Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamica de mai-iunie (36)


Recommended Posts

Irina,pisicuta mama este invatata sa faca la tavita si au invatat si cei 4 pisoi de la ea,asa ca nu am probleme cu Boris...face la tavita[:D]si pt ca stau la casa,cad o sa fie mai maricel o sa iasa afara.Deocamdata incape pe sub poarta si imi este frica sa nu iasa in strada. iuliana & [cavaler]din burtica (30+ sap.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 170
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, saru'mana de incurajari ... o sa incerc sa vad DPN-ul ca data fixa ... barem ca sa nu va mai enervez pe aici. Daca n-ar fi durerile astea (care eu le percep ca pe cele de la ciclu ... si de care zice dr. ca nu-s contractii), nici nu m-as sinchisi. Dar sper ca trec ... mai ales ca am inceput iar cu mg, fie ce-o fi. Pietricica, Mona, nu rezista matul meu (colonul, mai frumos zis) la chestii din astea ... eu insa nu am repulsie fata de medicamente si vad ca mi-a trecut si durerea de funduletz, asa ca fac injectiile in continuare. Noroc ca nu sunt alergica sau mai stiu eu ce la medicamente, ca asta-mi mai trebuia. Mona, bine ca te-ai mai linistit si tu putin. Tu vrei sa ne faci invidioase, asa-i? [;)] Ca esti asa puternica! Eu oricum te invidiez! :) Irinel, ce bine ar fi sau fiu o supla. Nu uita ca eu am inceput cu multe, multe kg in plus ... la inceputul sarcinii deja ma vedeam depasind suta. Am avut noroc ... sau poate ca s-a reglat organismul meu, ca nu sunt nici asa o mare mancacioasa ... cine stie. Important e ca ma simt bine si ca "mancaul meu mic" creste oricum. Dar ia sa vedeti voi, cele slabe din fire, cum o sa dati tot jos ... o sa dureze binenteles, dar tot o sa ajungeti la silueta de la inceput. Eu insa o sa fiu si atunci o dolofanica pe langa voi. Norocul meu e ca si al meu sot e tot asa "dolofanel" si ca ne iubim reciproc asa si cu grasimioara in plus ;) Va pupic pe toate si va doresc o seara minunata!!! Irinusha - cu minunea "surpriza" de 37+ saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna burticute dragute! Am intrat acum pe forum intr-o fuguta, sa vad ce ati mai scris! [:)] Sunt putin obosita ca abia acum am terminat cu Sebi treaba, adica baita de la ora 9 si papica dupa aceea...[:D]! E un mancacios pufos care papa de uita si sa mai respire [:)] .Asta seara masa a durat un pic mai mult, cam 40 min. si am fost asa de mancaciosi incat am tras si o repriza de sughit de toata frumusetea, de nu mai stiam ce sa-i fac! [alcool] Cady eu am nascut cu dr. Nicolicea, conditiile de cazare mi s-au parut acceptabile si in saloanele in care nu iti trebuie rezervare!eu am stat 3 zile in aceste si apoi m-au mutat in saloanele cu peretii pictati [:)] unde au si dusuri la toaleta! Asistentele sunt aceleasi ca bunavointa! adica le dai sunt bune si zambitoare.. daca nu... trage concluzia... Dar daca nasti normal si totul e in ordine in doua zile pleci acasa! La cezariana te retin acolo cam 5 zile si e mai placut sa stai in saloanele pictate frumos![:)] te mai invioreaza un pic! Eu una nu va recomand cezariana! Am stat in salon cu fete care au facut operatia si asa sufereau saracele dupa operatie de imi era o mila de ele! Iar ele ma invidiau ca pot sa merg si sa imi hranesc copilul in orice pozitie ma simteam eu bine! Iar in privinta tarifelor... cred ca au fost! [:D] s-au purtat frumos cu mine! Oricum tre sa ai la tine un portofel cu destui banuti pentru a te simti bine si tratata asa cum trebuie sa fie o proaspata mamica! Hai ca pana am terminat eu de scris a trecut o ora si juma, incare i-am dat sa mai pape un pic puiului si acum se cam agita - cred ca are colici iubitul meu. Se cam agita puiul! Va pupic pe toate![pup] Nally [mamica] si [copil]Sebastian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor ! Sa va spun si eu ultimile noutati despre mine, marti am fost la control la doctorita mea, (care e o scumpa si o draguta) mi-am vazut bebelusul la ecografie ca la fiecare control de altfel, e un voinic are deja 3 kg si totul e in regula cu el. Dupa cum am scris si in tabel eu am DPN-ul pe 10 mai, insa doctorita mea, exact pe 10 mai pleaca din tara asa ca am hotarat impreuna cu ea bineinteles, ca pe 9 mai sa facem cezariana [wow]. Tineti-mi pumnii fiindca am foarte mari emotii, pana acum asteptam ziua cand se va hotari bebelusul sa vina pe lume dar acum cand totul e stabilit si cu fiecare zi se apropie tot mai tare evenimentul, trec dintr-o stare in alta, ba sunt foarte optimista, ba foarte pesimista. Cel mai bine e cand incerc sa nu ma gandesc si sa ma incred in Dumnezeu ! In alta ordine de idei, fiindca doctorita mi-a zis ca e totul in regula cu mine si cu bebelusul, i-am cerut "permisiunea" sa plec cateva zile la munte, la sfarsitul saptamanei asteia si inceputul celeilalte, de fapt plec duminica si ma intorc miercuri. O sa mergem undeva pe langa Bran, mai exact la Moeciu de Sus, la un complex turistic. Sper sa fie bine si sa avem vreme frumoasa, oricum Raluca este super incantata. Nally, felicitari pentru curajul tau din timpul nasterii, sa-ti traiasca baiatul ! Anacami, am vazut si eu emisiunea de la Prima si parca mi-a facut mai mult rau decat bine mai ales ca eu uemeaza sa nasc prin cezariana. Lauraa, mey ce graviduta faina esti tu ! Cady, eu am facut antitetanosul pe la sapte luni si jumatate ! Va sarut pe toate si sunt foarte curioasa cine urmeaza sa-si tina bebelusul in brate mai cu.rand albinutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, In primul rand LA MULTI ANI! celor care poarta numele Sfantului Gheorghe. Sa le dea Dumnezeu numai sanatate si fericire. Astazi sunt mai matinala pentru ca pleca sotul la serviciu si cum m-am trezit si nu prea am ce sa fac am zis sa intru sa vad ce mai faceti. Nally, iti multumesc mult pentru raspunsurile la intrebarile mele. Din cate ai scris pare un spital destul de civilizat. Iti tin pumnii sa ii treaca repede colicii lui Sebastian si sa nu mai ai probleme. Oricum esti o mamica fericita ca poti sa alaptezi. Multi pupici tie si lui Sebastian. Sa il faci baiat mare. Albinutza, bineinteles ca iti tinem pumnii si ca suntem alaturi de tine. Legat de vaccin, tie ti-a spus dr. obstretician ca e obligatoriu sa il faci? Al meu dr. a fost cam evaziv la intrebarea pe care i-am pus-o. Sa aveti vreme frumoasa si distractie placuta la munte. Sa revii cu un moral ridicat pentru marele eveniment. Lauraa, te invidiez ca ai putut merge sa inoti. Si mie imi place la nebunie, dar aici in Romania cred ca doar la cursurile speciale pentru gravide te primesc astia, altfel cred ca se uita la tine ca la extraterestrii. Ce e drept nici nu am incercat nicaieri pentru ca sti prea bine ca aici nu sunt conditi pentru asa ceva. Iar costumul este absolut diafan. Mona, ai mai multa grija cu mersul la serviciu. In toate cartile pe care le-am citit scrie ca in ultimele 2 luni e bine sa te odihnesti cat poti de mult si sa eviti activitatile care pot dauna. Mai stai si tu pe acasa. Trebuie sa incepi sa te gandesti mai mult la Lia. Doar nu ai de gand sa o nasti la serviciu... Va pupic dulce, Cady si bimbirica baietzel 34+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, In primul rand LA MULTI ANI! celor care poarta numele Sfantului Gheorghe. Sa le dea Dumnezeu numai sanatate si fericire. Astazi sunt mai matinala pentru ca pleca sotul la serviciu si cum m-am trezit si nu prea am ce sa fac am zis sa intru sa vad ce mai faceti. Nally, iti multumesc mult pentru raspunsurile la intrebarile mele. Din cate ai scris pare un spital destul de civilizat. Iti tin pumnii sa ii treaca repede colicii lui Sebastian si sa nu mai ai probleme. Oricum esti o mamica fericita ca poti sa alaptezi. Multi pupici tie si lui Sebastian. Sa il faci baiat mare. Albinutza, bineinteles ca iti tinem pumnii si ca suntem alaturi de tine. Legat de vaccin, tie ti-a spus dr. obstretician ca e obligatoriu sa il faci? Al meu dr. a fost cam evaziv la intrebarea pe care i-am pus-o. Sa aveti vreme frumoasa si distractie placuta la munte. Sa revii cu un moral ridicat pentru marele eveniment. Lauraa, te invidiez ca ai putut merge sa inoti. Si mie imi place la nebunie, dar aici in Romania cred ca doar la cursurile speciale pentru gravide te primesc astia, altfel cred ca se uita la tine ca la extraterestrii. Ce e drept nici nu am incercat nicaieri pentru ca sti prea bine ca aici nu sunt conditi pentru asa ceva. Iar costumul este absolut diafan. Mona, ai mai multa grija cu mersul la serviciu. In toate cartile pe care le-am citit scrie ca in ultimele 2 luni e bine sa te odihnesti cat poti de mult si sa eviti activitatile care pot dauna. Mai stai si tu pe acasa. Trebuie sa incepi sa te gandesti mai mult la Lia. Doar nu ai de gand sa o nasti la serviciu... Va pupic dulce, Cady si bimbirica baietzel 34+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vorbeati de vaccinul antitetanos, nu? Cand am fost prima data la medicul de familie si am auzit de el (o asistenta spunea ca trebuie sa mi-l fac) mi s-a parut ciudat. Am zis ca intai vreau sa-mi intreb medicul ginecolog. Am fost la el si mi-a spus ca este bine sa il fac (te protejeaza in cazul in care la nastere conditiile nu sunt sterile, probabil instrumente nesterile, etc). Se pare ca doctora de familie a uitat de el si nici eu nu vreau sa-i reamintesc. Nu cred ca il voi face! DPN 9 iunie 2004 (baiat)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am facut vaccinul si niici nu a zuis nimeni nimic despre asa ceva. Dar nu ma mai mir,aici se fac mult mai putine chestii ca in Ro, nu stiu de ce. Nu am facut nici test de diabet,nici altele, nu mai tin minte acum... Albinutza, in poza nu sunt eu!!! Am si eu asa un costum, dar in poza e alta tanti, gravioda in vreo 2 luni probabil.Pe mine nu (mai) sta asa. Eu parca as fi ascuns o minge de baschet sub rochita aia,asa arata , hihihi! Laura si papusica din burtik (38 saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...