Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(52)


Recommended Posts

Salut mamici de iulie-august, Am vazut ca va pregatiti de plecat in concediu si vreau sa va intreb cite zile de prenatal v-a dat medicul de familie.Eu am intrebat la personal si mi-au spus ca am dreptul doar la 63 zile prenatal si pot sa-mi mai iau citeva zile in cazul in care bb va intirzia fata de DPN data de dr gine, sau daca data e corecta pot sa-mi iau diferenta dupa nastere.Sint putin cam incurcata si nu prea stiu cum sa calculez ca sa fie bine si sa nu am probleme. [pup][gravi]Monica si bb 24 sapt 33 ani, DPN 13 aug 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 190
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Neata greierasi burticosi si La multi ani Tuturor ce se sarbatoresc astazi de Sf. Gheorghe. Noi suntem prezenti la datorie, dupa ce ieri, am avut liber sa alergam dupa diverse diplome de studii, pe care nu ne-am invrednicit sa le scoatem pana nu am dat cu nasul de nevoi. Totusi a fost o zi super faina ieri, caci ne-am facut un piculet de cap si prin aer liber, dupa cum v-a anuntat Andreea. Inca n-am avut timp sa va citesc, dar voi recupera. Va pup si ne auzim sper mai tarziu, daca mai e loc de sefi. Alina+Bradut(28sapt)- DPN 14 iulie - Dr. Nayel -CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor! La Multi Ani pentru toate/toti cei care poarta numele legat de Sf. Gheorghe! Andreea, de ce prenatalul e de doar 63 de zile - stiam ca postnatalul trebuie sa fie de minim 42 de zile si atunci de ce prenatalul nu este de 84 de zile (asta pentru ca am inteles ca in total trebuie sa fie 126 zile si 126-42=84) sau e si asta cumva limitat? Gabriela [gravi] saptamina 27 DPN 25 iulie 2004 Dr. Florina Mihalache - CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

m_monica, vezi ca la recomandarea medicului de familie, poti sa-ti iei 84 de zile de prenatal. Eu sunt acum toba de legislatie pentru ca trebuie sa "acopar" o perioada cam lunga de timp. So..in lege scrie expres ca ai dreptul la 126 de zile de concediu de maternitate, din care trebuie sa-ti lasi minim 42 de zile dupa nastere. Normal se iau 50-50 dar, repet, la recomandarea medicului sau "la alegerea gravidei" perioadele se compenseaza intre ele. Roberta + BeBe scump din burtica - 21 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, stai ca nu e asa, obligativitatea e doar cu cele 42 de zile de postnatal, daca vrei le poti lua pe toate celelalte inainte, doar am ami discutat pe astea de multe ori si Alina ne-a confirmat..... Monica, iti imparti cum vrei zilele de 126, cu conditia ca in postnatal sa fie minim 42 si gata. La multi ani tuturor taticilor, rudelor si fratilor....sau celor apropiati voua!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...