Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Din Romania in spatiul SCHENGEN,mai exact Grecia!


Recommended Posts

Dragelor,sora mea s-a gindit ca daca tot mi-e asa greu sa ma duc eu in Romania,poate sa vina ea la vara aici! Eu am un link foarte bine documentat si in mare sint lamurita :http://www.virtualarad.net/info/ghid_de_calatorie.htm dar as vrea sa-mi spuneti daca ati trait voi o asa experienta si ce exact a-ti avut nevoie sa faceti pt a intra intr-o tara din spatiul Schengen,chestia cu invitatia mai e valabila,nu am gasit nimic pe aceasta tema si chiar e nevoie de 500 Euros la iesirea din tara? Nici nu stiti cit ma bucur ca exista posibilitatea de a veni Mihaela aici! Sper ca nu am abuzt,inca o data,de bunatatea voaastra si va pupic dulce! O saptamina buna! Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis Ai pensule,ai culori,deseneaza raiul si intra in el![ruga] CRISTOS A INVIAT! HRISTOS ANESTI! http://community.webshots.com/user/theodorapap
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Theodora, eu stiu de la tati cand a plecat ca, cum nu avea contractul de munca gata, i-au dat astia bani de la firma sa arate la vama (la aeroport), si anume 500 de euro, plecand ca turist. Si asigurarea medicala, care o poate face pe o saptamana, sau cat vrea ea, dar nu mai putin, caci astia la vama se uita cam stramb. Asta a! Ma bucur pentru tine ca ai sa o vezi pe Mihaela! oana-cannes "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand am fost noi in excursie in Grecia, erau in vama diversi turisti romani care voiau sa treaca in Grecia...si stiu sigur ca pe langa 500 euro si asigurare trebuiau sa dovedeasca ca au o invitatie de la cineva sau un bilet cumparat de la o agentie prin care dovedeau cazare pe un numar de zile!! Vama greaca este una dintre cele mai dificile...daca cumva nu ai actele necesare sau li se pare ceva dubios te intorc cu singuranta din drum! Asa ca ar fi mai bine sa te interesezi sigur si cred ca trebuie invitatie (pentru ca sigur va trebui sa zica motivele vizitei si sa faca dovada motivului)! Pupicei [flo] Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am fost in excursie anul trecut in Grecia si nu tin minte sa ne fi cerut 500 euros. In orice caz nu 500 de persoana, intrucat noi am avut la noi vreo 800 cu totul si am fost doua persoane. In schimb am aratat asigurarile medicale si voucherul pentru cazare. Se poate ca acest voucher sa echivaleze cu invitatia in cazul vizitei la rude. Victoria este de partea celor care cred in ea cel mai mult! Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut!e mai stresant la vama daca va calatori cu autocarul.dar in ambele cazuri,autocar si avion,mi-au cerut sa arat cei 500euro.trebuie facuta traducerea invitatiei de catre un profesor autorizat si legalizata la notariat.dar cel mai simplu e sa dea invitatia celor de la fotopoulou,de exemplu.se vor ocupa ei de traducere.cand am fost cu autocarul au fost romani care nu au fost acceptati sa treaca de vama,tocmai pt ca nu aveau traducerea.de obicei se da spaga,dar ei au fost mai ghinionisti pt ca vamesul probabil se trezise cu fata la cearceaf.daca mai vrei alte informatii da-mi un mesaj pe pm.pupicioi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...