Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cu incredere, spre Canada (7)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ira, bucura-te de tot ce poti din jurul tau, nu o sa le mai vezi prea curand si-ti va fi dor de tot si de toti. Strange totul intr-un colt al sufletului tau undeva unde sa te poti refugia in perioadele dure ce vor urma. Strange multe amintiri si cand pleci, pleaca cu curaj si incredere. Va urma o perioada grea, dar tot ce se obtine cu greu este pretios, asa ca Muuuuult succes ! Merita sa-ti faci viata mai frumoasa. Tot binele din lume, Caroline
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu implinesc in curand doi anisori prin Mtl, si vreau sa spun ca inceputul este foarte frumos daca esti capabil sa intampini toate lucrurile asa cum vin si sa incerci sa descoperi. Eu am facut din primul an de Canada o vacanta dupa ani de muncit intens in Romania si stiind ca tot asta o sa ma astepte si aici:)( asta si pentru ca din fericire sistemul iti pemite- cursuri de franceza intensive la Montreal si la Chicoutimi). Ira draga eu iti urez sa-ti fie inceputul la fel de placut ca si al meu...Apropo de articolul cu romanii care vorbeau franceza... n-or sa fie nici primii si nici ultimi si daca ei vor sa fie ignorati de ce sa nu le respectam dorinta...Eu zic ca frumusetea aici in Canada este si faptul ca poti sa ai o multime de prieteni romani. Prin alte parti comunitatile nu sunt asa de mari si e foarte greu sa ai prieteni numai printre localnici. Cel putin asa am constatat eu de la altii care traiesc in tari unde comunitatea romana nu-i foarte mare. Inca o data mult noroc si drum bun, Timea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...