti fericiti si sa va iubiti ca in prima zi pana la adanci batraneti[flo]! Eu am gatit ieri peste la cuptor si budinca de macaroane cu branza dulce. Monica, eu ii dau lui Rares vitamina C, cate 5 ml pe zi, 10 zile pe luna. Ii dau si Ca gluconic, tot 5 ml pe zi, 10 zile pe luna. Roxana, deja v-ati facut planul pentru concediu? Ce frumos!!! Si mie mi-ar placea tare mult sa plecam undeva la vara, dar sa vad cum stam cu alaptatul si cu finantele[:D]! Noi am fost in Turcia, la Kusadasi acum doi ani si ceva si ne-a placut tare mult. Parca m-as mai duce o data. Fetelor, cred ca s-a produs o mare minune zilele astea: mi-a venit laptic atat cat sa se sature bb!!! Nu a mai vrut sa manance lapte praf deloc aproape (max 10-15 ml) si am observat ca, desi am sanii moi peste zi, atunci cand il pun pe bb la san simt acele furnicaturi spre sub brat si incepe sa curga lapticul din sanul liber. Si cu scaunul Rares sta bine, de dormit doarme super. Parca nu-mi vine sa cred! Sunt atat de fericita[bis]!!! Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...