Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (11)


Recommended Posts

[s][s][s]Alex, Albert si Tomas!!![s][s][s] sa cresteti mari frumosi si sanatosi!! [red]Multa sanatate Almei [/red] Saphir felicitari ptr aniversare!!!!!!! Ioana sa-ti traiasca Arturicii!!!da frumosi mai sunt!!! cati centimetri au ? Babee bine ai revenit!!! Adina gata incepi munca???????? bafta multa!!!! Noi azi am fost la pediatru si stam cam asa:avem 6kg si 62cm [cool] Fetelor voi ati facut testi cu paharu sa vedeti daca le dau dintisorii?eu i-am facut ieri figura si..... surpriza cred ca peste cateva luni ne va da dintisorii[bis] [pup] Anita si Rachella -17.o1.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bine v-am regasit mamici si bebei! Saphir, La multi ani! si sa o tineti tot asa in continuare [papica],[s],[i] ptr. Albert, Thomas si Alexutzu! sa cresteti mari , cuminti, sanatosi si frumosi! Si felicitari ptr. primul dintisor! Iaona, ai doi baietei jos palaria, acum am vazut si eu pozele din luana a doua si a treia... .sunt tate draguti si sincer eu nu prea gasesc vre-o deosebire intre ei... parca unul este putin mai micut... dar altfel eu ii vad la fel, cel putin in poze! si ce poze artistice... cu flori in jur... cel mai mult m-am amuzat de poza cu ei dezbracati si cu buchetele de flori care le acopera putulica...pana nu am marit poza nici nu mi-am dat seama ce ara acolo...! Spune-mi si mie cum faci sa-i trezesti sa pape ultima masa ca dupa cum am mai spus al meu e in stare sa doarma si in cap... tare greu se trezeste si de papat abia daca papa jumatate de portie la ultima masa si adoarme din nou! Despre botez, noi l-am avut vineri si a fost f frumos! Nu a plans de loc doar atat ca a cam stat cu suzeta in gurita; de cateva ori chiar a zambit la preot si la prins de haine de s-a amuzat si el. De frig a fost f frig... eu am inghetat desi afara era soare ai nici la local nu m-am mai schimbat asa a intrat frigul in mine. Dar aici nu ii dezbraca de tot, ci doar in cap le tarna mai multa apa, insa a stat descheiat la gat si cu talpile goale vreo jum de ora dar se pare ca nu a racit. Petrecerea de dupa botez a fost f reusita, nici nu ma asteptam, lumea s-a distrat f bine ca abia am spart gasca cum s-ar spune; ste adevarat ca a fost un botez daor cu nasii, parintii si prietenii, fara alte neamuri ca nu prea avem! In rest, am mai auzit eu ca dorm bebeii dupa botez dar al meu aproape a dormit non stop si toata ziua a mancat cam 400 ml de lapte. Am fost cam ingrijorata cand am aflat de asta seara, cand ne-am intors de la petrecere, am incercat si eu sa-l trezesc sa pape dar nu a vrut! Dar de a doaua zi si-a revenit cat de cat iar de ieri a trecut la programul obisnuit. daca vreti sa vedeti poze... am pus o gramada in album; si de la 2luni, si de la botez si altele facute saptamana trecuta. Timp sa aveti sa le vedeti! Helen si Dan Cosmin - 21.01.2004 http://community.webshots.com/user/phelens
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helen, tocmai ti-am vazut pozele, ce frumos s-a facut !!!!!!! E tare , tare scump! Si tu arati f. bine!!!! Gemenii sunt dragalasi foc, ce mai, numai copii superbi!! [bis] [bis] [bis] [bis] [bis] [bis] [bis] [bis] [bis] Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, sunt super pozele!!! Baietii tai sunt nemaipomeniti, iar tu ai un talent innascut de fotograf! Asteptam si lunile urmatoare[bis]! Nu stiu cum ai reusit sa-i prinzi treji asa de bine ca eu ma chinui cu Rares care e intr-o continua miscare[:D]! Foarte rar am reusit sa-i fac poze cand e treaz si sa iasa si bine. Pupici tuturor si noapte buna! Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamici si bebici! Mai intai de toate la multi ani sarbatoritilor!! Sa cresteti mari si sanatosi!! Iata-ma si pe mine!! Vreo 3 zile m-am chinuit sa intru si [bang][bang][bang] nu am reusit!!!! Ma conectez prin connex si de cand si-au facut o prostie de program nu mai pot accesa paginile decat dupa 5-6 incercari sau de loc. Mica mea e bine. Am fost cu ea la tanti doctoritza nu ca ar fi avut ceva, ci doar sa o vada asa, si s-a mirat mult de ea cum s-a dezvoltat. [il] Mananca acu la 2 ore-2 ore juma' cate 100-130 ml. NU VREA sau nu poate sa ia mai mult.... acum un sfert de ora a dat gata un bibe de 100 ml [alcool] si acu doarme. Si se va mai trezi la 7 dimineata. M-am amuzat teribil cand am citit ca bebicii vostri isi mananca degetelele sau manutza cu totul. Si a mea face la fel. Dar ia si suzeta[mamica][mamica]. SI are vreo 3.... numai ca s-a indragostit lulea de una anume, care si-a schimbat si forma!!! Degeaba incerc sa-i dau alta ca ea pe aia o vrea si face scandal mare daca nu i-o dau pe aia. Ne pregatim si noi intens de botez!!! Il avem sambata! Insa nu il facem la local ci la mama acasa, ca are apartamentul mai mare, nu ca al meu. De inceput lucrul, seful meu ar fi vrut sa-l incep din martie, dar a renuntat cand i-am zis ca pustoaica nu are decat o luna si cateva zile, la momentul respectiv. Asa ca a ramas ca din mai sa ma duc la serviciu pt. cateva ore pe zi. Va pupicesc! Ma duc si eu la nani acu'! Magda si Minuna (31 ian. 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] ptr toti sarbatoritii si mai ales ptr SAPHIR - Doamne ajuta la ani multi si plini de bucurii [flo]. Noi ne-am trezit si am papat, nu facea el mare galagie dar daca tot ma trezisem ptr sesiunea de muls am zis mai bine sa ma ajute el direct [:D]. Noi stam mai bine cu mucisorii - Ioana [flo] ptr idee - si ne pregatim ptr botez. Astazi am fost si i-am mai luat si noi -eu cu nashica [pup] - cate ceva, urmand ca ultimele cumparaturi sa le mai facem zilele acestea. Nu am gasim finet insa mai cautam !!!! Altfel are tot trusoul gata !!! Eu am vrut ca si la Andrei sa il duc imbracat la biserica numai in hainutze noi, asa ca si la Matei am executat la fel. O sa fie imbracat in bleu cand il ducem noi si naschica il imbraca in vernil deschis. Lumanarica de botez este din trandafiri si frezii albe [bis]. Cam astea de la noi. Ma bucura cel mai mult de nasuc ca este mai bine, adica mai fara muchisori. Doamne ajuta !!! Fetelor cum de va intoarceti asa de repede la munca? Puteti? Eu nu cred ca as putea sa il las acasa ptr 8 sau 10 ore. Ma gandeam sa ma reintorc - insa pana atunci mai este cale lunga - cand face Matei 1 an si jumatate. Cu Andrei am facut la fel. Insa mai vedem ce si cum. Pupam pe toata lumea [pup] si noapte buna, DARAEL ce faci mai cu cablul ala, ca ne este tare dooooooooooorrrrrrr de tine ???? Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va felicitam ptr poze - Ioana- Doamne ce baieti frumosi si cuminti ai !!! [flo] sa iti traiasca si sa te bucuri de ei - si Helen grasunelul tau mi se pare ca seamana mai mult cu tati decat cu tine. Ce scump est in poza cand doarme !!! Sa iti traiasca si sa fie sanatos ca restul se rezolva !!! Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!! Noi suntem bine, eu tocmai am facut o salata de vinete! Fetele care va intoarceti la serviciu, voi ce bani luati, adica mie mi s-ar parea corect, dat fiind faptul ca tot nu ne lasa sa stam 2 ani, sa luam salariul normal pe care ii luam + 6 500 000, banii acordati de stat, nu? Voua va da asa? Va intreb in eventualitatea in care si eu va trebui sa merg. Va pup!! Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata. Mi-am clatit ochii cu Arturicii si cu pozele de la botezul lui Dan. Sa va traiasca! Monica, eu o sa iau din nefericire numai 6.500.000 desi ma intorc la 6 luni. Cat despre bagaje si concediu, recunosc ca mie nu imi ajungea ditamai valiza insa acum sunt alte prioritati si voi pune mai inati lucrurile ei si apoi daca mai este loc si pe ale mele. Adina, nu ar strica sa o caram si pe mama cu noi, insa astea sunt costuri aditionale prea mari (si asa numai cazare si masa la club pentru noi sunt cateva mii de dolari) si cred ca ne descurcam singurei. Cat despre drumul cu masina, eu sper sa suporte Alexandra, ca noi suntem obisnuiti. Am batut lumea in lung si in lat cu masina de vreo 2-3 ori pe an in ultimii 5 ani. Imagineaza-ti ca am ajuns pana in Olanda cu masina. Iar acum 2 ani am fost in Grecia in Santorini cu masina - adica 1700 km pana in Atena si inca 9 ore pe ferry. Suntem fanatici! Oricum, il Olanda s-a mers cu masina pentru ca sotul meu se ducea acolo ptr 3 luni si avea nevoie de bagaje serioase, iar in Grecia am mai fost cu niste prieteni care au insistat in acest sens (ca eu in Santorini nu mai merg cu masina in veci! - 3 zile de drum numai dus). Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...