Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(59)


Recommended Posts

Da, stiu de active center, am citit pe net despre el si parca si intr-o revista, nu mai stiu care ... dar mi-a fost urit sa ma duc singura ! Mie una nu imi place deloc crema aceea epilatoare, prefer ceara, dar acum ma rezum la batrina lama, chiar daca imi este putin mai greu sa meshteresc cu ea ... Iar hainele pentru gravide, am patit si eu aceeasi chestie, Roxi, eu am magazinul titan exact linga mine si am gasit, tot cautind salopeta de blugi, un raion in care erau o gramada de chestii, dar atit de urite incit nu mi-a venit sa cred, din niste materiale de doi lei cincizeci, ca nu le-as fi dat nici de pomana !!! Iar vinzatoarea s-a uitat cam ciudat la mine - eram cu sosul si comentam ce vedeam - in sensul "de ce nu va plac? chiar asa fitoasa sinteti?", da'noroc ca nu a comentat, ca banuiesc ca ii spuneam vreuna din popor !!!! Alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 169
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna burtici! Vreau sa va vad daca atunci cand vor fi bebei veti mai scrie atatea pagini pe zi,cu siguranta´!!!Fetelor ce de creme folositi dar la nici una nu am vazut sa spuna ca sunt speciale pentru femei insarcinate-eu una folosesc de la PENATEN-crema contra vergeturilor in timpul sarcinii si este foarte buna,la aproape 30 saptamani nu am nici o vergetura si sper sa nu-mi apara si mai am un ulei pentru bebelusi care este la fel de bun. Cu masajele perineului e undeva o samanta de adevar si ajuta la nastere, dar depinde de cat te deschizi si cat de mare e bebe si asta e de la o femeie la alta. Astazi merg cu moasa si celelalte burtici la spital sa vedem camera magica ce si cum trebuie sa facem,mult nu mai e si trebuie sa fac o proba[;)]. Va pup dulce pe toate[dual]. alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, da, healthy food sau pe aproape - ce sa fac??? Da, lasa ca stiu si eu ca e mai bine pentru mine... La ciorapi eu nici nu ma gindesc - in primul rind ca eu ii rup repede si daca dau 250,000 lei sau mai mult pe ei, zau ca mi se rupe sufletul... Da aia cu banda adeziva sunt super - nu racesc eu asa usor pe "acolo" ca oricum nu port fuste asa scurte... In rest sper sa vina caldura ca sa nu mai am nevoie de nici un ciorap (oricum acum la pantaloni eu deja am renuntat la ciorapii 3/4 pe care ii purtam pentru ca imi era prea cald)... Gabriela [gravi] saptamina 26 DPN 25 iulie 2004 Dr. Florina Mihalache - CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu una nu sunt deloc "paroasa" si folosesc aparate, nu ma deranjeaza cu nimic. Papa, e adevarat ca sensibilitatea creste acum ff mult....de aia te deranjeaza orice. eu una nu mai pot folosi masti de fata de nici un fel...ma ustura ingrozitor fatza. scrub folosesc fara probleme insa...cine sa mai inteleaga?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papadie, daca ai vedea ce pozitii de Kamasutra aplic la cosmetica ca nici barbati-miu nu m-a vazut in astfel de pozitii.Dar asta e,ca la doctor, ca tantile alea de acolo s-au obisnuit.Apeleaza la un salon de cosmetica,nu te mai chinui singura ca nu mai ai sanse.Epilatorul ma cam deranjeaza si pe mine si nu mai ma pot face singura (sotului ii este teama ca ma doare saracu'). Alice si restul, haideti sa mergem in grup la Active ca nu cred ca ii place cuiva sa mearga singura acolo.Deja suntem doua care vrem (eu si Diana). alexa22gandi81 De unde se cumpara crema PENATEN?Cat costa?Ce ulei de bebe folosesti? Hai, care mergeti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi ma duc la doftor si am sa il intreb daca am voie sa merg la active center, ca eu am regim special, sint sub tratament cardio si poate imi este interzis, habar nu am, oricum in principiu sint de acord ! Imi astept si sotul (ca sa faca pe taximetrul, nu de alta, ca acum nu ma pot deplasa prea mult in oras, eu neavind carnet de conducere !), si daca toate sint bune, dupa 5 mai sint available ! Alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acu am venit si io de la doctor, si mi-a zis ca sansele sa fie fetita sint 80%, colul are 4,2, e inchis perfect, asa ca am liber la orice fel de topaiala [:D] Am pus pe mine 7 kile, si de-abia intru in saptamina a 23-a...acu am 50 de kg, asa ca tot subtirica sint [grasa] Vorbeati de ciorapi...eu am putat la Bogdanelu cu banda adeziva, si eram asa de sexoasa, atit cit poate fi un hipopotam cu desuuri [:D] dar sint foarte practici. Iren burticoasa & Bogdanelu nazdravanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...