Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Viata in Germania (7)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 156
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
quote:
Originally posted by tinatache
tot eu! credeati ca ati scapat? mai fetelor, ce ma fac ca ma doar un umar de nu mai pot. Cristina

poti incerca crema ABC, este mai scumpa, adica ...un tub de 200ml, crd, este cca. 8€. eu am reomatism la picioare si doar crema asta ma ajuta, o aplici pe locul unde doare, si incepe sa incalzeasca asa de bine locul..de nu mai simti durerea, sa ai grija sa te speli pe maini f. bine, si sa nu duci mana la gura sau nas/ochi, sua la rani deschise...ca iti vine sa urlii:) si daca te bagi la baie la cca. 1 ora de cand ai aplicat-o te "arde" eu sunt f. multumita. sa o apici in strat subtire, sa nu te sperii fiindca pielea se inroseste tata are ceva probleme cu dureri la spate, a incercat din ro. cam tot ce s-a putut, si scumpe si mai ieftine, dr. nu mai stia ce sa ii recomande, i-am trimis asta si il ajuta, dupa cca. 30 min. incep sa ii lase durerile, inainte nu se putea ridica din pat, 2-3 zile de dureri! sper sa itt ajute si tie, daca te hotarasti sa o incerci!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nastere super usoara Lauraaaaa si multa multa sanatate tie si la bb,abia asteptam vestea cea mare...cu numele cum ramine pina la urma, v-ati hotarit ? Dominique [:D] Aaaaaa si inca ceva relaxeaza-te cit mai poti,hi,hi,hi :-)))) vezi tu dupa aia [biz] Va [pup][pup][pup] si ne gindim la voi, Cu drag,Corina& Darian cel nazdravan "Nu iubim cu adevarat decat atunci cand iubim fara motive."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mersi pt sfaturi! am rascolit si am gasit un spray Mobilat dar iti trece doar pe moment, aseara mi-a facut masaj, acum iar ma doare. Am sa incerc si crema asta ABC, stii cumva si firma producatoare ca as intreba direct la farmacie sa nu caut pe rafturi pe acolo ca sunt o gramada. O seara placuta! Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai grija cu ABC-ul ca ustura si doare si urli si n-ai ce sa faci. Da cu un deget pe o portiune mica, in locul care te doare. Eu am avut torticolis si am cerut la farmacie (culmea farmacista romanca a inteles exact ce voiam) o crema care sa "friga" pe piele, sa dea senzatia de cald nu de rece (cautam BenGay da acilea nu exista). In fine imi vinde aia ABC-ul si mi-l recomanda ca fiind super. MA da Ionu pe toata spinarea si dupa citev minute incepe balamucul. Am facut si frisoane, am si urlat de usturime, de cald, rece... Se umflase pielea, aparusera pete...Am intrat sub dush, tot la ideea maiastra a consortului meu. Geabaaaaaaaaaa. Am aflat p-orma ca mai rau am facut[:D] E buna crema da' cu moderatie, OK? Deci foloseste un deget si maseaza o portiune mika unde te doare. Daca nu suporti baga Voltaren ca e muuult mai suportabil. Succes[;)] "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...