Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

simptome ale graviditatii


Recommended Posts

Eu am stiut de la inceput ca sunt insarcinata pentru ca ciclul imi vine ceas la 27 de zile. Am asteptat doar o zi peste si cind am vazut ca sinii ramin in continuare umflati si durerosi, dar nici urma de rusi (nici macar pete, asa ca in prima zi), mi-am luat un test de sarcina - a aratat din prima doua liniute, chiar daca una mai stearsa... La 7 saptamini mi-a confirmat si la ecograf, iar de la 8 saptamini au inceput greturile matinale care m-au tinut pina in saptamina a 17-a...si ma mai incearca si acum din cind in cind (acum am aproape 6 luni implinite)... Dar asa este - numai citind ce au zis fetele aici si iti dai seama ca fiecare sarcina este unica in felul ei... Mult succes! Gabriela [gravi] saptamina 26 DPN 25 iulie 2004 Dr. Florina Mihalache - CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna la toate fetele, ..si eu am stiu imediat ptr ca aveam ciclul regulat si cum am vazut ca nu mi-a venit in a 28-a zi mi-am si fact testul care a iesit pozitiv, ba chiar cu a doua liniuta clar vizibila.. ..nu am greturi,am mai avut mici incidente de varsaturi atunci cand nu mananc, in rest nu am probleme de greata doar o oboseala crunta si mare pofta de mancare si bineinteles sanii mari si durerosi.. ..poate sa am o explicatie ptr lipsa varsaturilor..eu merg la dr homeopat si am luat Sulfur care cred ca m-au ajutat la rezolvarea mai multor probleme..ba chiar am vazut la emisiunea de pe Prima, Academia mamicilor,duminica ora 13/18.04.04...a fost invitat chiar dr Sararu la care merg si a explicat ca exista aceste minerale care ajuta la diminuarea anumitor simptome la gravidute, cum ar fi arsurile,greata..etc o sarcina usoara si multa sanatate.. pupici laura DPN 18 NOV - bb 10 sap de la UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am avut nici un simptom deosebit de cele obisnuite dinainte de menstruatie. Dupa 8 luni de incercari esuate, am simtit pur si simplu ca luna aceea poate fi altfel. Am facut testul chiar in ziua in care trebuia sa imi vina menstruatia - 3 teste - si m-am bucurat enorm pentru cele 2 liniute. Greturi am avut foarte putin si foarte usoare, de pe la 8 pana pe la vreo 10 saptamani. Am avut insa dureri gen apasare in partea de jos, aproape continuu in primele 12 saptamani. Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...