Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce reprezinta PAP 4????


Recommended Posts

Astazi am fost la medicul ginecolog si ca urmare, postez raspunsul. In urma ultimei consultatii si a probelor recoltate de catre medic, analizate la un laborator, a reiesit ca am PAP 4.Astazi mi-a explicat medicul in mare cam ce ar putea fi, dar cum trecuse ceva timp, sa incercam sa reluam teste, vizualizari etc.Le examenul vizual, ranile cicatrizate acum 6 saptamani nici nu se vedeau, la palpat totul parea in regula, la ecografie uterul putin marit(probabil nu si-a revenit inca dupa sarcina).Cum am intrerupt alaptatul acum 6 saptamani(pur si simplu s-a oprit laptele, cu toate ca as fi vrut tare mult sa-l alaptez chiar si cu putinul pe care-l aveam), menstruatia nu aparuse.A 'banuit' o eventuala sarcina, nu s-a vazut sac embrionar, nimic.Am facut si test de sarcina ca sa fie sigur, nimic.Mi-a dat trimitere la un laborator sa mai fac si acolo testele, iar intre timp mi-a prescris hormoni si ceva antibiotice, locale si orale, si acum stau si astept rezultatul de la laborator, care va veni joi.In urma rezultatului se va decide o biopsie.Cu Dumnezeu inainte, ca altceva ce sa mai spun? Numai bine tuturor. 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html Iubi si Phillip (6.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Babee
Astazi am fost la medicul ginecolog si ca urmare, postez raspunsul. In urma ultimei consultatii si a probelor recoltate de catre medic, analizate la un laborator, a reiesit ca am PAP 4.Astazi mi-a explicat medicul in mare cam ce ar putea fi, dar cum trecuse ceva timp, sa incercam sa reluam teste, vizualizari etc.Le examenul vizual, ranile cicatrizate acum 6 saptamani nici nu se vedeau, la palpat totul parea in regula, la ecografie uterul putin marit(probabil nu si-a revenit inca dupa sarcina).Cum am intrerupt alaptatul acum 6 saptamani(pur si simplu s-a oprit laptele, cu toate ca as fi vrut tare mult sa-l alaptez chiar si cu putinul pe care-l aveam), menstruatia nu aparuse.A 'banuit' o eventuala sarcina, nu s-a vazut sac embrionar, nimic.Am facut si test de sarcina ca sa fie sigur, nimic.Mi-a dat trimitere la un laborator sa mai fac si acolo testele, iar intre timp mi-a prescris hormoni si ceva antibiotice, locale si orale, si acum stau si astept rezultatul de la laborator, care va veni joi.In urma rezultatului se va decide o biopsie.Cu Dumnezeu inainte, ca altceva ce sa mai spun? Numai bine tuturor. 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html Iubi si Phillip (6.02.2004)
ce vesti mai ai? sper ca esti bine !!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa spunem ca este destul de bine acum, dar trebuie repetat testul peste cateva saptamani.Ca nu care cumva sa fie o greseala, biopsia sa nu fie facuta aiurea..Multumesc mult pentru suport[flo] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html Iubi si Phillip (6.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Babee! Curaj, totul se va termina cu bine, ai sa vezi. Uite am patit si eu ceva in genul asta (povestea mea seamana mai mult cu cea a korinnei), sper sa te ajute si sa te incurajeze. In vara lui 2002 ma duc la medic (la urgente) ca simteam praf in ochi si era tare neplacut. Si-mi zice ca-s acolo niste celule care ar putea fi celule canceroase. Imi da niste picaturi sa pun si daca se agraveaza sa ma intorc daca nu la control intr-o saptaman. A picat cerul pe mine, ma dusesem doar sa-mi scoata praf din ochi ..... In we ce a urmat am plans cat pentru toata viata, eram ca un animal care jelea. Sper sa nu mai ajung asa niciodata. Luni dimineata m-am scuturat... si am luat calea doctorilor. Am consultat vreo 4-5 oftalmologi. In afara de "o iritatie cauzata de uscaciunea mucoaselor" si de prescrierea altor dioptriinu mi-a gasit niciunul nimic. Abia de vreun an m-am linistit. Din vara lui 2002 pana in vara lui 2003 pe mine ma apucau pandaliile periodic: odata la 2-3 luni ma mai duceam la un medic oftalmolog. In cele din urma a trecut. Sfatul meu este sa ai speranta ca totul va fi bine, sa-ti faci toate analizele si, de dragul piticului, sa te pastrezi optimista. Eu sunt convinsa ca nu e nimic grav. Primeste toate gandurile mele bune. Mina 22 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc inca o data pentru incurajari.M-am pastrat tare si nu ma dau batuta.pana la urma poate nu e decat o alarma falsa si atat.[flo][flo][flo] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html Iubi si Phillip (6.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...