Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (12)


Recommended Posts

Linda draga, si eu fac 18 sapt. miercuri, si inca nu-l simt pe bb[bang].....dar stau la "panda"[:D], in fiecare zi, cu manuta pe burtica si astept.....! Si eu am dureri si mi se intareste burtica[bang]. Tu iei ceva tratament pentru asta? Lorena, unde vii in tara?De unde esti? Sa ai grija de tine! Si sa nu-ti mai fie rau! Pe mine ma doare ingrozitor capul...[bang]! Pupic, Ioana si bb mic(17 sapt. si 5 zile)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
pufymic, nu iau absolut nimic pt dureri si balonari..caci pe aici pina ajungi sa te vezi cu ginecologul trec cite 6 saptamini, iar in final e ok..lol. dar am vazut ca mamicile din tzara sunt mai dotate in medicamente..poate ne sugeratzi ceva....apropo, sunt normale balonarile? pupici pe burtici, linda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, nu doresc sa va fac rau, mai jos un link de la magazinul de unde mi-am luat eu cate ceva de gravidutza. Nici nu stii ce sa cumperi, asa-s de frumoase: http://www.oldnavy.com/asp/dept_index_all_paging.asp?wdid=80335&MODE=B (bluze) http://www.oldnavy.com/asp/dept_index_all_paging.asp?wdid=80327&MODE=B (pantaloni) http://www.oldnavy.com/asp/dept.asp?wdid=800 (numai de maternity, pagina principala). Numai bine la toate burticutele si bebei![flo] Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamma mia, fetelor, dar ce harnicute mai sunteti!!! Garofitza draga, ce frumoase sunt hainutele! Si mai sunt si accesibile ca pret. Vorbesc serios. Majoritatea hainutelor de aici sunt mult mai scumpe. Eu mi-am luat mai multe tricouri din materiale elastice marime mai mare decat cea pe care o purtam inainte. Vreau sa zic ca acelasi tip de tricouri se gasesc si la magazinele pentru gravidutze insa pretul e dublu, uneori chiar triplu. Rochite si fustite din material elastic (mai ales cele cu elastic moale la brau) sau usor (voal), marimi putin mai mari decat cele obisnuite, pot fi purtate cu succes zic eu. Asta mai ales ca se apropie vara. Si sunt mult mai elegante decat simplele sarafane. Eu zic ca aratam mai bine daca ne aratam formele (inclusiv burtica) in loc sa le ascundemm in saci. Daca suntem mai smecherite putem sa mai economisim ceva si in acelasi sa aratam bine. Ce ziceti? Am mai intrebat, dar pentru ca nu am avut inca un raspuns, intreb din nou: stie cineva un eco 3D in Cluj, cam care sunt tarifele si cu cate vreme inainte se fac programarile? Sunt interesata deoarece eu voi fi in Cluj pe la sfarsitul lui iunie. Linda, bine ai venit la DC si nu te ingrijora chiar asa de tare de kg depuse deoarece vei scapa de ele dupa nastere. Corpul isi face rezerve pentru bebe. Bebe sa fie sanatos si frumos ca totul va fi bine. Va pupicesc si astept numai vesti bune, Daniela Veuger si bebe mic din burtic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata burtici! Linda draga, balonarile sunt normale, cred ca toate burticile ajung sa aibe asa ceva.....durerile de burtica ca la ciclu nu sunt normale, in rest mai poti avea dureri mici si intepaturi in burtica, mai ales in dreapta si in stanga(deci in parti), astea sunt de la intinderea ligamentelor care sustin uterul, deci sunt normale. Eu zic sa nu iei medicamente fara sa vorbesti cu medicul tau...e mai sigur asa pentru bb si pentru tine! Garofitza, chiar sunt superbe hainutele....inima rea mi-am facut cu siguranta![bang] Danyce, eu stau in Cluj, si o sa ma interesez unde se face 3D aici si cat costa. Pupic,Ioana si bb mic(17 sapt. si 6 zile)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi Danyce si Pufymic, Am citit in ziarul Libertatea acum vreo saptamana sau doua cand a fost un articol despre noile prevederi pentru gravidutze ca in Cluj ar fi un echo 3D la Spitalul Judetean (sau cum se numeste). Vorbeau in articol ca in spitalele de stat din Romania exista doar cateva echografe 3D, printre care....si la Cluj. Poate va ajuta, Adela si BB de 18 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata, burtici! Super site, Adela! Pentru cele ca si mine care inca nu simt bb-ii, am citit ca la prima sarcina bb se simte ca si cand ai avea bule de aer sau gaze intre sapt 18 si 22. Cele care sunt la al doilea simt mai repede pt ca stiu si ce se simte:) O zi frumoasa, burtici! Camelia, 16 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata la burtici.. nu am mai intrat de multisor, am avut mult de lucru, dar vad ca sunteti harnicute.. de-abia am reusit sa citesc tot ce ati scris.. sper ca sunteti bine cu toatele si burticile cresc.. Linda, bine ai venit! Eu am fost aseara la dr.. per total, am stat nici 5 minute in cabinet, asta inclusiv consultatia.. eco nu mi-a facut, a spus ca nu este necesar.. mi-a palpat burtica si a zis ca bebe este bine. si asta a fost tot.. l-am mai intrebat eu cate ceva, ca aveam rezult la analizele de toxo si rubeola, a zis ca sunt OK.. si mi-a recomandat, in loc de utrogestan, sa iau duphaston, ca ar fi mai bun.. si atat! si eu care speram sa aflu sexul bebe-ului, sau macar sa-mi spuna mai multe.. dar a fost foarte expeditiv..si nu este prima oara.. nu stiu cum sunt alti dr, dar mie mi s-ar parea normal, ca macar pentru gravidele care le au sub observatie, dr. sa aiba o fisa, ceva, in care sa aiba toate datele.. si este unul din dr renumiti din Cta, la care am ajuns dupa ce am mai incercat vreo 2, tot asa de renumiti.. Nici eu nu-l simt pe bebe inca, desi maine fac 18 saptamani, astept cu nerabdare..cu hainutele si eu stau prost, dar nici nu am avut timp sa ies la cumparaturi.. Adela, este super site-ul![8D] multumim! [pup] Cali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...