Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

trei intrebari pentru voi


Recommended Posts

[bis]1ª.este adevarat ca nasterea si bebele ne fac mai blande¿? sotul meu zice ca sunt cam....neimblanzita si ....cam are dreptate! 2ªdupa nasterea normala ,vaginul, uterul isi mai revin la dimensiunile dinainte¿? 3ªmi am cmparat o crema pt revitalizarea bustului, ma pot da cu ea inca de acum¿? multumesc mult[biz][bis]pupici pt toate mamicile si viitoarele mamici[bis] ....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
1) La mine nu e valabil. Sunt la fel de nabadaioasa ca inainte. Ba chiar in primele luni poti fi si mai rau din pricina starii spercifice post-natale. 2) Da, isi revin la dimensiunile anterioare. Cel putin la mine asa este. [:D] Insa burtica tot vei mai avea o perioada. Prima saptamana arata chiar maricica apoi se retrage treptat. 3) Chiar ar fi bine sa dai din timp. Eu mi-am dat cu crema antivergeturi din prima luna, si tot m-am trezit cu cateva pe sani de prin saptamana 14. In schimb pe burtica imensa nu mi-a aparut nici macar una. Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vivian crema anticelulita are cumva cafeina in compozitie? ca daca da nu e buna ca il agita pe bb. Eu cel putin asa am auzit aici , incearca sa mergi la farmacie si o sa vezi ca sunt creme speciale pt. 9 luni cu care sa te dai pe sani si burtica contra vergeturilor. Cristina [gravi] 19 sapt.UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am sa ma uit in compozitia cremei dar ma indoiesc. sincera sa fiu e prima oara cand aud.merci. nu stiu cum e la voi dar aici sunt f restricivi cu pastilelesi cu cremele. oricum eu mi am luat si de acasa unele creme si ma dau cu celulitic loreal dar cel pt bust l am comandat de la oriflame. ....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

1. Eu sint la fel ca inainte, atita ca imi iubesc puiul enorm de mult si toata ziua il pupacesc. 2. Nu stiu sa-ti zic de vagin ca eu am nascut cu cezariana, dar uterul a revenit la normal si nici burta nu mai am, am scapat si de kg in plus in foarte scurt timp. 3. Crema anticelulita nu e tot una cu crema antivergeturi. Eu zic ca ar fi indicat sa te dai cu ceva special ANTIVERGETURI pentru perioada sarcinii. Intr-adevar crema anticelulita poate contine cofeina si nu este indicata in timpul sarcinii. De obicei in sarcina nu faci celulita (sau oricum nu mai mult ca inainte), in schimb esti foarte predispusa la vergeturi (crapaturi in piele). Eu am folosit o crema de la Mustela, 9 mois maternite. Dar si Bioptimale de la Yves Rocher e foarte buna. Vezi ca scrie pe pe ambalaj ce contine si daca poti sa o utilizezi in timpul sarcinii si/sau alaptarii. Pupici [pup] Simona si bb Codrin (14.12.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

3. Trebuie sa verifici componenta cremei. ref cofeina, retinol si altele 2. Toate revin la normal... uterul mult mai lent. Deh.. 9 luni a crescut, 9 luni descreste. 1. Vei fi asa cum esti si acum... in plus blandete si compasiune si revelatie.. ce inseamna sa fii iubita neconditionat! Adica asa cum ti-ai dorit o viata intreaga! Dar afli si ce inseamna sa iubesti neconditionat.. adica dai tot si nu te intrebi de ce, nu cantaresti. pur si simplu iubesti. Zice-se ca tinta lectiei care o inveti cu copilul trebuie sa o aplici la intreaga lume. Daca am si reusi sa facem asta.. poate lumea ar fi mai buna cu fiecare mamica si copil! Roxana&Ruxandra http://community.webshots.com/user/aquariusrpro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ssincera sa fiu, imi doresc sa fiu mai buna cu sotul meu ,e bland cu mine si f intelegator-ma felicit mereu ca mi am ales barbat mai...matur-si mi doresc sa fiu buna cu bebele meu[biz] cu ceilalti, din jur nu mi doresc sa fiu mai buna ci dreapta ca si pana acum dar ceva mai calma . sper din suflet ca acum odata cu bebele se asterne si un pic de calm peste mine, sunt ca argintul viu. [greutati] ....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...