Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (12)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 155
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La multi ani Mada!!!!!!!! multa fericire si multa sanatate si un bb sanatos si frumos. Mel , n-am stiut ca micutii dau contractii....nasol o sa-i zic si lui tati....ups. Fetelor eu cred ca pe bebica al meu il ia de 2 zile cateodata sughitul , am simtit miscari regulate si am citit ca e vorba de sughit deja ca doar -nu bate ritmul bebe-citat. :)) Pupici Cristina [gravi] 20 sapt.UM
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by roandre
Fetelor l-am sunat pe doctor si i-am zis ca mi-au iesit rezultatele si aproape ca nici nu l-a interesat...mi-a zis ca ne vedem tocmai pe 9 Mai. De medicamente mi-a zis sa le iau in continuare, desi nu ma mai doare deloc burtica. In schimb mi-a zis...."fara prostioare". [:D] Oare de ce? Voua vi s-a interzis? Mcm, ma bucur din suflet ca ti-a iesit bine triplu test si ca ai o doctorita asa buna! Celorlalte fete le tin pumnii sa le iasa bine. Mie nu mi-a zis sa fac acest test, poate si din cauza varstei. Am inteles ca se recomanda de la o anumita varsta. Camelia, balonarile sunt frecvente. Mie mi se intampla in fiecare seara sa ma simt atat de umflata incat am impresia ca in orice moment pot exploda desi nu am mancat foarte mult. Mihaela, 23 ani si puiul mic de 18 saptamani si 4 zile Dr Branescu, Polizu
Mie nu mi s-a pus nici o interdictie in privinta[xinpat], cat despre triplu test nu stiu ce sa-ti zic in privinta varstei dar eu am 25 de ani si m-a trimis sa-l fac. [pup]Cristina[gravi](17 saptamani)&[copil]Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Mada!!! [cheers] Sa ai un BB frumos si sanatos! Eu nu am interdictie de la medic pentru [xinpat], in schimb sotul meu imi pune interdictii.[bang] Zice ca ii e frica sa nu ii faca rau lui BB. [ups] Si nu pot sa il conving cu nici un chip ca nu are ce rau sa ii faca. [mariaj] Iar de la hormonii astia am vise erotice in fiecare noapte [il]. Voi cum ati procedat cu sotii speriati de bombe (daca aveti din astia)??? [grup] Adela [gravi] si BB de 18 sapt si 1 zi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI Mada! [pup] si [flo] pt tine! Iti doresc tot binele din lume si un bebe sanatos! [cheers] pt tine! Mel, nu am colul sters...mi-a zis atunci doar ca ar exista riscul sa se stearga colul daca fac efort, stau mult pe scaun si merg mult cu masina. Deci nu am problema asta. Oricum, mi-a spus fara prostioare la telefon...nici nu cred ca stia cu cine sta de vorba. M-a intrebat doar cate saptamani am si asa a luat decizia asta. Despre [gica] stiam ca iti pot provoca contractii si ma feresc de ei de la inceputul sarcinii.[:D] Cristina78, eu scuza aia am gasit-o ca fiind plauzibila pt ca nu m-a pus sa fac testul. Mi-a zis ca nu e nevoie. Adela, hormonii astia isi fac de cap si la mine si am uneori niste vise...mama, mama! Mihaela, 23 ani si puiul mic de 18 saptamani si 4 zile Dr Branescu, Polizu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor. LA MULTI ANI, Mada ! iti doresc sa ai un bebe frumos si sanatos si o sarcina usoara. acum 2 zile mi-au luat si mie sange pt. triplu teste, acum stau si astept rezultatul. pe 19 mai m-am programat la dr. iosup pt. 3D. de unde va mai cumparati si voi haine, ca eu nu mi-am prea gasit nimic frumos. am fost la doctor si mi-am facut eco, ma cam ingrijoreaza faptul ca pe rezultatul de la eco scrie ca am uter bicorn, nu stiu ce inseamna asta, cu toate ca dr. mi-a spus ca sunt bine. va pup si doresc o zi frumoasa. gianina - DPN 30 sept
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cheers]Mada, multi ani cu sanatate, sa ai o viata plina de bucurie si fericire ! [bis][bis][bis][cheers][pup][pup][pup] Roandre, ma mir tare de doctorul tau. Pai cum sa fie asa evaziv... eu p dr mea am testat-o (fara sa vreau), am sunat-o odata si mi-am spus doar numele de familie si ea mi-a vorbit cu numele mic, adica isi chiar amintea de mine. Pentru fetele care se plang ca doctorii lor sunt expeditivi: mergeti la ei cu lista de intrebari. Nu glumesc, scoate-ti-va pe masa lista scrisa de acasa. Eu asa am facut inca de la inceput (nu ca ar fi fost nevoie), si m-am simtit tare sigura pe mine. Adela, si sotul meu era speriat de boambe si stii ce am facut: am deschis frumusel o carte cu desene explicite (si desenele de pe desprecopii de la odiseea sarcinii sunt f bune) si i-am explicat cum adica anatomia femeii si ce tampenie are el in cap ca-i face rau lui bebe. Apoi, la urmatoarea vizita la medic, l-am luat cu mine, si la discutiile de dupa consultatie a auzit cu urechile lui indicatiile dr, adica e voie cu minime precautii. Si, sa vezi minune mare, s-a convins. Ei, nu de tot, dar e mai relaxat. [:D][:D] Hai va pup si sa aveti o zi cu soare. Mina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gstavarachr, cum de ti-a spus tocmai acum ca ai uter bicorn? Pana acum nu a vazut la celelalte ecografii? Si mie mi-a zis ca am uter bicorn dupa ce mi-a facut un control de rutina (pipaire), dar cand am fost la eco la o alta doctora mi s-a spus ca nu este bicorn si ca acest lucru se vede cand sarcina e foarte mica, nu acum cand s-a marit uterul si si-a schimbat forma. Oricum, daca ti-a spus sa nu-ti faci probleme inseamna ca nu e grav si totul va fi ok pana la capat. Mihaela, 23 ani si puiul mic de 18 saptamani si 4 zile Dr Branescu, Polizu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...