Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Viata in Germania (7)


Recommended Posts

cami, eu ti-am sugerat doar sa citesti SI ce am discutat aici, in nici intr-un caz nu am vrut neaparat sa discutam aici. Decizia a luat-o un moderator si ... nu stiu ce sa zic in leg. cu asta. Tu faci cum crezi ca e mai bine, noi venim unde zici tu la discutii. Cat despre echivalari, cred ca asta e un subiect ce priveste pe multa lume si in afara de sotiile de GC si pe mine, cel putin, m-au ajutat mai ales sugestiile celor cu experienta de stat aici. Noi, GC-istii suntem veniti de cativa ani, aici sunt fete (imi permiteti doamnelor sa va intineresc un pic?:)) care stau de ani si ani, poate stiu mai multe decat noi... parerea mea. Si inca ceva, da' nu te superi, da? eu tot nu am inteles intrebarea ta. Oi fi eu mai ametita acuma, e drept... La stattuul meu de acuma contribuie mai multe: limba inca neinvatata, copiii inca mici, studiile care-s bune si ele acolo, experienta care-i buna dar nu-i de aici, persoanele pe care le cunosc ...sau nu... Nu stiu ce sa spun, deocamdata sunt multumita insa recunosc ca nici nu am "atacat" alte posibilitati sa vad daca am acces sau nu la ele. Si daca e sa spund espre situatia mea actuala: sunt foarte multumita de felul cum imi pot creste copiii aici, chair daca uite acuma tocmai am niste neintelegeri cu unul sau cu altul, dar astea trec si cred ca oricunde mai apar din cand in cand si din astea, ca doar traim printre oameni. Cat despre dreptul de munca, aici in Muenchen, nu mai e o problema, in fericire sunt altii inaintea mea care s-au luptat cu tanticile de pe la birouri si acuma merge struna. Iar drespre locurile de munca si despre disponibilitatea angajatorilor de a ne baga si pe noi in seama... las pe altii care au dat deja cu capul de asemenea probleme. Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 156
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nici eu nu am inteles de ce a trebuit sa fie inchis subiectul respectiv... E intr-adevar o chestie speciala, nu ne priveste pe toti si pe cei pe care ii priveste ii ajuta o separare de subiectul mare. Nu cred ca toate de aici avem legatura cu GC, eu una nu am... Nu ma deranjeaza absolut deloc sa discutati aici dar eu cred ca e mai usor pentru voi sa aveti o discutie cap-coada la obiect... Subiecte precum " Catelul vostru face pishu afara?" stau cap de afis iar asta e inchis... [8D] N-am nascut :)))))))))) !!! Lasnad gluma la o parte ,tre sa spun ca nu cred ca o sa nasc prea curand, nu am nici macar un semn, ma simt mai bine ca oricand, burta e parca mai mica, alerg, sar, car,conduc masina si nu ma deranjeaza nimic-nimic... Parca vad ca ma apuc de 100 metri garduri doar-doar ma apuca... Dar acum inca nu vreau :))) Laura si papusica din burtik (39 saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subiectul nu l-am formulat bine. Tema aceasta e la fel de importanta si pt celelalte fete venite in Germania.Toate au trebuit sa o ia de la capat cu gasirea unui job si cu echivalarile daca au fost posibile. Laura, esti tare pe pozitie.E bine ca esti asa optimista.Si bine faci finca travaliul nu dureaza chiar asa mult iar dupa o sa fi asa fericita inca o sa uiti ce a fost neplacut. Hai Romania! (meciul de acuma seara cu Germania )
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, ma bucur ca esti atat de optimista si de vesela. Chiar daca acum BBul tau nu se grabeste, o sa vrea el pana la urma sa te cunoasca. Iti doresc si eu nastere usoara, multa sanatate si sa fii o mamica fericita si frumoasa cu bebelusul tau in brate. Am si eu mica intrebare. Nu am apucat sa citesc toate mesajele anterioare, de acea te rog pe tine sa ma lamuresti de ce meci vorbiti ca eu nu pri,n nici un post romanesc la TV si habar nu am de ce meciuri are echipa Romaniei. Pupici Roxana si Lucia Valentina (26.05.02) [mamica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diseara e amical ROmania-GErmania. Se joaca in Bucuresti. Se transmite in direct parca pe ZDF la ora 18.45 (parca din nou...) . FIind amical nu e pe viata-si pe moarte dar e interesant de vazut ,mai ales in familiile bi-nationale (cum e la noi) [blabla][duel] Laura si papusica din burtik (39 saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Lauraa
Diseara e amical ROmania-GErmania. Se joaca in Bucuresti. Se transmite in direct parca pe ZDF la ora 18.45 (parca din nou...) . FIind amical nu e pe viata-si pe moarte dar e interesant de vazut ,mai ales in familiile bi-nationale (cum e la noi) [blabla][duel] Laura si papusica din burtik (39 saptamani)
Mi-ai adus o raza de soare si un zambet pe ziua de azi. Ei sa vezi ca-l fac cu ou si cu otet pe barbatu-meu ("HAI ROMANIAAAAAAAAAAAAAA!!!!") Eu nu ma mai pricep la pronosticuri, dar ma bag si eu in seama cu 2:1 (parca vad ca pierdem si atunic ma oftic ca se umfla sotul meu in pene de mandrie [batcap], iar daca castigam, o sa-mi plezneasca mie ranza de mandrie si parca vad ca iarasi ii dau peste ochi ca nemtii sunt asa si pe dincolo,...) Roxana si Lucia Valentina (26.05.02) [mamica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu o sa vad prima parte de meci pt ca sunt la curs dar sotul tocmai mi-a promis ca va inregistra pe video prima repriza si din solidaritate nu o sa se uite nici el,si o sa mearga la Spielplatz cu copilul [bis][bis]. Vom vedea impreuna a doua repriza si daca bate Romanica la final scoatem steagul nostru in balcon [^]. 1-1 cred eu... Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...