Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(59)


Recommended Posts

Hello gagicutze, Tocmai mi-am luat si eu analizele si vad ca nu stau prea bine, Roxi help pana ajung la medicul meu la sfarsitul saptamanii.. La hemograma cu formula leucocitara spune ca am "Anemie normocroma normocitara" si "Leucocitoza usoara". Valorile anormale sunt: nr. leucocite 10.03 (normal 4.00-10.00) nr. eritrocite 3.28 (normal 3.80-5.10) hemoglobina (Hb) 10.6 (normal 11.70-15.50) hematocrit 29.08 % (normal 35.00%-45.00%) limfocit 18.3% (normal 20.00%-55.00%) La secretia vaginala: rare colonii de streptococ hemolitic grup B celule epiteliale poligonale - relativ frecvente, izolate si in gramezi, plicaturate in proportie de ~60% leucocite - relativ frecvente levuri- rare, unele inmugurite. hife, pseudohife-prezente flora microbiana- gradul LBG 2b (flora mixta polimorfa) Cam asta este ce mi s-a parut anormal. Am intrebat pe o dr de la analize si mi-a spus ca se pare ca am o candida (am luat ampicilina pt o infectie urinara care mi-a trecut, si vad ca i-a luat candida locul)[bang] Vineri merg sa-mi iau si analizele de toxo si listeria si apoi la control....sper ca macar astea sa iasa bine... In afara de asta m-am apucat sa repar diverse mici probleme la dantura si mi-a pus o solutie sa-mi omoare un nerv, de ma doare maselutza de azi dimineatza incontinuu ca simt ca ma sui pe peretzi...Deci maine la dentist...Asa m-am saturat de mersul pe la doctori...[bang] Si ca sa puna capac la toate azi a observat al meu sotzior ca am facut celulita pe fese, asa ca ma gandesc serios sa mai reduc din dulciuri ca la capitolul mancare nu prea mai am ce sa reduc (abia astept sa treaca ziua asta minunata si sa ma trezesc maine mai in forma...parca ar fi fost marti 13). Sper ca nu v-am indispus, dar trebuia sa ma descarc cumva.. Pupici Alexa [gravi] - 27 saptamani 26 ani, DPN 19 Iulie, Dr. Parvu, sp.Elias http://community.webshots.com/user/alexpavel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 169
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata fetelor! Azi sunt bine-dispusa - fara un motiv anume - poate doar pentru ca e frumos afara? Bb o luase aseara razna - protesta puternic daca stateam pe partea stinga asa ca toata noaptea am dormit pe dreapta sau pe spate iar dimineata eram total amortita. Inainte sa ma scol am vrut iar sa ma intorc pe stinga da' credeti ca am putut? Nicidecum! Protest puternic nu stiu cu ce - miini,picioare? E drept ca m-am culcat si tirziu pentru ca am vrut sa vad emisiunea de pe Prim - Dincolo de limite - pentru ca tema era nasterea. A fost interesant, asa putin pregatitor - au prezentat mai intii o cezariana cu epidurala, apoi o nastere naturala de gemeni si la sfirsit o nastere naturala a unei fete de 18 ani... Sotul a fost doborit de oboseala si nu s-a uitat, dar am avut eu grija sa-i inregisterez emisiunea...Prin urmare cred ca si faptul ca urmaream eu emotionata emisiunea l-a facut si pe bb sa fie alert... Gabriela [gravi] saptamina 26 DPN 25 iulie 2004 Dr. Florina Mihalache - CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza. Alex stai linistita, valorile tale sunt normale pentru o gravida. iei prenatale? sau fier? intr-adevar e prezenta o infectie (cel mai probabil candida - levuri) dar si ceva leucocite mai sunt pe acolo ca semnal ca infectia urinara de abia ti-a trecut (ele stau acolo, de garda). in rest....totul ok. ai anemie de sarcina (80% dintre femei o au) dar nimic ingrijorator. deci..bafta azi la dentist ca.....acolo cred ca-i mai greu!!! pupici! Alice bravo ca totul e ok la tine, esti o cumintica. Dana cum a fost filmul? si acu' sa rideti un pic de mine, am alte probleme...mai mult decit existentiale, dar cred ca voi o sa ma intelegeti perfect. avem niste prieteni care ne-au rugat sa le fim nasi, in schimb casatoria civila este....DUMINICA!!!!!! ce credeti ca as putea sa imi gasesc eu de imbracat pentru o seara eleganta?????[xx(][xx(][xx(] ca la primarie rezolv cu o pereche de pantaloni si o fusta dar seara???? pls, dati-mi ceva idei ca ma apuca disperarea!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana,sorry,dar daca erai in Bucuresti te trimiteam eu la o tanti care aduce haine din afara,super si chiar vazusem ultima oara niste rochite de seara super.Nu mi-am luat ca nu am in plan paranghelii,dar daca e cazul am de unde.Incearca si tu poate gasesti numere mai mari,poate o rochita strech (ai vazut Raduleasca apare si cu buricu gol la tv si cu rochii mulate,asa ca...). Incearca sa-ti imbunatatesti tinuta pe care o ai cu niste briz-brizuri,accesorii ceva deosebit,un colier etc.Nici sa dai milioane pe toale cu burta iar nu merita. Monique
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, vad ca si seara sunteti "productive", abia astept sa rezolv si eu cu Net-ul la domiciliu. Aseara am facut o echo la o prietena doctorita foarte buna, dar nu gineco, ci generalist cu competenta ecografica, l-am vazut pe bebtiza, era vioi de nu putea sa-l prinda in nici o pozitie sa vada ce-i. Este un pic mai mare decat varsta lui, coloana vertebrala e perfecta, are maini, picioare, nas, ochi...si ducea dragul de el manuta la gurita parca se rusina!!! Mai rau este ca am placenta inserata foarte jos si mi-a spus ca va vorbi cu dr.gineco (sunt prietene) sa ma ajute sa nu mai lucrez de la inceputul lunii mai. Cica a coborat placenta si de la pozitia de la birou si ...e pericol!! In schimb, BB nu a vrut sa ne arate "podoabele"[;)], nu a reusit timp de mai bine de 30 minute sa-l vada intr-o pozitie care sa-i permita sa vada sexul, asa de neastamparat a fost. Deci- probabilitate 10% baiat, dar e posibil sa fi fost cordonul si nu cuculetzul!!!! Oricum, joia viitoare ma programez la gineco si speram ca totul va fi bine. O zi minunata! Roberta + BeBe scump din burtica - 21 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi s-au mutat intestinele si stomacu spre stinga asa incat cand imi "chiuie" matzele se aude mono, numa' din boxa stanga. Si am avut aseara niste dureri de rinichi de-am plins cu bocete. Rinichiul stang. Credeti ca presa ceva pe acolo, se poate sa ma fi durut altceva? Eu stand pe spate m-am gandit ca s-au incolacit intestinele pe rinichi ca sarpele pe buturuga :-) Acu fara gluma ma "taia" de-am zis ca mor:-( Si toata noaptea m-am foit ca ma durea cand mai aterizam pe spate. Am pus un buscopan de control (asta e fratele scopantilului) si am balotat magneziu, ca de obicei. "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca bantuie o "rinichi..ceva" (n-am gasit continuarea)ca si pe mine m-au cocosat rinichii de durere aseara,am plnas chiar,dar eu am niste probleme de multa vreme.Merg urgent la medicul de familie sa vad ce naiba e,sper sa nu fi recidivat pacatoasa mea de infectie (daca va spun cate mii de tratamente am facut,antibiotice,homeopatic,autovaccin si degeaba).Mie mi se lasa durerea pana la genunchi,ma doare la urinat si tot tacamul.Am luat si eu scopantil dar degeaba.Merg urgent la medic. Papadie,nu lasa netratati rinichii ca te c..i pe tine de durere,sunt niste dureri crunte (cred ca as putea sa nasc linistita daca sunt asemanatoare). Monique
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza burtici, Roxi mersic, momentan nu iau nimic, dar sigur voi incepe sa iau dupa vizita la dr, leucocitele am inteles ca pot fi usor crescute de la masea...Nu m-am lamurit ce este cu streprococul hemolitic grup B, n-am gasit pe nicaieri...Acuma astept sa vina o tipa sa-mi tesale cateaua ca duminica am concurs...incerc sa fiu viteaza si sa rezist la durerea de maselutza care inca persista cat o dura periatul la cutz (6 ore a fost ultima oara [bang])si apoi fugutza la dentist sa-mi puna un calmant local sa ma linisteasca, ca nu imi imaginez ca voi suporta albinutza bazaitoare in gura... Cat despre tinuta de seara, am gasit cateva lucruri dragutze prin Bucuresti, acuma epinde si de catzi bani esti dispusa sa dai, desi eu ma gandesc ca nu prea merita o investitie mare in haine pe care nu le vei mai putea purta dupa aceea...Nu ai prietene mai corpolente la care sa apelezi sa-ti imprumute ceva? Eu as avea ceva tinute de seara care-mi veneau inainte de sarcina si ma mai incap si acum (bluze largi din voal), pantaloni cu crapaturi laterale care vin sub burtica etc...dar nu pot sa te ajut ca esti prea departe...In rest, toate tinutele mele de seara sunt cu corset, mulate, scurte etc....si nu am sanse sa incap prea curand in ele in conditiile iin care oricat de putzin as manca acumulez kg la greu... Alexa [gravi] - 27 saptamani 26 ani, DPN 19 Iulie, Dr. Parvu, sp.Elias http://community.webshots.com/user/alexpavel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...