Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (12)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
'Neata burtici! Si eu ma bucur ca l-am simti pe gandacel, Lorena, dar parca inca nu sunt chiar sigura ca el a fost....astept sa il simt din nou, si iar si iar.... Fii sigura ca-l mangai...cred ca numai has-has aude toata ziua![:D] Garo, te-ai uitat pe listuta cu nume pentru bb de la DC? Ce zici de Nicolas, Alan, Alex? Pupic, Ioana si bb mic(18 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupici pe burtici. Sper sa aveti o zi buna. La noi se anunta ploaie si sunt deja trista ca nu-mi place cand ploua (decat faptul ca mi-e somn si dorm mai tot timpul)... [xx(] Pufymic, si eu stau la panda sa simt bebeul... cu toate ca inca am dubii cam cate saptamani am exact. Daca fac calculul dupa www.desprecopii.com am 14 saptamani, iar la eco si pe site-urile frantuzesti as avea 16... Are careva dintre voi idee ce reprezinta aceasta diferenta, caci sunt totusi 2 saptamani, nu?[cusca] Sper sa mi se mai ridice moralul, dar cu vremea asta... nu stiu.[V] Pupici. [gravi]L si bb mic (DPN 20 oct.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la burtici, pufymic, ce ma bucur ptr tine.. si eu am senzatia ca l-am simtit, dar nu sunt sigura, asa ca mai astept!! Roandre, bine ca ti-au iesit analizele ok! eu nu am vazut cartea de care spuneti prin librarii, in Cta... o s-a caut mai atent, ca ma intereseaza si pe mine. mcm, acum cred ca esti mai linistita, daca rezultatul este foarte bun.. ce doctorita super ai.. a mai facut cineva triplu test?? mie nu mi-a spus nimic dr. Cali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor Cali si eu am facut triplu test si astept rezultatul , desi marti ma duc la doctor si cred ca pana la urma de la el o sa aflu, ca prin posta trebuie sa astept vreo 4 saptamani :(. Probabil multi doctori nu-l dau pentru ca suntem tinere si riscul e scazut. Lorena ai dreptate , aici avem 3 zile superbe si apoi o saptamana de ploi si frig, abia ne obisnuisem cu caldura ...off asta e ... Mel daca te tine mai mult raceala incearca si ia paracetamol ca nu face rau la bb iar pe tine te face bine mult mai repede decat ceaiurile si vitamina c. Va pup Cristina [gravi] 20 sapt.UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cali triplul test nu se face de catre oricine. Daca dr tau nu ti l-a recomandat nu ai de ce sa-ti faci griji. Lorena nr de sapt se calculeaza de la UM. Daca ai 14 sapt de la UM si la eco ti-au iesit 16 poate bb a crescut mai mult si ca dimensiune seamana unui bb de 16. Daca ai 14 sapt de la momentul conceptiei atunci este explicabil de ce la eco ti-a spus ca bb are 16 sapt. Nu stiu daca m-am facut inteleasa. Pupici Mel 18 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mel, ai grija de tine! Lorena, ai 16 sapt. de la ultima menstruatie si 14 de la data ovulatiei. De fapt ai 16 sapt de sarcina. Si la mine iese pe DC 16 sapt.,iar la eco am 18(deci tot 2 sapt. diferenta). Cali, nici eu nu sunt 100% sigura ca a fost bb ce am simtit eu, dar sper sa mai simt si sa fie bb! Pupic, Ioana si bb mic(18 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata burtici! pufymic...felicitari! ce bine de tine...noi suntem mai puturosi:) roandre, ma bucur pentru rezultatul bun...ai scapat de stres! mcm, ce-i ala triplu test? pentru ce se face? eu stiam ca amniocenteza se face pentru mamici peste 35 de ani... lorena, calculezi in felul urmator: numeri saptamanile incepand cu prima zi de la ultima menstruatie (la mine 17 sapt), iar la pentru varsta "reala" scazi 2 sapt din primul rezultat (la mine 15 sapt). Eu asa stiu... mel, incearca miere amestecata cu lamaie pentru gat...leac babesc dar cu rezultate bune:) Garofitza, alte nume fata de cele care s-au scris: Robert, Eugen, Marcel, Teodor... daca vrei intra pe www.lumeapiticilor.ro si gasesti acolo un capitol "prenume"...cam tot ce exista si romanesti si internationale. o zi insorita, burtici! Camelia, 17 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camelia, ai dreptate cu saptamanile, asa se calculeaza! Lasa ca nu sunteti puturosi. Eu am avut impresia ca l-am simtit pe bb la 17 sapt si 6 zile. Mai aveti timp.....si crede-ma , parca nu-mi vine sa cred, inca nu sunt convinsa ca era bb.... Tu cum te simti? Pupic, Ioana si bb mic(18 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...