Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Detectorul de ovulatie


Recommended Posts

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Din tot ce am citit eu pe net, "Ladycomp" este cel mai performant(si cel mai scump). Ar mai fi "Persona" , "Bioself", etc. Ladycomp se bazeaza pe masurarea temperaturii bazale dimineata la aceeasi ora(are alarma incorporata), de catre acest minicomputer, care in timp creeaza o baza de date personalizata cu datele prelevate, ajungand la o eficacitate foarte mare: 99.3%. In functie de aceste date determina exact perioada de ovulatie, stabilindu-se astfe zilele in care ai unda verde, si cele cu lumina rosie. Pentru mai multe detalii intra pe: http://www.raxmedical.com/safety.html ...si http://www.contraception-computer.com/ Produsul pate fi achizitionat numai de pe internet(cel putin in Romania).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu cumva sa-ti iei test de ovulatie de saliva. E o porcarie, cel putin asta a fost pentru mine. Pui pe o lupa minuscula o picatura de saliva si in functie de modul in care se cristalizeaza sarea din saliva (dupa ce aceasta se usuca pe lupa respectiva) detectezi daca esti in perioada fertila sau nu. Daca se cristalizeaza sub forma de puncte - perioada nefertila; daca se cristalizeaza sub forma de feriga sau amestecat (puncte si feriga) esti in perioada fertila. Problema mare a acestei metode este dificultatea cu care poti observa pe lupa aia minuscula (cat o bulina decupata cu perforatorul de hartie) ce fel de formatiune se creeaza. Trebuie sa te chinui sa vezi prin ea tinuta linga o sursa de lumina. Plus ca trebuie sa folosesti numai saliva de dimineata (inainte de ate spala pe dinti), iar eu dimineata aproape ca nu aveam saliva. Trebuie sa pui o cant nici prea mare, nici prea mica etc. Ce mai, a fost un calvar pentru mine. Am dat si de fete care au reusit sa vada feriga si astfel sa prevada o perioada fertila, insa prea putine. Mai bine cauta alte metode, nu cea cu saliva si lupa. Ti-am povestit de ea, tocmai ca sa nu cazi in plasa asta si s-o eviti. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [gravi] 12 sapt DNP 1 nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...