Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (12)


Recommended Posts

Buna, fetele! Garo, ce hainute dragute aveti pe acolo! Sa mori de nervi, nu alta! Cand le compari cu porcariile de la noi! Lorena, si eu am problema sutienelor, nu mai imi intra nici unul. Asa ca mi-am luat doua bustiere si mai folosesc un sutien mai vechi, pe care il luasem din greseala prea mare, iar acum e la fix. Oricum, am inteles ca e bine sa purtam lenjerie de bumbac, dar am observat ca toate sutienele si bustierele pentru gravide sunt din polyester, lycra si altele asemenea, probabil pentru ca astea sunt elastice si se pot intinde. Roandre, felicitari pentru analizele bune! Raluca DPN 8 oct.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor, sambata mi-au plecat parintii in tara si am fost tare trista. Mi-am comandat si eu o pereche de blugi cu burtica, si in rest imi sunt bune hainele normale. Voi cum stati cu mancarea? Eu sunt nehotarata, nu stiu ce sa mananc, desi nu mi-e rau, parca nu ma atrage nimic, oare e normal? Inainte am fost mult mai pofticioasa... [pup] 15 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupici la mamici. Babirusa sa stii ca si eu am probleme cu mancarea. Azi am pofte si as manca ca un lup, maine nu si tot asa. Parca si eu eram mai pofticioasa inainte... ehe, l-am speriat pe tati [^] Merci Naty. Si eu tot din lycra am bustiera. Are insa ceva bumbac pe dedesubt, probabil de aia nu mai e asa elastica. O sa mai caut ceva pe "masura".[8D] Fetelor, voua vi se pare ca aveti parul mai inchis la culoare? Eu aveam ceva fire de par -vizibile doar daca te uitai atent- pe burtica si mi se pare ca in ultimul timp e mai... colorat ca de obicei... O fi normal?![bang] sau mi s-o fi dus "bronzul" de asta-vara?[:D] Va [:X] pe toate. [gravi]L si bb mic (DPN 20 oct.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Eu mi-am luat un sutien de la Triumph cand mi-am dat seama ca nici unul din sutienele mele "curente" nu ma mai incapeau. Sunt foarte multumita de el, e din bumbac, nu are sarme ci sub san are o intaritura facuta dintr-un al doilea strat de bumbac. Si nici nu a fost foarte scump: am dat vreo 650.000 pe el. In rest port bustiere de sport din lycra pe care le aveam dinainte dar care se pare ca devin pe zi ce trece mai neincapatoare. Am vazut un sutien dragut special pentru gravidute pe www.bebelusultau.ro. [cool] Cam atat .... Adela si [copil](18 sapt)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, cred ca l-am simtit pe bb.....parca am niste balonase care se sparg in burtica......oare sa fie bb?Nu se simte tot timpul, dar eu sper ca e el.....[:D] Babirusa, si eu sunt la fel cu mancarea...acum as manca ca un lup, mai incolo nu stiu ce as manca....parca nimik nu ma atrage...:(Lasa ca trece si faza asta! Roandre, ma bucur ca ti-au iesit bine analizele!si inca ceva: nu te ingrijora in legatura cu linia aia mai negricioasa de la ombilic in jos, pentru ca e un semn normal in sarcina, o sa-ti treaca dupa nastere(cam la toate burticile apare, la unele mai repede, la unele mai tarziu). Adela, ce noroc cu tine, ca nu-mi gasesc pe aici haine pe masura, poate imi voi gasi pe site-ul dat de tine....[pup] Cali, ma intrebai cum ma simt....sunt relativ bine, in sensul ca de cand iau si utrogestan parca nu mai am contractii asa dese ca inainte.....dar tot am si tot ma doare burtica....:( Oricum, sapt. viitoare ma duc la control din nou... Pupic, Ioana si bb mic(17 sapt. si 6 zile)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo' de par pe burtici....eu mi-am cumparat de la Teora o carte care se numeste "cartea viitoarei mamici"(nu e scumpa...undeva la 100.000-nu mai stiu sigur). O recomand cu caldura celor interesate pentru ca este absolut super...stiu dinainte ce se va intampla in spaptamana care urmeaza, cat masoara si cantareste bb, ce se intampla cu organismul meu, sfaturi s.a....Acolo am citit ca dunga mai inchisa la culoare de la buric in jos se numeste "linea negra" si este cat se poate de normala si des intalnita...asa ca nu va faceti probleme! La fel de normala este inchiderea la culoare a areolei mamare...la mine una deja se observa...de unde era roz acum e "neagra"...:) Camelia, 16 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor... mai sa cred ca sunt nebuna cu perisorii negrisori pe burtica [:D] Cat despre aureole... la mine s-a observat din prima luna, cand mi-au crescut si sanii. Ce ma bucur, Pufymic... si eu abia astept! Sa-l mangai din partea noastra pe nazdravan [pup] Pupici la toate. [gravi]L si bb mic (DPN 20 oct.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

camipl e foarte buna "cartea viitoarei mamici" de la Teora. Eu mi-am luat una de patru ori mai scumpa si nu este asa de complexa. Eu am primit azi rezultatul de la triplu test-"foarte bine", nu stiu exact valorile, acestea au fost cuvintele doctoritei care a ridicat rezultatul si cu care am vorbit la telefon. Am scapat de amniocenteza, aveam ceva emotii. Voi va plangeti ca medicii sunt expeditivi, a mea este chiar sufocanta. Ma cantareste, ma consulta, imi ia tensiunea (mai nou mi-a recomandat sa-mi cumpar un tensiometru ca sa-mi masor tensiunea in fiecare zi; mi-a spus ca nu prea ar fi bine sa fie mai mare de 12, imi face ecografie (cred ca in 9 luni voi face 12 ecografii[:D]), imi pune o gramada de intrebari, plus ca am facut o gramada de analize la recomandarea ei (si eu si sotul). Dar ma simt bine asa. E draguta. Si vorbeste moldoveneste .......[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, nu avem nume de baietel! Ceva sa sune bine si in romana si in engleza. Nu am absolut nici o idee! Nume de fetita avem, doctorul ne-a spus ca se pare ca-i baiat, dar nu-i 100% sigur. Avem pregatit numele Sofia Monica, dar de-i baietel? Ia veniti, pls, cu niste nume!!!![flo][flo] Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...