Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(52)


Recommended Posts

Fetelor sunt dezamagita la capitolul iesit in parc dupa nastere, caci, contrar a ceea ce o face pe Andreea fericita (adica Roxi care si-a luat ap pe langa ea) desi eu am atatea parculete si parcuri in DR Taberei, se pare ca tot singurei vom fi, ca nu vine nici una din voi la capatul asta al Bucurestiului. Speranta mea era Dana, dar ea pleaca departe departe, iar cum nu cred ca va mai sta otomobilul la dispozitia mea... singurei ne vom plimba prin Moghioros. Alina+Bradut(29sapt)- DPN 14 iulie - Dr. Nayel -CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 190
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si uite cum ma va convoca seful meu la o sedinta in doi, caci tocmai ce verifica logurile, aici in stanga mea. Macar ma descarc si eu inainte de we. Se pare ca ma parasiti cu toatele, ma lasati pe icilea sindurica. Corina, Maria unde sunteti mama, n-ati terminat mielul de Pasti? Alina+Bradut(29sapt)- DPN 14 iulie - Dr. Nayel -CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinule, am zis posibila relocare. Cel mai sigur va fi pentru o luna (octombrie) cand vin araturile de toamna... Ca dupa 4 luni io ma intorc la job cu program redus (de 6 ore)... Diana, unde pe Iuliu Maniu, mama? Io stau linga sherifs... Dana M [gravi] 26 saptamani 29 ani si 9 luni DPN 26 iulie Dr. Badiu Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai dar ce logoree aveti... Plecaram la 7 pagini si am gasit 12 cand ne-am intors!...:))) Sa traitzi, grasanele raporteaza: Nenea doctorul ne-a facut control (nu facuram nici o analiza sau ecografie luna asta) pana la amigdale! Am crezut ca vrea sa-mi puna mana pa ficat!...hahaha A zis si el ca pana in saptamana 24 se evalueaza cum e cu dezvoltarea lui bebe, apoi ecografiile dese nu au rost decat daca se considera ca sunt probleme (s-a gandit la bani acilea, ca lui nu-i plac ecografiile astea eftine...deh...obraz subtrire). Mi-a zis ca de acum fara efort deloc! Repaus total! Ih! Trebuie sa ne straduim sa ajungem in saptamana 34. Ca in momentul in care m-am urcat pe masa evident ca am avut o contractie si a vazut si el cum devine problema...asta e. Mi-a dat numai sa fac niste analize uzuale de trimestrul III si atat. Mi-a zis sa chem o asitenta de 2 ori pe saptamana acasa sa imi ia tensiunea si ne mai vedem peste 4 saptamani... Si partea cea mai mistoaca..."nu mai manca! gata, de acum isi ia bebe de la tine tot ce-i trebuie!"[:D][:D] A zis ca ma ingrasa si apa asa ca sa mananc ca si o femeie care tine dieta! (n-am tinut asa ceva in viata mea...intotdeauna am mancat ca sparta...ufuf). Tensiunea a zis ca atata timp cat e mai mica de 13/8 e okay. Buburuza e pusa de-a curmezisul de cand am putut sa o simt, ca eu am avut contractii din prima (picioarele bagate in dreapta), asa ca el a zis ca nu se stie daca se intoarce.... Asa ca am facut planul de bataie in caz de urgenta si mi-a zis sa am bagajul de spital pregatit... Cam asta ar fi...Grasanele over!...:))) Weekend placut celor care termina programul si nu mai intra de acasa! Monica [gravi] 27+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand se intoarce bebe,ca si al meu tot de-a curmezisul sta,cu capul jos in dreapta si cu picioarele sus in stanga? Cu tensiunea mica e la fel de nasol,ca eu am maxim 10 cu 5 sau 6 si am cateodata niste caderi...trebuie sa beau cafea imediat. Eu tot sper sa gasesc ceva sa fac cezariana. Monique
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai se intoarce prin saptamanile 32-34 teoretic, unii sunt mai lenesi... A zis doctorul sa nu mai stau intinsa pe spate ca nu e bine, vena cava, alea alea, stiam dar in somn ma intorc pe spate ca balenele esuate...zic "don' doctor, pai daca stau pe o parte nu ii stau pe cap?!" zice "daca vezi ca se zbate tare inseamna ca ai nimerit!"...hehehe Inainte de asta il intrebasem daca poate sa isi dea seama care e capul si care e fundul cu certitudine, a zis ca da, dar de ce sa apese pe copil in halul asta, nu-mi ajunge cate contractii am...) Monica [gravi] 27+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...