Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Viata in Germania (7)


Recommended Posts

Vai de mine si de mine..Ce se intimpla cu doctorii aceia!? De ce oare nu-i dau de leac! Nu e normal ce i se intimpla...Uite asa au chinuit alti dr la fel de idioti tot de aici un copil a unui roman, pine ce in sfirsit i-au gasit ca avea o punga cu infectie la plamini(sau ceva de genul asta), dupa ce i-au scos-o si apoi antibiotice , a fost bine micutzul. Nu stiu cum as putea sa o ajut, as vrea sa pot sa fac ceva. Am sa o sun miine macar sa stie ca suntem aproape de ea, acum e prea tirziu, sigur Marc doarme. Multa sanatate! Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 156
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu locuiesc in Bonn.Unele cunostinte cu copii mai mari decat Alex mi-au recomandat daca o sa am probleme cu Alex sa merg la urmatorul spital ca fiind foarte bun. St.-Marien-Hospital Bonn Venusberg Robert-Koch-Straße 1 D-53115 Bonn Telefon: +49 228 505-0 Telefax: +49 228 505-2019 Eu o sa sun maine doua prietene din ro care sunt pediatre sa le cer parerea despre situatia lui Marc.Una din ele lucreaza la spital de pediatrie in Cluj,vreau sa o intreb daca a intalnit caz asemanator cu a lui Marc si ce ar recomanda ea , cealalta are cabinet privat de pediatrie.Oricum o sa le cer parerea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam acum ca pot sa-i dau numerele de telefon ale prietenelor mele pediatre.Sunt tipe de treaba si daca spune ca suna din partea mea e ok( pot si sa sun inainte sa le avertizez).Daca vorbiti cu Anca si doreste pot sa trimit pe privat numerele de telefon. Una din ele are si specialitate homeopatie , iar ea isi trateaza copiii mai nou numai cu tratamente homeopate. Insanatosire la Marc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by cami_alex
ma gandeam acum ca pot sa-i dau numerele de telefon ale prietenelor mele pediatre.Sunt tipe de treaba si daca spune ca suna din partea mea e ok( pot si sa sun inainte sa le avertizez).Daca vorbiti cu Anca si doreste pot sa trimit pe privat numerele de telefon. Una din ele are si specialitate homeopatie , iar ea isi trateaza copiii mai nou numai cu tratamente homeopate. Insanatosire la Marc!
poti sa-i trimitui numerele numai ca ei sunt inca in spital si nu are acces la internet acolo. daca poti si ai timp poti sa o suni la spital si sa i le dai, sau da-mi-le mie si i le dau eu. Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit acuma cu ea, Marc azi a ajuns la minunata temperatura de 37,3. Initial avea 39 dar cu supozitor a scazut la 37. Oricum, Anca era multumita, a zis ca 37 n-a mai avut de nu stiu cand si ca acuma i se pare ca e prea rece! A venit medicul si am intrerupt dar mai incerc mai acusi. Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit de dimineata cu Anca, vorbisem inainte si cu prietenele mele pediatre din Ro .Nu am avut timp sa anunt aici.Acum cand am vorbit a doua ora, venise iar de la analize cu Marc.I-au luat iar sange si i-au facut a 4-a radiografie in decurs de o luna. Raspunsul medicilor e ca nu i-a trecut inca pneumonia, si ca e o combinatie intre un virus si pneumonie..... Acum Marc e agitat, a inceput sa tipe mult si sa se scarpine pe picioare foarte tare iar Anca isi face griji de orice reactie pe care o vede la Marc. Febra ii scazuse la 37. Sa speram ca o sa se faca bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pt anca! nu stiu daca sti ..despre compresele cu cartof puse la frunte, incheietura de la pumn a mainii si in sosete pe talpa! scade febra foarte bine! am incercat pe pielea mea cind am fost insarcinata si am inceput sa am febra..si dureri de muschi.. mi-a scazut febra de la 38,7 la 37 in 40 min! M-am infiorat cind am citit..si am zis ca trebe neaparat sa scriu..macar ce stiu eu mai bun si ce la mine a functionat! sanatate multa la micut! imi daulacrimile! orice..dar nu un copil chinuit de doctori incompetenti!..si in ce tara!!!..de ce grad de civilizatie! Nathalie si Sofi http://www.nathalie.net.ms/ ps va ajuta daca da-ti o cautare in formula as...la cele ce stiti mai bine de ce s-ar putea sa aiba Marc? acolo sint multe sfaturi utile! va pupam
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...