Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(59)


Recommended Posts

Cred ca si eu o sa aleg cel pliant. Ma temeam doar sa nu cada bebe cand da se se ridice. Eu am vazut la noi ceva super la 4 mil, dar inca nu m-am decis. Dar Nicole de ce a stat acasa????? Puneti-ma la curent va rog, ca nu am timp sa citesc din urma deoarece tre sa fac un referat si sunt inca la prima pagina, ca tot citesc pe la voi in loc sa fac referatul.... Cat cu [vom] sper macar sa imi treaca cand nasc, ca acum am impresia ca o sa ma tina toata viata, de nu vrae sa inceterze. Doamne Fereste!!! Va pup, Marcela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 169
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am mincat ceva, ca parca nu imi intra nimic in stomac acum, si ma pregatesc sa plec la control ... ne revedem cind ajung acasa, sper, cu bine (poate ajung sa vad intreg episodu'din Tinar si nealinistit!!!)... Va doresc cit mai putin de lucru celor care inca sint la job, iar celorlalte odihna placuta !! Alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicole a avut colul deschis la interior, Marcelle, de aia nu a mers la serviciu. Acum e bine Sa stii ca nu are cum sa cada din el cand se ridica, nu trebuie sa iti faci griji. Paturile ar trebui sa aiba 2 nivele de inaltime, unul pentru 0-7 luni, care este sus, dupa care il lasi jos de tot pentru cand creste si se ridica in funduletz Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor heeeeeeeelp ! Sambata e ziua sotului meu si vreau sa-i fac o surpriza si sa-i invit prietenii la un restaurant, dar nu stiu unde sa-i duc sunt 12 pers. si La Mama nu au locuri, la nici una din locatii. Dati-mi idei unde se mananca bine si nu e scump. kmy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum fac o mica pauza de pat, ultimele zile au fost mai blinde in contractii desi tratamentul a fost chiar mai subtire si m-am mai si plimbat prin casa (sau la spital, ieri). Abia m-am pregatit ieri pt consultatie in zona respectiva... m-am taiat... dar pina la urma am scapat de control cu ecografia, stiam eu...[:D]. Doar mi-a auscultat bataile la inimioara lui bebe si mi-a zis: "face o galagie..." Sa ma vad peste doua saptamini ca nu mai scap... o chem pe mama sa ma dichiseasca! Marcelle, vecina mea a nascut in urma cu 6 sapt, a stat ultimele luni in pat a varsat pina aproape de termen, a luat 3 kg in greutate (dupa nastere avea cu 7 mai putin decit inainte de sarcina) si are o bebita sanatoasa, minunata care s-a nascut cu 3300g! Sa nu-ti faci griji! Eu m-am mai uitat in sectiunea de Alaptarea-Help Line de unde am salvat tot felul de sfaturi si am mai gasit la legislativ ceva despre un bonus (un salariu) pentru nastere (separat de 1,4 mil cit da primaria)dar se dau lupte pt el... Iaca ce ma preocupa pe mine acum[:D] Despre masajul sinilor stiu ca se descarca hormoni ce dau contractii uterine, asa ca... atentie! Am intrat si eu in categoria Milka dar cred ca are legatura cu contractiile mai degraba decit cu rezerva de lapte adica cam acelasi mecanism dar pe invers! Pupicei![pup] Florina 28 ani [gravi] 30(+) sapt cu puiutzul Teodor Dr Badiu - Sp Universitar DPN 1 iulie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kami, poti merge linistita la Pui de urs sau la Shorley din Regie,se manaca bine si ieftin.Poti merge si la Hard Rock (eu sunt fan),dar e cu specific italienesc,iar preturile sunt ok (exemplu o pizza mare este 90 mii,lasagna 120). Papa,nu ai o cosmeticiana care se deplaseza si acasa?Referitor la scurtarea "coditelor",am apelat cu cea mai mare incredere la sot sa puna in folosinta aparatul de tuns.Si ii si place nebunului... Ha,ce misto sa porti ciorapi cu vibrator,cum ar fi sa vezi o burtoasa facand ochii mari din cand in cand pe strada si asudand toata...de filme xxx...cred ca am capata si noi respect in final.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama ce spor aveti!...acasa mi s-a zapacit netul asa ca am venit dupa masa in plimbare pana la servici si vaz ca ati scris o gramada! Io recunosc ca l-am pus pe omu' sa faca pe cosmeticiana...dar cu aparatul de epilat ca nu ma deranjeaza si numai pe picioare... Ma tot stresa cu..."nu ai, ce ma pui sa muncesc degeaba". A fost complicat pana i-am explicat ca e diferenta intre barba lui si parul meu de pe picioare...[:D][:D] Pe sub burti [:D] folosim crema de epilat...pun acolo cat sa acopere tot ce trebuie sa acopere dar pe nevazutelea asa si sper sa nu ramana ca la pankisti...asta e, ma indoiesc ca nea doftoru nu a mai vazut...:))) Oricum distractia asta are loc numai o data pe luna cand ma duc la nenea doctorul, ca altfel e prea complicata gimnastica pentru kilele mele. La patutzurile alea de la babycomfort.ro ma oprisem si eu...tare mistoace! Daca gasesti ceva asemenator prin magazine sa-mi zici si mie Andreea...te rog!!! Monica [gravi] 27+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...