Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamica de mai-iunie (36)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 170
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetele, eu cam ocupata la serviciu asa ca scriu doar un pic da poate mai dupa-amiaza oi fi mai linistita. Ecograful il am abia dupa-amiaza (in Ro o sa fie noapte), da ma bucur ca nu mai am dureri deloc din alea periculoase. Ma gandesc ca poate a fost din cauza ca am dormit cam descoperita o perioada si pe mine ma cam doare burtica atunci cand dorm desoperita (o sa radeti da eu si vara dorm cu sosete altfel imediat ma doare burtica). Numai ca acum nu mi-a trecut prin cap sa fie de la asa ceva, caci sunt tot timpul transpirata (voi transpirati asa rau? ca eu si ziua si noaptea mereu transpir, ceea ce nu mi se intampla inainte). Oricum chiar daca o fi fost durerea de la dormitul desoperita, ma bucur ca am mai obtinut un ecograf. Tati nu poate veni ca e la serviciu, si eu ma invoiesc o ora ca sa ajung, da sper sa mi-l arate si mie pe bebe ecografista ca data trecuta tare uracioasa a fost. Mona, sa stii ca o sa o intreb de data asta daca zici ca tie ti-au povestit ce si cum, ca procedura aici si in USA trebuie sa fie cam aceeasi, asa ca poate ma insel eu ca n-au voie sa iti spuna, da eu asa stiam (cel putin cu analizele asa e, credeam ca si cu eco) Madutza, ce bine ca mai apari si ce pacat ca te vedem asa rar... Bine ca e totul cu tine si bebe.Pupic. Pupici la toate, sper sa revin Irina, burtica cu baietel 32+ saptamani (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madutza, [pup] ... mi-ai lipsit!!!!! Bine ca mai apari si tu din cand in cand ... si ma bucur ca esti bine. Chestia cu oasele o stim toate, asa ca nu-ti face griji. Fa si tu presiune pe acolo ca sa ai mai repede internet ... ce bulangii! Laurina [:D] ... mai sa stii ca ai dreptate. Asa sunt eu, intai intru in panica ... mai tarziu o sa ma vait pe aici la voi. Sunt groaznica, recunosc! Sper sa ma mai suportati! [flo] Mi-a spus si mie azi moasa ca infectia cu candida (sau in general cu vreo ciuperca) nu afecteaza deloc sarcina sau bb-le ... e doar ptr. mamica o povara (scurgere, usturimi, mancarimi, etc.) ... deci nu-ti face griji. In schimb e nasoala o infectie pe baza de bacterii ... mai ales ca se pot transmite copilului in timpul nasterii. Incearca sa o tratezi totusi ca sa stai tu fara probleme! Mona, esti o harnicuta oricum ... o pauza nu ti-ar strica deloc! Asa ca iti doresc o zi minunata!!!! Va pupic!!!! Irinusha - cu minunea "surpriza" de 37+ saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Mona scuze, am inteles gresit ca tu ai avea candidoza! Scuze inca o data!!!! Te pup!! Madutza sa stii ca si eu am dureri de oase destul de puternice. Parca sunt ruginita. Mai ales oasele fundului si zona lombara a coloanei ma dor tot timpul! Dar lasa ca trecem noi peste asta. Irinusha-cum sunt sedintele de acupunctura?-dureroase sau nu simti mai nimic? Va pup pe toate!! Multa sanatate! Ralu-mamica Ioanei (4 ani) si a Mariei din burtica (31+ saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Gabitza, felicitari pentru vestile bune! Si tot cu vesti bune vin si eu de la ecograf. Bebe Thomas este sanatos si voinic (cantareste un pic peste 2 kg). Se afla deja in pozitia corecta, mai precis cu capul in jos. Nu are cordonul in jurul gatului, lichid amniotic este suficient, deci totul arata cat se poate de bine. Va doresc tuturor o zi frumoasa! Iulia P. si bebe Thomas (32 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetitelor!!! Ieri am fost si eu la un tur al spitalului. Mi-a placut. Sunt tare bine organizati si au aparatura medicala ca lumea. Am fost un grup de 6 gravidute si una dintre ele astepta gemeni. Si tare m-am mai intristat---nu pt ca asteapta ea gemeni ci pt ceea ce mi s-a intamplat. Puteam avea tripleti, dar nu a fost sa fie. Am fost tare trista si deprimata aseara. Azi mi-a mai trecut. Irinel, asteptam vesti bune!!!!!! Dana [gravi] in 34+ de saptamani si Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am pus pozele facute astazi:[url]http://community.webshots.com/album/128315966zcqCOq[/url] Ralu,hai ca se face bine Ioana.Cu Nally,nu am vorbit azi pt ca nu stiu ce program de somn are Sebastian...si nu am sunat.Dar apare ea si o descoasem [:D] Madutza [pup]Sa iti pui net si sa ne oferi o nastere "satelita" [;)] Mona sa ai spor la lucrare! Anacami imi pare rau ca nu ai putut sa ajungi azi la curs,poate reusesti saptamana viitoare. Irina,te asteptam cu vesti bune de la ecograf. Iulia,felicitari pt bb Thomas! Dana,nu mai fi trista...incearca sa fi optimista si sa te gandesti la sufletelul din burtica,care simte cand mamica lui este suparata [pup] La cursuri azi ni s-a vorbit despre semnele prevestitoare nasterii.Ar fi contractii regulate,pierderea dopului gelatinos si ruperea membranelor.Ca nu este obligatorie ordinea asta si nici macar sa le avem pe toate.Ca este indicat ca atunci cand avem primele semne sa sunam doc.Putem avea un travaliu fals de ex. si sa nu fie nevoie sa mergem la spital.Ni s-a mai vorbit despre cum sa respiram in timpul travaliului,parca atunci cand avem contracti sa respiram des si nu adanc iar in pauza dintre contractii sa respiram adanc,cred ca asa [:I]...imi mai aduc aminte pe parcurs ce s-a mai vorbit. iuliana & [cavaler]din burtica (30+ sap.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...