Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu incredere, spre Canada (7)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, tuturor, avem casaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!! Suntem f fericiti, avem apartament 4 1/2 la 630 CAD pe luna totul inclus, sper sa fie totul OK, avem adresa in Montreaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaal ! [:D] Nelia ne-a ajutat, ea a facut totul, ne-a trimis chitanta si contractul scanate. Uraaaaaaaaaaa ! [il] Ce fericiti suntem ! O sa va mai scriu si niste info f utile despre cum se fac bagajele, dar putin mai tarziu ca nu mai pot sta la calcu din motive de sanatate ale ochilor. Numai bine tuturor, o sa va citesc mai tarziu, Irina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by danut_golea
salut sunt sunt student in romania si as vrea sa emigrez in canada ce sanse am eu ? mai am un an de facultate.. ce sanse as avea eu sa emigrez? golea
Buna, in principiu ai toate sansele, depinde de ce studii ai si de cata franceza stii. Am inteles ca poti aplica chiar fara licenta. Mai intereseaza-te. Liliput, multumesc pentru ce mi-ai scris, si tu, Simina. Bafta tuturor !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danut, nu trebuie sa uiti ca noi am cheltuit cu totul, dar fiind 3 membri in familie, cu bilete de avion cu tot, cam 160 000 000 lei, adica cam 7 mii de CAD, nu stiu sigur daca asta e cursul. Asta in afara de banii cu care vrei sa intri in Canada, bineinteles. Tu, din suma asta, daca esti singur, nu trebuie sa imparti la 3, aplicantul principal cheltuie o foarte mare din aceasta suma, deci cred ca ar trebui sa iei in considerare o parte mai mare de o treime, poate chiar jumatate. Nu uita, de asemenea, ca acum nu mai exista formularele preliminare, iar procesarea dosarului costa din prima destui bani, asa ca ar trebui ca auto-evaluarea ta sa fie foarte exacta, astfel incat sa nu te trezesti cu banii luati si dosarul respins. Bafta si eu zic sa te informezi foarte bine inainte de a lua aceasta hotarare, Irina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ira merci pt mesaj daca am prieteni in montreal m ar ajuta mult lucrul asta.. ei sunt in montreal de 3 ani..si vor sa ma jute si ei.. franceza nu stiu deloc dar as putea invata, engleza stiu insa bine, oricum vreau sa mi iau licenta,si as vrea sa mi spui, ca inginer proiectant nin domeniul naval as avea vreo sansa in canada? stiu f bine sa lucrez in AutoCad oirce versiune si multe softuri de grafica pe computer.. ce zici?? golea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Ira, inteleg ca urmeaza sa veniti in Canada cu un [copil]mic.Legat de timpul de asteptare la sosire nu te ingrijora, totul o sa fie mult mai rapid pentru voi.Noi cand am venit aici (Montreal) bebitzu meu avea 5 luni si juma si pot sa-ti spun ca au venit special sa ne aduca in primul rand, lasand in urma poate sutele de oameni care au ramas sa astepte verificarea actelor.Cu un pui mic totul decurge mult mai repede.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...