Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(52)


Recommended Posts

Alina, eu locuiesc la Valea Argesului asa ca Parcul Moghioros (pardon, Drumul Taberei) scrie pe mine... Azi am facut lista pt bagajul de spital mai ales ca acum o saptamina am crezut ca gata sunt... Totusi in ultimele zile mi-a fost bine, slava Domnului, am luat doar cite un No Spa sau un Scopantil pe zi. Din cauza sedentarismului adorm seara foarte greu plus ca pe partea dreapta imi e foarte incomod asa ca m-am saturat de stat pe stinga... Patutul va sta linga noi, alta varianta nu avem si nici nu cred ca as putea sta mai departe plus alaptat de 10 ori pe zi si tot tacimul... e mai comod asa. Noi avem lucrurile mari (patutul e mai vechi dar foarte bun si reconditionat, are 1,40 m lungime, salteluta noua din iarba de mare, carucior, chiar si un pachet de Pampers!) iar celelalte lucruri le vom lua atunci. Macar sa fac bagajul de spital! Sa vedeti ce ma framinta: Badiu obisnuieste oare sa puna pe bebelica pe burtica mamei imediat dupa nastere? Asa mi-as dori... sa-l tin in brate un minut macar! Am auzit ca face peridurala pe banda, vin gravidele cu trusa de anestezie cumparata (prefera Perifix, costa 700 000 lei iar anestezicul il pune spitalul). Bebe e cu capul in jos si ma impinge cu funduletzul in zona ombilicului, e tare haios. La Muti Ani pentru cei dragi care poarta numele Sf Gheorghe! Florina 28 ani [gravi] 30(+) sapt cu puiutzul Teodor Dr Badiu - Sp Universitar DPN 1 iulie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 190
  • Creat
  • Ultimul răspuns
gata si eu acasa. Monica, daca stai cumintzica...precis ajungeti in spatmina 36 nu 34!!!! asa ca....stii tu, repaus la pat. hai, fa si tu ca Papa, instaleaza computerul linga pat si gataaa.... Alinule zi-i sa nu te mai sapuneasca....ca nu tragi nimic din timp, doar nu dai inapoi de la munca..... Florina, bafta!!! sa stea si la tine cit mai mult piticul inauntru...nu ai vrea sa trimiti pe adresa de mail mentionata pe prima pagina si nr tau de telefon sa putem vorbi la marele moment? ma duc sa trintesc niste snitele ptr diseara, vorbim later...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, mamici ! Da' chiar ca a fosst frumos in weekend, ca a batut vintul pe aici ... Iar azi deschid eu ziua ! Sa avem o saptamina frumoasa si va doresc toate cele bune voua si burticilor cu bebici [hippi]! Eu am ajuns la job si ma apuc de treaba ... vorbim, nu cumva sint eu azi singura pe aici ! Aaaa, au inceput si concediile pentru citeva dintre noi, acum imi aduc aminte ! Oricum, pupici la toate ![dual] Alice [gravi]- 24 saptamini
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza la gagici. prezent si noi, super adormiti. nici nu am apucat sa descarcam decit pozele de la primarie, asa ca o sa pun citeva pe webshots si dupa-amiaza mai multe. la nunta a fost misto, suportabil, si mai ales ptr ca era duminica s-a desfasurat mai restrins, in sensul ca la 12 am plecat. in rest...si aici a fost fff frumos in week end numai ca noi am avut ff multa treaba si nu am apucat sa ne plimba deloc. dar lasa, ca numai zile frumoase vor fi de acum incolo!! pupici si vorbim later, sa beau si eu vreo 34 de cafele....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Mihaella ! Ma bucur ca esti alaturi de noi si sper sa te simti bine si tu si sotul tau ! Buna si Roxi, a avut succes rochita pe care ti-ai cumparat-o ? Bine ca a fost vreme frumoasa si la voi si a fost ok la nunta ... Si la Bucuresti a fost o zi minunata, am fost pe afara si m-am plimbat in ambele zile ... chiar ca merita sa iti petreci cit mai mult timp in aer liber ! Era vreme de picnic undeva, de gratar si bericioaice ... Alice
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...