Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sfaturi


Recommended Posts

Ce poveste!!! Eu te sustin si iti doresc din tot sufeltul sa fii puternica pentru el, pentru fetite pentru tine!!!! Sa o luati de la capat, sa fiti din nou fericiti cum ati fost la inceput sa va bucurati de fete impreuna si sa va tineti nepotii in brate!!! M-a impresionat tare mult povestea ta...pentru ca ma gandesc ca se poate intampla oricui, chiar si noua...care deocamdata suntem asa fericiti si multumiti in caminul nostru. Deci pana la urma orice schimbare in comportamentul partenerului isi are o explicatie, rolul nostru e sa ne dam seama care este si sa incercam sa ii facem fata, sa vedem daca merita sa salvam ceva din relatie sau sa ne vedem de fericirea noastra ca individ!!! Iti urez mult succes, bafta si fericire!!! Sinzi si David http://community.webshots.com/user/sinzi_ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Well, nu ii mai pot acorda o sansa! Am spus ca pun capat la casatoria asta care a devenit o tiganie mare. Am fost la avocata, actele de divort sint in lucru. Pe 7 Iulie merg sa le finalizam si apoi in cel mult o luna dupa aceea va fi servit cu divortul. Nu se mai putea! Am fost umilita, batjocorita si luata de fraiera prea mult timp. Si asta pentru ca am suflet bun, pentru ca asi fi facut orice sa nu divortez, sa imi tin familia... Dar de una singura nu se poate sa lupti, nu imi mai pot ingadui ca persoana sa fiu jignita, mintita la maxim si degradata! Pentru ce? Ca sa am un barbat linga mine? Duca-se!!! Eu m-am reinscis la facultate, la cursuri si voi reincepe in Septembrie. Ca sa imi tin mintea ocupata. Muncesc full time sa imi intretin fetele asa ca timp nu prea o sa am sa imi pling de mila sau sa ma gindesc la vreo aventura... Am sa ma ocup de fete, de educatia lor, de necesitatile lor. Ele sint prioritatea mea acum! El nu ma ajuta cu bani, cu nimic. Aveam doua masini si le-a luat pe amindoua numai sa imi faca in ciuda! Si uite, dupa atita munca, dupa ce l-am sponsorizat si pe el si pe toata familia lui, merg cu fetele cu autobuzul!... Nu m-am plins la nimeni, imi este greu ca nu asta este viata pe care am visat-o pentru fete, dar ma descurc. Ultima oara cind am vorbit cu el mi-a spus ca el nu ma va ajuta cu nimic din punct de vedere financiar si a zis sa ma ajute "amantul" sa imi cresc copii si sa ma descurc. Intre timp el s-a mutat intr-un apartament, si l-a mobilat cu canapele de piele, televizor urias, se imbraca cu haine scumpe si si-a facut si o "prietena"... Se duce in continuare si ma critica pe la cunostinte ca sint "curva" si ca eu de fapt mi-am stricat casa! Ma inteb intr-una de ce a lasat Dumnezeu sa fiu invinuita pe nedrept atita... Si de ce acum eu duc tot greul? E ca si cum raul invinge binele... Nu mai inteleg nimic!!! Cam astea sint noutatile. Deci nu mai e cale de impacare! Am in suflet un gol imens. Incerc sa ma regasesc, sa imi dau sperante ca totul va fi bine pina la urma cu mine si cu fetele mele. Alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis][bis][bis]Alice, ai facut pasul pe care trebuia sa-l faci cu ani in urma. Dar mai bine mai tarziu, decat niciodata. Ma bucur imens pentru tine, ma bucur din toata inima![flo][flo] ps. Te asteptai cumva la altceva din partea lui? Eu una nu as pune la suflet nici o vorba de-a lui, esti tanara, vei fii in curand libera, de aceasta casatorie, te vei concentra in final pe viata ta si-a fetelor tale. Bravo tie![flo] Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo][flo][flo][flo][flo]Mult curaj Alissa,ti-ai ales calea si acum noi iti dorim toata puterea din lume.Copiii sunt cel mai important lucru din viata noastra si pt ei trebuie sa luptam si sa ne indepartam de tot ce le poate face rau,indiferent cat ne doare acest lucru.Mi se pare o idee excelenta faptul ca te-ai reinscris la cursuri,asta te va ajuta sa-ti recapeti respectul de sine,in ce priveste vorbele urate pe care le improasca la adresa ta,nu uita:Cainii latra,ursul merge sau Nu mor caii cand vor cainii!Multi pupici si sunt alaturi de tine.[pup][pup][pup][pup][pup][pup] andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, cred ca dupa atita lupta cu morile de vint ai luat decizia cea mai buna pt tine, dar mai ales pt copii. Nu ai de ce sa te invinovatesti. Ai luptat sa-l aduci inapoi, ai dorit sa-l ajuti, dar daca el nu vrea, nu ai ce face. Iar pt copii e f- bine sa nu vada asa ceva, pt ca apoi vor crede ca e f. normal ceea ce face tatal lor, cind de fapt, nu e. Asa cum ai reusit prima data, vei reusi si acum. Iar fetel te vor motiva si mai tare. Iti doresc tot binele din lume si sa ai parte numai de bucurii din partea copiilor! Te pup Ralu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirunda, iti multumesc pentru incurajari si sfaturi. Nu ai fost dura deloc, nu te scuza! Ma impresioneaza ca ti-ai adus aminte de povestea mea de atita timp si ca te-ai gindit la mine! Garo, Claudia, Ralu si Helbi, multumesc pentru gindurile voastre pozitive si pentru urarile de bine! Un multumesc special pentru tot ajutorul si sfaturile date prin PM lui Vikinga. Laura, ai fost colacul meu de salvare!!! Citeam zilele trecute un citat care m-a facut sa rid : Winston Churchill " if you are going through Hell, keep going" adica "daca treci prin Iad, du-te inainte"... Asta fac eu acum: am trecut prin Iad si a tot trebuit sa ma duc! nu e cale decit sus, mai rau nu poate sa fie de acum incolo. Alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei Alice ma faci iar sa rosesc[:I]. Draga mea prietena fruntea sus, ai sa vezi ca ai sa poti sa treci mai departe. Si chiar asa, vorba citatului, e singura cale pe care o ai sa mergi inainte, nu prea mai sunt alte optiuni. Fetelor din discutiile noastre pe mail va spun ca Alice e o femeie deosebita, un suflet frumos, o mama super si mai ales o femeie puternica! Doar ca acum are nevoie de incurajarile noastre! Trece o perioada tare grea...divort, servici, doua fetite de intretinut singura,educatia lor, presiunea psihica si vorbele grele din partea sotzului...nu e usor deloc.. Stiu Alice cit ai incercat sa-ti mentii casnicia, ai facut si imposibilul dar bine ca te-ai trezit la timp sa te salvezi macar pe tine,sa-ti vezi si de viata ta, sa-ti indeplinesti visele tale, sa fii linistita, senina si fericita! Fetele tale au nevoie de tine asa. Meriti si ele merita mai ales o copilarie linistita! Te pup si un imens buchet de flori pentru tine si printesele tale[flo][pup][flo][pup][flo] Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Alyssa, Dumnezeu sa iti dea sanatate si putere sa treci peste necazurile astea! Atitudinea mea fata de necazuri este rugaciunea.Incearca daca vrei sa tii post luni si luni seara sa citesti Acatistul Maicii Domnului.A doua saptamina tii post marti si citesti acatistul marti seara.A treia saptamina miercuri seara..si tot asa pina ajungi la a saptea saptamina cu duminica.Aprinde candela sau o luminare sau luminarea de la Inviere,la miezul noptii,citeste Acatistul si la sfirsit rosteste o dorinta.Maica Domnului ajuta pe toata lumea si mai ales mamele. Pe mine acest post m-a ajutat sa ma las de fumat caci eram adicted ,si mi-a ordonat viata foarte frumos.Nici nu ma uit la tigara de 2 ani si ma simt tare protejata de Maica Domnului. Te rog sa ma ierti ca iti dau sfat caci imi dau seama ca sint mai mica ca virsta si e pacat. Dumnezeu sa te ocroteasca alaturi de fetitele tale! Joanna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alyssa, abia acum am citit pentru prima data povestea ta si am ramas muta.... Nu se poate atata nenorocire pe capul tau. Si eu sunt in Toronto, am sa-ti las pe PM numarul meu de telefon si poate te pot ajuta cu ceva, cu o vorba buna, cu un mers la biserica... nu stiu... poate luam legatura, daca si tu vrei. Mult noroc si putere iti doresc, Caroline
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...