Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (11)


Recommended Posts

Adriana, si mie mi-a placut la Kusadasi! Si e bine de mers cu copilasi mici! Roxana, si o iei pe avion pe Alexandra? Cat o sa aiba atunci, 5-6 luni?!...Noi nu ne incumetam la vara pe avion, dar am stabilit deja pentru iarna sa-i aratam si maimuticii Suedia. O sa aiba 10 luni. Iar la vara...mai mult de un litoral bulgaresc nu cred ca o sa vizionam... Bineinteles ca n-am cum sa ma duc azi la servici ca maica-mea nu poate sta dupa-amiaza cu Moti. Si trebuie sa vina si doctorita, ca am chemat-o...asa ca vom incepe de MARTI. Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pai cum sa nu imi fac plan de concediu? Imi ajunge anul trecut ca mi-am ratat concediul exotic in Mauritius. O sa mergem la sfarsitul lui august la munte undeva in tara si in septembrie fie in Grecia fie in Turcia (si noi am gasit demult un club extraordinar in Didim). Mergem cu masina nu cu avionul, desi nu imi era frica nici asa. Oricum, cu avionul nu puteam sa car toata casa dupa mine, ca e limita la bagaje. Or trebuie sa luam tot de la tarc la sterilizator, plus carucior, plus haine si alte cele pentru noi. Totusi destinatia din Turcia e mai departe si nu ajungem intr-o zi. Clubul din Grecia este in Halkidiki si se ajunge in 15 ore. Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saphir LA MULTI ANI ptr.astazi! Sa fiti fericiti si sa aveti parte de tot ce e mai frumos!!! O idee ar fi sa-i gatesti mancarea lui preferata ( sotul meu stiu ca ar fi incantat) ,o prajiturica ceva , un suc [alcool][:D] Sa va simtiti bine!!! In legatura cu concediul, Roxana, pai eu caram toata casa dupa mine cand eram doar noi doi, dar acum...cred ca trebuie sa-mi iau si remorca....[:D] Si noi o sa mergem la munte si am vrea si la mare, ca nu-mi prea vine sa ratez anul asta ca mergem in fiecare an. La munte astept sa se mai incalzeasca putin si o sa dam o fuga cat de curand, sa ia si bebe aer curat. Destul ca prietenii nostri mai mereu se duc si noi.... Parca mi-e dor de vremea cand plecam de cate ori vroiam si nu ne deranja nimeni.... Acum cred ca o sa fie mai greu, de fapt sunt sigura, dar lasa ca e frumos si asa... o sa creasca ei mari!! Adriana Ca ii dau si eu, i-am luat Natural, ca e mai bune, celalalt e tare rau, il beau eu cu apa. Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

felicitari, Saphir, sa va iubiti mereu ca-n prima zi si sa fiti fericiti! [amoras] [bis][bis] de gatit ... depinde ce ii place sotului tau mai mult. eu ma scot oricind cun un tort, nu conteaza ce avem inainte. si cind vreau sa fac ceva gustos repede de tot fac ficatei de pasare inveliti in felii de kaiser, intepati cu scobitoarea si bagati la cuptor. nu depun nici un efort si sint foarte buni!!! Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.webshots.com/user/ancutza124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ad_risnov ...Fetelor, cred ca s-a produs o mare minune zilele astea: mi-a venit laptic atat cat sa se sature bb!!! Nu a mai vrut sa manance lapte praf deloc aproape (max 10-15 ml) si am observat ca, desi am sanii moi peste zi, atunci cand il pun pe bb la san simt acele furnicaturi spre sub brat si incepe sa curga lapticul din sanul liber. Si cu scaunul Rares sta bine, de dormit doarme super. Parca nu-mi vine sa cred! Sunt atat de fericita[bis]!!!
Adriana [bis], nu este nici o minune. Este perseverenta ta de pune copilul la san. Felicitari! Saphir, La multi ani fericiti![cina2][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, Caro are dreptate! Daca vrei sa-i dai si perseverezi, se poate! Mai sunt si cazuri cand chiar nu se poate, insa... Eu am fost la un pas de a-i da lapte praf la inceput.Dar bine ca nu l-am facut, dar din ora in ora sau chiar mai des eu alaptam, asta vreo 3-4 saptamani, apoi a inceput sa se regleze, dar a fost greu. Acum e bine , bebe a crescut chiar peste limita! Asa ca cu cat bebele papa mai mult cu atat vine mai mult lapte pana o sa vina atat cat trebuie! Succes in continuare !!! Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, fetelor, ne faceti in ciuda cu alaptatul...[bang]. Roxana, eu cu masina nu mai merg nici pana la Timisoara. Nu-mi place, si e prea mult timp si oboseala. Am facut o tentativa vara trecuta si am batut Italia in lung si-n lat(n-am fost cu avionul tot din acelasi motiv - sarcina) si mi-a fost de ajuns. Ai dreptate cu kilogramele pe avion, dar am sa-mi iau si "bona" (adica pe maica-mea[:D]) dupa noi, deci mai adaug 20-30 kg (cu bagajul de mana cu tot). Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara si de la noi!
[s]Alex [s]Albert [s]Thomas!!! Sanatate muulta si viata lunga!
[harp][harp][harp]BUN VENIT PRIMULUI DINTISOR!!!![harp][harp][harp]
Anda Eu le dau VitC (picaturi de la Natural) 3/zi timp de 15 zile/luna plus Calciu Natural 10ml/zi tot 15 zile/luna Saphir FELICITARI SI MULTI ANI INAINTE! Adriana[cool][cool][cool] pt laptic! Uf voi vorbiti de concedii... Eu cred ca trebe sa inchiriez un tir ca sa pot pleca.[:D] Vara viitoare cred ca ne facem "iesirea" in lume. Arturicii au facut baie la 19.30 (papasera la 18), au adormit acum jum ora. Si gata cu glascioarele lor pana maine (le mai dau o masa la 22 dar mai mult in somn). O seara linistita! p.s. azi avem[foto][foto]noi in album[;)] Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
[foto]http://community.webshots.com/user/yannphilip
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, sint superdragutzi flacaii tai. eu am incercat sa gasesc deosebirile, dar nu prea mi-a iesit. [;)]acu' mi se parea ca sint diferiti, acum mi se pareau la fel. Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://community.webshots.com/user/ancutza124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...