Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(59)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 169
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai, iar ati inceput cu kg????? Eu de cind am trecut pe dieta prescrisa de doctora am dat inapoi juma' de kg - deci pina acum am luat 17.5 kg...o sa vedem pina la urma daca depasesc sau nu 20 kg... Eu m-am hotarit sa nu cumpar nimic pina se naste bebe - de superstitie sau nici eu nu mai stiu de ce... dar o sa alegem exact ce si cum (mobila daca o fac pe comanda o sa-i rog sa o aduca cind sunt eu la spital) si sotul o sa se ocupe de tot. Nu stiu cum o sa fac cu zugraveala pentru ca as vrea sa-i facem camera frumoasa - eu de altfel m-am decis vreau 2 pereti albastri, iar pe ceilalti 2 o sa pun tapet - am vazut la Bricostore ca au tapet pentru copii super-haios. Cred ca si asta se va intimpla tot cind voi fi eu la spital... Am o problema ca sotul pleaca in Olanda la sfirsitul lui Iunie si as vrea sa-mi cumpere hainute de la Prenatal - am intrat pe site si i-am si selectat ce sa-mi cumpere, dar o sa-l rog sa nu le aduca acasa - hai ca sunt de-a dreptul paranoica, dar ce sa-i fac??? Gabriela [gravi] saptamina 26 DPN 25 iulie 2004 Dr. Florina Mihalache - CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce fetite harnicute de dimineata! Raport: am fost la film. Parerea mea: asa s-asa. Cine a vazut "Amores pero" poate sa-si faca o impresie despre cam cum e realizat filmul. Ca subiect si actiune - mie nu mi-a placut... Apropo de nasit, Roxa, io o sa fiu nasa in 9 luni... Si ieri ma uitam prin mall dupa rochii sau alte cele. Si intr-unul din magazine o vanzatoare se uita chioras la mine cand intrebam daca ar putea sa ajusteze o rochie pentru o gravida sau sa dau vro' comanda. Cred ca biata femeie se intreba de ce nu stau lipita de un pat de spital... Asa ca... Monique, am putea vorbi despre contactul tau cu rochii de seara? Nicole, vacanta placuta! Ai grija de tine. O sa ne lipsesti! Dana M [gravi] 26 saptamani 29 ani si 9 luni DPN 26 iulie Dr. Badiu Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, felicitari pentru kg! Eu inca ma mentin la 17-18, sper sa mai reusesc, e drept ca ma straduiesc sa mananc fructe si legume si mai putin paine si paste... Daca vad ceva frumos sambata te anunt ca sa iti trimiti sotul la sigur :-) Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mei, are you crazy? Iar o luarati cu kg? Io care am "muncit" putinul pe care il am ce sa mai zic? Gabi, nici io nu vreau sa iau nik la bebe inainte de nastere, dar colectez diverse pliante si merg prin shopuri si fac semne pe pliante, scriu adrese, culori... Camera la bebe e alba-alba. Vreau s-o colorez cu mobila si cu o mochetuta haioasa... Alexa, bafta la concurs cu cutu'. Dana M [gravi] 26 saptamani 29 ani si 9 luni DPN 26 iulie Dr. Badiu Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hehehe vad castem pe tabere acilea gravide adevaracioase si gravide pisici. Iost categoria 2...cu chiu cu vai am trecut de 50 de kile...dar remarc cu bucurie ca nust a mai slaba:-)) Bei si trecand peste toate durerile, peste gandurile despe mici si bere...de fapt mie- pofta (condamnati-ma, da) asa de la prima ora de-un spritz[alcool] nah, eu care-n viata civila nu prea ma ating de vinoase. Eu nu am luat hainute ca e sosu plin de superttii, am luat un cosulet de masina...si pt mine am renuntat la haine...ce folos daca stau numa la pat?! cred ca o sa intru-n depresii. e asa o primavara afara. andreea las ca tie nu-ti dam mici la gradina...o apa minerala e ok?:-))) "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stati linistite cu kg, daca vreti pot sa va dau nr. de tel al nutritionistei lui Teo (de la tv). Sau, va dau direct regimul pe care-l tine colegul meu. Nici nu e asa drastic. E vorba doar de combinatii de alimente. Slabeste vazand cu ochii. Dar nu incepeti nimic acum, dupa ce nasteti sau dupa ce-i intarcati pe bebei! Fetita Strumfita - 21 de saptamani in Burtica DPN 30 august, Sp. Municipal
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...