Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(52)


Recommended Posts

Am pus intrebarea pe forum si la legislative, poate ma lamureste cineva cu concediul asta... La mine a fost haios, am zis prima data ca iau numai 15 zile, asa credeam ca am voie si toata lumea a sarit cu gura pe mine, de ce nu imi iau tot concediul...si s-au apucat sa caute in lege si alea alea. Pe mine nu ma deranjeaza deloc sa iau 25 de zile..:) (nu sunt prea multe gravide pe la noi si toata lumea se poarta ca si cu oul de aur cu mine...) Multumesc de incurajari...:) Monica [gravi] 27+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 190
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Andreea mama as fugi eu la bucuresti...in zbor, nu alta, dar din cauze de santiere nu o sa o pot face decit...in toamna din pacate. m-a pocnit o durere de creier...minunata, ca s-au adunat norii astia tembeli afara - si asa eram eu fericita ca ieri mi-am facut ultima injectie si gata, is shot-free....acu' trebuia sa ma doara ceva, nu? Monica bafta la medic mama si asteptam numai vesti bune!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, timp ar fi, dar nu stiu cit de repede va invata ceea ce stiu eu, ca mie mi-a trebuit ceva pina sa bag la cap toate chichitzele programului astuia !?! Si cred ca m-ar durea capul pina sa ma gindesc sa spun toate cite le stiu ... plus ca mie nu mai trebuie sa imi explice nimeni nimic si nici sa cer lamuriri la cei care se ocupa de buna desfasurare a programului, ma refer la cei de la care am cumparat licenta si care ne acorda asistenta tehnica ... Eu am invatat singura multe lucruri pentru ca am avut eu tragere de inima si nu mi-a convenit sa depind de cineva ... ca o "pestioaica" veritabila ce sint ! Stii cum este, la inceput plinge toata lumea dupa tine si apoi iti arunca in fatza veshnica chestie cu "nimeni nu este de neinlocuit" ... Asa am patit si cu vechiul meu loc de munca, si acolo plingeau aia ca ce se fac ei fara de mine si pe urma cind am mai trecut pe la ei, ca am ramas in bune relatii, mi-au multumit ca i-am ajutat sa gaseasca pe cineva bun care sa ma inlocuiasca si ca fata respectiva se descurca foarte bine ! Asa ca statuia ce ti-o ridica sefii (in cazul in acre fac gestul asta nobil - hehehehehehe !!!) este probabil pentru ... cutzi ! Alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, conform unor ziceri din batrini, o durere o inlocuieste pe alta, nu ? Sadica si eu acuma ... Oricum, se pare ca am cam deochiat vremea de afara, ca si aici la bucuresti s-a innorat si e icnhis afara, ziceau ashtia ca s-ar putea sa ploua ... si pe mine ma cam doare capul, de dimineata, plus drumul slalom printre gropi cu masina pina la firma ... eu uneori iau un pic de ness intr-o lingurita la care adaug doua trei picaturi de lamiie si imi trece ... s-ar putea sa fie si de la pastilele astea de tensiune care mi le-a dat dorforu' in cazu meu ! Dar slava domnului in ultimul timp nu m-au mai bintuit nici un fel de dureri de capatina, si eu una aveam niste migrene de imi venea sa mor, nu alta ! Bebitzul meu este un scump ... a fost un cuminte ! Alice[hippi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Numai si pentru ca o sa scap de drumurile cu masina prin orasul asta infernal de doua ori pe zi si tot ma bucur de concediu !!! Macar o sa merg motorizata doar cind oi avea nevoie de ceva anume, ca altfel, pe oriunde ai lua-o prin bucuresti, zici ca esti prin bosnia, unde au dat cu bombe ... Ma uitam mai de demult la un reportaj la teveu, in care un cercetator de la nu'sh'ce institut zicea ca ei au gasit o varianta super la ce trebuie turnat pe strazi, dar ca nimeni nu ii baga in seama, ca au si certificate de calitate de la straini ... Da' edilii nostri ce sint prosti ? Unde mai dau ei banii mai apoi, plus toate firmutzele astea care traiesc din reparatii auto si piese de schimb ? Ca daca toate sint bune si asfaltul ok, ce nevoie mai ai sa iti repari masina din doi in doi ? Am dreptate sau am dreptate ???? Alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...