Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu incredere, spre Canada (7)


Recommended Posts

In Buzau a venit deja vara, ieri a fost canicula, incepusem sa regret vremea rece, ma imbracasem cu o bluza subtire dar cu maneca lunga si mi s-a facut rau de la caldura. Sper sa aduc caldura cu mine in Montreal, dar nu prea mare, ca nici asa nu imi place. Cea mai buna clima din lume este in Sofia, orasul lui Sibi, acolo vara nu sunt mai mult de 30 grade, iar iarna, nu mai putin de 0 grade......cred ca din cauza plasamentului, orasul aflandu-se intre munti. Si apa si aerul sunt super-curate. Din pacate, Sofia este populata, asa cum spune sotul meu[:D].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mersi mult Ira - fiecare chestie de genul asta imi da speranta si ma face parca mai puternica si cu mai multa incredere in mine. Sunt putin deplasata ca inca nu am depus actele, dar ma gandesc la interviu. E normal oare? Astept nenorocita aia de foaie matricola din Ro care parca nu se mai face. Le ia alora la universitate (na, ca m-am suparat si am scris cu u mic) o saptamana sa elibereze o foaie matricola. Dupa ce am pus lumea (a se citi socrii) pe drumuri si am facut procuri pe la ambasada, se trezeste cineva sa imi spuna ca daca ma duceam cu ceva la secretara, o aveam in aceeasi zi. Iar am uitat cum merg treburile in Ro si m-a costat si de data asta... ca numai procura aia costa 50 de dolari AMERICANI. Basca posta care e din aia rapida si te jupeste si aia de bani. Ira, sa iti dea Dumnezeu sanatate si sa iti fie bine acolo la Montreal si sper sa ne povestesti si noua cum a fost. Tot nu ai scris cand pleci (daca nu e secret)? Liliput, cand ai depus actele si cand au zis ca te cheama la interviu? Ma retrag la studiu acum. Numai bine, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite, iti fac si un scurt istoric, ca sa ai cu ce compara :-)) ! mai 2003-DCS 18 august 2003 invitatia la interviu 14 octombrie 2003 interviu 1noiembrie 2003 depunerea dosarului la ambasada (aici am intarziat noi un pic, am fi putut sa-l depunem a 2-a zi dupa interviu) ianuarie 2004 invitatia la medicale 2 februarie 2004 medicale aprilie 2004 viza plecare iunie 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,mie mi-au dat doar frunzele la lalele si mi-a inmugurit liliacul.Voua v-au dat deja si florile la lalele? Da Adela asteptam sa ne spui data,poate mergem cu toatele si punem de vreo intilnire ad-hoc in Ottawa. Dana si gemenii http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Podeanu
Fetelor,mie mi-au dat doar frunzele la lalele si mi-a inmugurit liliacul.Voua v-au dat deja si florile la lalele? Da Adela asteptam sa ne spui data,poate mergem cu toatele si punem de vreo intilnire ad-hoc in Ottawa. Dana si gemenii http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu
Dana, Mie mi-au inflorit lalelele...de cand ma tot uit la ele....mi-era sa nu le fi deochiat chiar....:-)))). Mi-a parut rau doar ca nu am plantat si mai multe, deoarece sunt chiar superbe, dar o sa-mi iau revansa in toamna asta... Iar liliacul a infrunzit....e din acel mov....mai am narcise galbene care au inflorit si ele, crini si dalii, mai vreau sa fac niste imbunatatiri, ma gandesc sa pun pe gardul despartitor cu vecinii sa pun ceva gen iedera dar care sa aiba si floricele, nu numai frunze. Aveti ceva idei pe care sa le impartasiti si cu mine? Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...