Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(52)


Recommended Posts

Andreea vad ca Alina tace....cam subtirel raportul dar daca asta v-ati inteles sa ziceti...[:D] (glumesc) Monique mama....asa e toti. al meu zice ca nu poate sa vada singe si ca nu poate sa stea cu mine la nastere. dar i-am facut instructajul ca doar la expulzie poate vedea ceva singe si ca important o sa fie fi-su....acu' sta si rumega ideea, cred. in orice caz vreau sa fiu cu cineva pe care pot pune baza , ca pe mama de exemplu...nu cineva care sa fie de mii de ori mai speriat de mine (eu sper - acum... - ca voi fi destul de tare).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 190
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Biluta aliniatul 2 al articolului 5 mentionat de tine, daca il citesti cu atentie, spune acelasi lucru cu ceea ce am vrut eu sa spun, numai ca eu nu m-am raportat la o perioada asa de lunga. Nu inteleg care a fost legatura cu intoarcerea ta in mertie fata de ianuarie. Aveai dreptul la co pentru perioada martie - decembrie. Poate inainte sa pleci ai luat mai multe zile de co decat aveai dreptul, iar cand ti le-a scazut din anul in care te-ai intors ai ramas cu "ciuciu". Altfel e ilogic si ilegal, e o greseala de HR. Alina+Bradut(29sapt)- DPN 14 iulie - Dr. Nayel -CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa Alina, cearta-i tu mama pe aia de la HR (glumesc nu dadea)! De fapt sunt multi HR care fac greseli la greu constient sau nu dar noi, romanii, inca nu am invatat ca legea e sfanta si trebuie respectata si ne e teama sa ne spunem pct de vedere si sa luam atitudine Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, concediul de maternitate (de lauzie) nu suspenda contractul de munca! Este vorba de acele 126 de zile pe care ti le acorda medicul in fiecare luna. Concediul pentru ingrijirea copilului pana la varsta de 2 ani este cel prin care vi se suspenda contractul de munca (si care se inregistreaza in cartea de munca). Pe perioada concediului de maternitate (Sau, conform nomenclatorului, sarcina si lauzie) - suntem angajate cu contract de munca valabil, valid si activ - asa ca trebuie sa vi se calculeze si acele zile la concediul de odihna. Roxana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...