Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

la cate saptamani se vede sarcina la eco?


Recommended Posts

Buna fetelor! Sunt tare multumita ca merge totul bine pana acum, am 39 zile de la u.m. si la vremea asta ambele sarcini anterioare deja erau pierdute. Vroiam sa va intreb: eu am uterul foarte retoversat, la ce varsta isi poate da seama ginecologul ca sarcina e in uter si totul e ok? si la cate saptamani se poate vedea sarcina la ecograf? Eu merg la ginecolog la spitalul de urgenta, la d-na doctor Luminita Enache, care e minunata, dar are un ecograf nu tocmai performant(o genertie mai veche). Va multumesc mult pentru sprijin, va pup si va doresc si voua numai bine![pup][gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
draga Andra, sarcina se poate identifica la 5 saptamini de la UM, DAR la acea virsta se vede doar sacul embrionar si nu altceva. activitatea cardiaca si semnele ca "sarcina e bine" se pot confirma pe la 13-14 saptamini. fa-ti o programare la una dintre clinicile private (diagnosus, sanador, CMU) si acolo un ecografist de meserie iti va face o ecografie pe un aparat performant, apoi du-te cu buletinul ecografic la doctorita ta. succes!!! Roxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...