Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mama singura, 36 ani, si fara bani?! :(


Recommended Posts

Multumesc mult pentru sfaturile voastre! Au ajuns la prietena mea si deja ma vazut semne de imbunatatire.Cand ne-am vazut, la cateva ore dupa ce i-am trimis mesajele voastre nu i-au mai dat lacrimile si parca zambea?... Oricum a-ti contribuit tare mult la starea ei de acu' inainte! Dumnezeu sa va ajute! Cu drag, Cristiana si bebe din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Giny, un copil e cea mai mare bucurie care poate un om sa o gaseasca pe acest pamant. Si eu sunt singura, dar Alexa ma ajuta sa uit de multe. Mi-a propus sa magandesc la bani doar odata pe luna... cand ii iau. Ii impart pe caprarii si uit de bani toata luna. Trebuie sa mananci, sa fii optimista, ca bebe sa se dezvolte armonios. cristia, pot sa o trec pe listutza "pentru bebelusi" de la ajutor umanitar? stii DPN ei? Freia si bebe Alexa http://community.webshots.com/user/freia_ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gini are DPN la inceputul lunii Decembrie.Nu dau de ea acum sa-ti spun data exacta. Da, Freia cred ca e o idee foarte buna trecerea ei pe lista de bebelusi pentru ajutor umanitar - sper sa nu ma bata pentru ce fac acum... [pup] Cristiana si bebe din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aveam 29 ani,primisem vestea ca sotul meu suferea de o boala grava. Am ramas insarcinata, si chiar daca ma gandeam ca este posibil sa cresc acel copil singura nu m-am gandit nici un moment sa renunt la sarcina. Sotul meu a murit la 2 luni si jumatate ale copilului, inainte cu o luna de ziua mea de nastere,implineam 30 ani. Aveam o mama foarte bolnava si un tata pensionar. Nu pot spune ca mi-a fost usor cu un salariu, dar m-am descurcat destul de bine. Mi-era asa de teama ca nu voi putea sa-i ofer ceea ce va avea nevoie, ca nu voi avea bani suficienti pentru cele necesare cresterii lui. Sa spun ca acest copil este viata mea? Ca m-am bucurat si ma bucur de orice clipa petrecuta alaturi de el? Ca in primele luni nu-mi puteam lua ochii de la el, ca-i urmaream fiecare gest, fiecare zambet? La doi ani,dupa decesul fostului sot, am intalnit un om bun care este si a fost de-a lungul acestor ani un adevarat tata pentru copilul meu. Nu stiu cum ar fi fost viata mea fara copil. Nu-mi mai imaginez viata fara copil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Capul sus, acest copil iti va da o putere pe care nu ti-ai imaginat ca o vei avea vreodata. Asta e este planul Lui pentru tine, sa-l ai si sa imbatranesti uitandu-te in ochii lui, sa aiba cine sa-ti spuna "mamica draga" atunci cand firele albe iti vor fi acoperit crestetul. Nu vei mai fi niciodata singura, nu vei mai astepta un barbat care sa-ti ofere fericirea, o vei avea langa tine. Ti se intampla cel mai minunat lucru din viata unei femei, capul sus! Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iubia mea, Nu dispera, toti trecem in viata prin clipe grele. Suntem aici si trebuie sa ne ajutam reciproc. Vei primi de la noi oricand un sfat bun, o floare, hainute, chiar bani. Toate putem face ceva pentru tine, nu merita sa se chinuie sufletelul mic din tine. Stai linistita, un copil mic nu are nevoie de chiar atatia bani. In primele 4 - 5 luni, sa dea Dumnezeu sa ai laptic si nu-ti mai trebuie decat scutece si hainute. Exista scutece foarte ieftine pe la supermarketuri dar in lipsa poti creste bb si cu scutece de carpa, noi nu am crescut la fel ? Lapticul praf este gratuit, hainute iti vom da noi, cred ca se va gasi si un patut si un carucior pe undeva. Fetele din strainatate care au posibilitati mai mari te vor ajuta si ele in mod sigur. Asistenta medicala este gratuita si medicamentele la fel, iar la nastere poti sa nu platesti nimic daca nu ai. Eu am nascut la Municipal, unde se spune ca este spitalul elitelor si a oamenilor cu posibilitati. Nu este intru totul adevarat: eu am dat multi bani, dar erau si fete, mame-singure care au nascut fara sa dea nimic si au primit atentie si ingrijire foarte buna. Te sfatuiesc sa nasti acolo pentru ca este multa siguranta si medicii sunt exceptionali. Poti vorbi deschis inainte de nastere despre problema ta cu un medic si nu cred ca-ti vor inchide usa, majoritatea sunt si ei parinti si cred ca pot face lucruri bune si fara bani suplimentari. Trebuie doar sa incerci. iti vorbesc de doctorul Badiu (este extraordinar), de Dr. Anca, Badea (care chiar daca este doctor f mare nu ar refuza la banii lui sa faca si un act caritabil) si cam toti de la Municipal sunt medici de exceptie. Asadar, fa ce analize gratuite iti da medicul de familie (HIV, si altele pe care nu le mai stiu) restul cele mai importante se va gasi o posibilitate sa le faci. Nu te stresa cu costul echografiilor, eu am facut doar una la 5 luni si atat, copilul a fost O.K. Fruntea sus, te rog sa gandesti pozitiv, toate se vor aranja, iar taticului ai putea sa-i spui (ca sa-l sperii, dar tu stii cel mai bine cam cum reactioneaza) ca sa se gandeasca bine acum daca vrea sa-si mai vada vreodata copilul, asta ar putea sa-l puna pe ganduri sau sa-l sperie definitiv - dar tu il cunosti cel mai bine si stii ce ai de facut. Noroc ca ai parintii care in asemenea situatie saunt aur pentru o mama si un bb. Multa multa sanatate, curaj si gandeste-te la bb care va fi lumina ochilor tai !!!! Melania & Anna-Luciana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...