Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(59)


Recommended Posts

Si eu plang de problema cu ciorapii, nu supurt nici un fel de elastic pe burta, la fuste l-am inlocuit su siret. Am trecut chiar azi la ciorapi cu un nr. mai mari dar sa nu facet prostia asta, ma strang la fel de burtica si mai si curg de pe mine..de-s Ileana Cosanzeana ajunsa la oras pentru prima data! Si la mine e beleaua cu A/C, vara sunt 17 grade in birou de am facut toate bolile, deci nu pot renunta la ciorapi...Mai rau, am constatat ca BB fuge jos atunci cand ma strange vre haina in zona (fostei) talii. Roberta + BeBe scump din burtica - 21 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 169
  • Creat
  • Ultimul răspuns
e clar, azi ati luat-o pe prostii...bravo voua!!!! Andreea, preturile sunt aceleasi ca peste tot, chiar mai mici si sunt reduceri permanent la cite ceva. in orice caz aici numai varianta mobexpert exista (mint, am mai gasit unii Pitago, care au un mobilier dragutzel modular, polonez) si cam atit. de exemplu un dulap de 2 usi (ca nici nu pun in camera copilului unul mai mare) este 110 euro (cu tva) iar o comoda cu 3-4 sertare este 83. deci....eu m-am hotarit deja. stiu fabricile unde sunt facute, calitatea e ok....asa ca no sweat. in orice caz du-te si pe site (mobexpert.ro), prezentarile sunt putine fata de ce gama au ei, dar iti faci o idee.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hehehe, Alice, gand la gand cu buturie... Roberta, de asta am deschis si io subiectu. Am luat unii cu un numar mai mari. Si arat ca mama ploii: se fac cute jos (ca io's mica de statura) si burta tot presata e. Si sa-mi iau nr. 5 sau 6 ca sa stea burta confortabil si sa-mi fac nod in pantof nu-mi prea vini... Io cu epilatu' n-am probleme: ma duc la cosmetica si e OK. Are tante de acolo grija! Dana M [gravi] 26 saptamani 29 ani si 9 luni DPN 26 iulie Dr. Badiu Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci fetelor ca v-ati gandit la mine. Nu am patit nimic deosebit, doar ca am fost in vacanta si mi-am redus orele la minim asa ca acum am ore doar martea si miercurea si prin urmare o sa va scriu doar atunci. Fetelor, doctorul meu, e "perfect" nu e nici o problema ca vomez atat. Sincer ma inmtoarce pe dos vomatul de dimineata si uneori sunt chiar epuizata dupa acea repriza.Dar ce sa va spun ca mai vomez uneori chiar si in cursul zilei, dar dupa doctorul meu nu e nici o problema. Ce sa fac, mai rezist un pic numai sper sa nu ii fac rau puiutei mele ca simt ca o imping rau de tot dimineata la [vom], i-am spus asta si doctorului dar dupa el nu e nici o problema. Deci asta e, pt puisorul nostru trebuie sa rezistam. Cu cealalta proiblema a mea cea cu arterele uterine, inca se pare ca e sub control tensiunea si cred ca saptamana viitoare ma voi duce din nou la doppler as vedem ce mai e nou, dar eu sper ca totul sa fie in regula. Cu finditele, am si eu aceeasi problema, dar inca se mai pot reziolva cumva, cu chiu cu vai. Cu kg.... ce sa va spun am 70 kg, deci am pup 14. Majoritatea lumii ma intreaba cand nasc, din cauza dimensiunilor, numai sosul meu drag ma vede tot asa, doar cu burtica. Ce mai e un dragut, ma iubeste si ma vede tot asa. Eu cu mobilierul mi-l fac la comanda. Mai ales ca acum imi mobilez toata casa.Cred ca ies mai bine si mai ieftin. Poate voi in Buicuresti si Constantya aveti o oferta mai cvasta, dar la noi e jale. La capitolul patut nu ma pot hotara: tip tarc sau normal??? Voi care credetiu ca e mai eficient si practic si util??? Nocole ce face??? unde e ca nu o vad in discutie??? Iubitoiu, tu cum mai esti?? Cum stai cu IR-ul??? am vazut ca ai probleme cu clamydia, dar sper ca s-a rezolvat si asta. Pupici Marcela [gravi] 29+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

marcelle nu cred ca ii faci vreun rau piticei....mai rau iti e tie...imi pare tare rau, hai, curaj, poate trec totusi in al 12-lea ceas!! Nicole e la munca dupa vre 3 saptamini de stat acasa si cred ca nu are timp nici sa respire. si in constanta e la fel cu mobila, numai porcarii, asa ca mobexpert e singura varianta, ca tot un fel de "comanda" e. Andreea, asta cu faza ca e scumpa...te convingi tu acum. si eu tot patut pliant am sa iau, ca sa il pot depozita si transporta usor dupa ce nu ii mai trebuie lui ghindu...pentru sora-sa![:D]. plus ca betele alea "clasice" imi cam dau fiori, nu stiu de ce.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marcelle, eu patut vreau sa ii iau din ala cum se gaseste pe babycomfort.ro care mie mi se oare OK. E din lemn masiv, cu 3 nivele de inaltime la suportul pentru saltea, cu gratii care se pot da jos si se transforma in pat normal ce poate fi folosit pana la varsta de sase ani (are 1.40 lungime) Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, ai dreptate. O camera de bebe cu sifonier, comoda si patuz la aia de la babyconfort.ro e 20 milioane. E drept ca e din lemn masiv dar e cam scumpa totusi. Astia de la MEX sunt OK, eu credeam ca sunt mai scumpi. Oricum, noi vrem sa ne ducem sambata prin oras la cautat de mobila, daca vad ceva interesant va spun. Eu vreau sa ii iau si patutz din lemncare sa stea acasa si unul pliant pentru deplasari. De fapt pe ala pliant il primim cadou Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...