Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (12)


Recommended Posts

Buna fetelor! Vroiam sa spun si eu bun venit noilor burtici[flo] Roandre ma bucur tare mult ca ti-au iesit bine analizele. Eu am deja probleme cu statul in pat.Pana cand imi gasesc si eu locul sa adorm ma chinui de nu mai pot,pe spate nu pot sta ,pe dreapta nu, pe stanga nu, nu mai pot.Daca de pe acum am probleme cand voi avea 8-9 luni cred ca voi dormi in fund.[q] Zilele astea imi iau si eu rezultatul la triplu test.Doamne ajuta sa fie totul in regula! Va pupic si aveti grija de voi si de bebici! Cristina (17 saptamani) &[copil]Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
pufymic, eu nu prea am avut de ce ma plange pana acum...ma simt bine...daca nu luam deja 4 kg nici nu as fi zis ca sunt [gravi] insa azi ma simt ca un balon [grasa]de parca as fi mancat nu stiu cat si la micul dejun am baut o cana cu lapte si un pic de placinta cu branza ca altceva nu a intrat... v-ati simtit si voi vreodata asa? Camelia, 17 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor... multumesc de raspunsuri! Cred ca m-am lamurit. [il] Voi ce mai mancati? Noi nu mai avem deloc pofta de mancare de vreo cateva zile (sa fie vremea?). "Zontaieli" mai mult... Triplul test l-am facut si eu (aici asa se cere) si rezultatul e la doctorul ginecolog. Il voi afla luni. Sa-mi tineti pumnii. Nu ca ar fi fost necesar (s-ar fi vazut la eco daca era ceva, nu?), dar ca sa fim siguri e mai bine sa stim din timp. Ma gandesc ca daca era vreo problema m-ar fi contactat doctorul pana acum pentru amniocenteza... Camelia, dragut site-ul. Multumim. [gravi]L si bb mic (DPN 20 oct.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camelia, nu te ingrijora....si balonarile sunt o stare frecventa si obisnuita la burtici![bang] Si eu imi simt burtica ca un balon cateodata, dar asta nu ma ingrijoreaza.....eu ma sperii si stiu ca nu e bine cand mi se contracta uterul si se face burtica ca piatra....si ma doare......[bang] Pupic, Ioana si bb mic(18 sapt)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Triplu-test este un test de sange care se face in saptamanile 16-17 de sarcina si masoara niste indicatori care vor arata riscul ca bb-le sa aiba sindrom down, spina bifida si inca ceva. Daca testul iese pozitiv se pune problema amniocentezei. Nici eu nu mai stiu ce sa mananc, mi-e pofta de toate fructele din lume, in special cele zemoase - piersici, pepeni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor![hopsieu] Pufymic, ce bine de tine ca l-ai simtit pe bebe! [copil]Eu stiu ca probabil mai am un pic de asteptat, dar asa-mi doresc sa-l simt si eu! MCM, fi fericita ca ai asa doctorita. E mult mai bine sa fie un doctor prudent, zic eu, decat unul care nici nu te baga in seama, cum avem unele dintre noi. Apropos de nume, voi v-ati gandit deja cum ii botezati pe bebei? Eu una astept intai sa vad ce e. Reiau si eu intrebarea Cameliei - ce inseamna triplu test? Trebuie facut? Fiindca mie nu mi-a zis nimic doctorul. Pupici, Raluca DPN 8 oct.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor l-am sunat pe doctor si i-am zis ca mi-au iesit rezultatele si aproape ca nici nu l-a interesat...mi-a zis ca ne vedem tocmai pe 9 Mai. De medicamente mi-a zis sa le iau in continuare, desi nu ma mai doare deloc burtica. In schimb mi-a zis...."fara prostioare". [:D] Oare de ce? Voua vi s-a interzis? Mcm, ma bucur din suflet ca ti-a iesit bine triplu test si ca ai o doctorita asa buna! Celorlalte fete le tin pumnii sa le iasa bine. Mie nu mi-a zis sa fac acest test, poate si din cauza varstei. Am inteles ca se recomanda de la o anumita varsta. Camelia, balonarile sunt frecvente. Mie mi se intampla in fiecare seara sa ma simt atat de umflata incat am impresia ca in orice moment pot exploda desi nu am mancat foarte mult. Mihaela, 23 ani si puiul mic de 18 saptamani si 4 zile Dr Branescu, Polizu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada este ziua ta? La multi ani iubita si toate vesele tale sa devina realitate!!!!!!!!!!!!!!1111 Mihaela poate ti-a interzis dr din cauza colului sters! Eu nu am interdictie pt ca nu am probleme dar oricum stiu ca in perioada asta este bine sa fie folosit prezervativ pt ca [gica] provoaca contractii. Camelia eu sunt in fiecare seara balonata si nu-mi place deloc senzatia dar asta este! Pupici Mel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...