Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu incredere, spre Canada (7)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Iea te rog sa-mi trimiti si mie nr de telefon al lui Ange(CAmi) Am avut calculatorul virusat si am pierdut nr de telefon. Sper sa ma poti ajuta! TE ROG!!!! [foto] http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov Lumy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor! Sunt foarte curioasa ce mananca copiii la gradinita in Canada, in special Montreal, (daca ati putea sa-mi spuneti detaliat, ar fi excelent) eu pana acum mi-am hranit fetita numai cu mancare foarte buna, legume fierte la abur, carne si fructe proaspete, dar cel mai mult lactate si cereale, exclus sarea, dulciurile, fainoasele, condimentele, apa de la chiuveta, etc. Cateodata a mai primit si niste biscuiti cu vitamine, dar f rar, nu sunt de acord cu fainoasele si nu am vrut sa-i dezvolt tesutul adipos sub nici o forma, este adevarat ca Sofia este destul de slaba, dar asa e sanatos. Oare am vreo sansa sa-si pastreze in continuare regimul sanatos de alimentatie la garderie, sau...??? La gradinita au voie copiii sa vina cu mancarea lor de acasa? Thanks, Irina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ira, Raspunsul la intrebarea ta este "depinde de gradinita :-)" si acelasi raspuns l-ai avea si in Romania. Am auzit ca ar fi si gradinite unde mincarea nu este foarte buna sau cel putin asta era parerea respectivilor. Nu stiu nici cum este la gradinitele familiale. Pot doar sa-ti spun cum este la gradinita fiului meu care tine de spitalul de copii. Meniul este alcatuit de catre dieticiana spitalului asa ca este mai proportionat ca cel de acasa :-)) si au si norocul unui bucatar bun. Micul dejun il iau acasa, mai putin bebelusii. La ora 9:30 se serveste "collation" cereale cu un fruct sau cu lapte. La 12:00 maninca prinzul : salata (nenumarate feluri de care nici nu am auzit) sau cruditati sau supa, felul principal care are sau nu carne sau peste si un fruct ca si desert. Extrem de rar ceva dulce sau inghetata, in general la sarbatorirea unei ocazii. La trezirea dupa siesta se maninca din nou collation (biscuiti cu avoine, lapte, fructe...). O data pe an au pizza day si e mare eveniment. Nici vorba de cartofi prajiti sau de hot-dog. Mie mi se pare un meniu foarte echilibrat. Se incearca pe cit posibil sa se evite alimentele alergice sau se gateste separat pt copiii alergici (asta am inteles ca se practica numai la gradinita asta pt ca tine de spital, altfel parintii copiilor alergici trebuie sa aduca mincarea). Nu stiu daca ai voie sa ii aduci mincarea, nu vad de ce nu te-ar lasa, cu siguranta nu ti-ar scade din pret pt. asta. Eu iti doresc sa-ti gasesti mai intii o gradinita. Numai bine, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Mihaela, informata ca de obicei[;)]. Mai vrei sa ne astepti pe 15 iunie la aeroport ? Daca vrei, avionul cred ca ajunge pe la 8 seara, dar cu toate formalitatile cred ca vom mai sta vreo 2 ore. Sau nu stiu, poate imi confirma fetele cam cat se asteapta la aeroport. Sper ca nu prea mult, ca cu copilul va fi nasol[flo]sa asteptam. Adela, voi mai traiti ? [pup]? Cat a asteptat fratele tau la aeroport dupa ce a aterizat avionul si pana a iesit ? Multumesc mult, Irina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ira, Eu mai vreau sa va astept la aeroport, intrebarea este daca mai pot s-o fac caci sint sanse foarte mari sa nu fiu in Montreal pe 15 iunie si sa fiu in Texas :-) Ti-am scris la un moment dat pe PM daca mai vrei sa te astept si mi-ai spus ca incerci sa te aranjezi cu o Dna care ofera servicul asta noilor veniti. Nu mi-ai mai dat de stire de atunci asa ca am presupus ca s-a rezolvat si ca asta e metoda aleasa. O sa stiu pe la inceputul lui iunie data exacta a delegatiei mele si in functie de asta pot sa vin la aeroport sau nu. S-a rezolvat cu locuinta ? Numai bine, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Mihaela, ma bucur pentru tine ca vei ajunge in curand in Texas, sper sa ai o calatorie de afaceri plina de succes. Daca esti libera atunci, pe 15 iunie, te asteptam cu drag, chiar mi-ar face mare placere sa te cunosc, dar oricum vom face asta, daca nu acum, poate cu alta ocazie. Avand mai multe oportunitati atunci, cu d-na respectiva, nu am mai vrut sa te incurc, dar avand in vedere ca am renuntat, ramasesem cu propunerea de la tine[canada]. Daca nu vii, vom lua un taxi pana la destinatie, nu trebuie sa-ti faci deloc probleme. Cu locuinta nu stiu daca s-a rezolvat, am trimis banii de chirie si asteptam sa vedem ce se intampla. Ar fi fost super sa aterizam avand deja o casa. Numai bine iti doresc, Irina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...