Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bicicleta medicinala sau eliptica???


Recommended Posts

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns
cautand pe google o bicicleta de dama de 24, iata ce am gasit: "First Bike (tepari) Din luna decembrie a anului trecut mi-am luat o "bicicleta medicinala" de la magazinul First Bike. Scopul ? SLABIRE. NU am luat de la firma ce comercializeaza "bicicleta eliptica" la TV deoarece am zis ca aia sigur fac smecherii si in plus aia e mai scumpa cu vreo 2 mil... Well, AM LUAT O TEAPA DE ZILE MARI !!!! 1. Ajuns la magazin mi se da bicicleta MONTATA si gata. O imensitate ce nu incape in nici o masina NORMALA deci nu ai cum sa ajungi cu ea acasa ... Dupa 2 ore de sunat de pe mobil am reusit sa pun pana pe un TAXI special de marfa care mi-a luat 100k/2 Km 2. Ajuns acasa tot timpul sar suruburi.. Zic ca asta e de la cele 90+ Kg ale mele si de asta sar asa ca le prind odata pe zi. 3. Dupa doar 2 amarate de saptamani se RUPE ca o scobitoare un BRAT. Bicicleta fiind special conceputa sa te sustii numai in brate EVIDENT nu mai poate fi folosita... De atunci stau si astept sa "primeasca piese de schimb" deoarece NU AU ... Sunt deja 3 luni de cand stau si mai uit la o gramada de fiare pe care am dat 150 USD. In certificatul de garantie scrie ca NU sunt incluse bratele.. evident, nu ? Acuma... ma roade tare problema asta. CE AS putea sa fac sa imi recuperez banii ?!!? NU cred ca e normal sa stau cu 150 USD blocati intr-un maldar de fiare pentru care NU am piesa de schimb! Nu sunt obligati sa-mi faca rost de piese de schimb ?!!?!? Unde as putea sa sun sa rezolv problema asta ? Poate ma ajuta cineva sa-i infundam pt ca sunt niste nesimtiti care efectiv pacalesc cu buna stiinta oamenii..." link-ul: http://forum.softpedia.com/showthread.php?s=&threadid=23563 m-am gandit sa te informez missiday, sper sa nu te superi. Aproape ca ma hotarasem si eu sa iau asa ceva. Cred ca voi cauta in continuare o bicicleta de dama, cu roata de 24, usoara si fara viteze. Cand mai am de carat inca doua biciclete cu copii cu tot, imi trebuie o bicicleta usoara. Am gasit una asa cum imi doresc, dar e cu roata de 26, si e prea inalta pentru mine. Mai caut... pupici , Ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma ca ma bucur ca ti-a spus cineva ca cei de la First Bike au lipsuri mari in ceea ce priveste aparatele fittnes! Nu am vrut sa-ti spun eu prima lucrul acesta deoarece am crezut ca este o intamplare cea ce a patit o prietena si anume : -la 1 luna de la cumpararea unei biciclete de fittnes , folosita cand si cand a ramas cu manerul in mana iar cand au mers la ei iau spus ca e din cauza folonecorespunzatoare. Personal am fost la acea firma aici in Timisoara ieri deoarece si eu caut bicicleta dar cand am vazut ca bicicletele de la ei nu au trecuta nici o firma pe ele si sunt lucrate "cu toporul" , adica se vedeau sudurile si suruburi inestetice si sa-mi fi dat gratis nu luam asa ceva , plus ca au garantie doar 1an. Eu cred ca voi cumpara o bicicleta SVEN gasita la reprezentanta Kettler aici in TIMISOARA.Are km,calorii,puls,timp si inca ceva...sustine greutate de 130kg.(pt.sotul meu)e si magnetica. Am gasit si Kettler dar preturile acceptabile erau la cele pana la 100 kg undeva la 6-7 mil,cele pana la 130kg sunt 17-22 mil. Asa m-am hotarat pt SVEN care este 7mil 500 mii dar este profesionala si are 3 ani garantie. Sper sa te ajute cu ceva! Ione` www.saracut.go.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Missiday de ce nu iti cumperi tu o bicicleta adevarata, cu un atas pentru copilul tau. Asa vei avea si placere si miscare in acelasi timp. Pe aici prin parc, mamicile cu copii mici ies cu o bicicleta normala cu un atas cam ca asta: http://www.directcon.net/drkayak/Ian-april/Bike%20seat.jpg Cred ca e mult mai placut decat masinaria aia "de pedeapsa" de care vorbesti, mai ales ca vine si vara acum.... Sau poti sa faci jogging cu copilul intr-un carucior ca asta: http://www.baby-equipment-rentals.com/images/jogger-stroller.jpg Mereu ma intalnesc cu mamicile "sportive" cu astfel de instrumente de topit caloriile. Cred ca acum se gasesc si in Ro Numai bine, Caroline
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...