Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Viata in Germania (7)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 156
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetele imi pare rau sa va intrerup bucuria,am dat copy paste la mesajul de mai jos despre mamica dulce.Poate fetele din zona si mamici cu experienta(eu nu am copii) o puteti ajuta. "Fetelor am vesti proaste, Marc are din nou febra peste 40 adica chiar si 40.3 si cu antitermice scade la 39.6,medicii nu stiu ce are , acum a facut test de tbc si iese in 3 zile,si culmea ii opresc si antibioticul, eritromicina,pe motiv ca daca era ii trecea.Deci copilul ramane si fara antibiotic si cu febra mare, Anca este disperata va roaga sa scrieti daca ati trecut prin asa ceva , efectiv copilul e mai rau si nu stiu ce are.Pt fetele din Germania poate o mai sunati si voi ca tare cazuta psihic este.NR 02443172135, tel este in salon la ea."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

@blancas Nu stiu ce sa zic. Nu stiu ce are copilul ei. Micuta mea a avut aproape 2 sapt. 40 febra, A avut in 2 saptamini, bronsita, otita, cistita, conjunctivita si apoi gripa intestinala [:(] Atunci am ajuns cu ea la spital. Eritromicina nu a ajutat la ea. E un antibiotic care abea dupa 3-4 zile are efect si e bun pt. boli ale cailor respiratorii, urechi, etc. dar nu pentru infectii urinare. Abea dupa ce au schimbat antibioticul i-a mers mai bine... A mai scris ea undeva? Unde pot citi? Claudia & Vanessa(*21.7.02) [img]http://www.forendienst.de/board_files/13104/user_avatar/104361.jpg[/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am vb cu ea, i-au dat intai un alt antibiotic si apoi Eritromicina, efectu: zero, ba din contra, febra a mai crescut. Acum de vreo 2 ore parea ca a mai scazut un pic. Claudia, macar la voi au fost in stare sa spuna ba ca e una, ba ca e alta, pe cand lor nu le spune nimeni nimic, aici e buba. Se uita la el si zic ca uite ce vioi e, nu are nimic. Anca ii pune termometrul ( de parca nu si-ar da seama ca baiatul arde) si le spune ca iar a trecut de 39 , poate chiar 40, si ei... nimic. Acuma ii spune ca probabil are vreun virus si ca virusii actioneaza in 5-7 zile si apoi gata. Dar febra tot creste! Sa zicem ca o fi vreun virus, e normal sa nu poata spune dupa atatea analize si aproape 3 saptamani de stat in spital, cu pauza de 1 zi, ce are copilul??? Nu stiu ce sa zic... Eu i-am recomandat sa mearga in Koeln sau Bonn la o clinica specializata pe copii, eventual chiar pe probleme respiratorii. E cineva din zona care sa stie asa ceva? I-au facut radiografie la plamani si se pare ca are pneumonie. Si?? nimic! acuma nu-i mai da nici antibiotice, stau in spital si beau apa ca altceva nu fac. Si mai face niste inhalatii. Marc de 2 zile nu a mancat nimic, are noroc ca e bine facut si are rezerve... ce sa mai zic. Eu cred ca as innebuni. Da, deci asta e rugamintea mea (Anca a spus ca nu stie ce sa faca si ca o sa se gandeasca si la posilibitatea asta): avem nevoie de adresa unei clinic specializate pt copii din Koeln sau Bonn, ei sunt acuma undeva intre cele doua orase. Daca ea o sa vrea, am sa i-o dau prin telefon si hotarasc ei amandoi ce fac mai departe. poate nu o sa fie nevoie si scade totusi, da Doamne! Claudia, daca tu ai mai trecut prin asa ceva si stii mai multe, sunt sigura ca nu se supara daca o suni, chiar daca voi nu va cunoasteti. ea se bucura de orice informatie, oricum ar fi. Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...