Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(52)


Recommended Posts

Mihaaaa...absentza, absentza....!!! (glumesc, doar stii...[:D]). asa deci, programari ..bine, hai ca modific listuta. cu ocazia asta o trec pe si pe Iren cu 25....daca zice ea!!!! Andreea nu dam mama.....ziceam si noi sa nu ramina Monica cu idei gresite. adevarul e ca si astia de la personal....le intorc cum vor ei. si aici e tare frumos si, culmea, nu bate nici vintul...care e o premiera saptamina asta!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 190
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata si La Multi Ani celor care se sarbatoresc azi! Am fost si eu la dr. acum 2 zile, ne-a dat analizele de facut peste o luna si o ecografie, mi-a zis ca pot sa stau la serviciu pana cand vreau si in ultimele 2 saptamani o sa ma duc la spital la 2-3 zile ca sa vada cand e nevoie sa ma interneze la cezariana. Deci o sa vin la birou cam pana pe 10-15 iulie, dupa aia intru in concediu de odihna pana nasc. Sa aveti o zi buna si frumoasa! Roxana, [gravi] sapt. a 26a
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gata, facut modificarile. va rog frumos de tot cine posteaza listuta de mamici sa aiba grija sa o copieze pe ultima, ca tot apar lucruri care au fost deja modificate, ca de exemplu madam dragan ca doctorita Mihaelei...hai sa nu o mai bagam in lista, va rog!!!! multumesc si pupici!!!! [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la burtici... Alicegh, pana pe 15 iulie?!...uau!...Io obosesc si cand ma dau jos din pat dimineata!...:) Azi mergem si noi la nenea doctorul sa vedem ce ne mai povesteste. Ieri am avut contractii din 3 in 3 minute la un moment dat...evident ca imi venea sa plang de mila buburuzei...am bagat Nospa scopantil si indometacin si au trecut pe la 11 noaptea. Credeam ca sunt tot crampe abdominale de la mancare, dar cand am avut din alea nu au trecut de la scopantil, acum insa...Mi-e si frica sa-i zic doctorului... Oricum sambata asta imi fac bagajul de spital sa fie facut... In alta ordine de idei, io's in concediu...deocamdata e foarte fremos sa ma plimb dimineata in pijamale prin casa, da' sa vezi nebunie dupa o saptamana!...hihihi O zi excelenta sa avem! Monica [gravi] 27+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce faceti bortoselelor? Eu vin cu alte probleme..Dupa rezultatele de la hematologie (Sp Fundeni) am fost diagnosticata cu Disgravidie..si tratament cu Clexane..Momentan o sa raman in spital macar pentru tratament (1 injectie de Clexan costa 180.000 lei si fac una /zi)....si mai ales pentru odihna..Sunt oricum speriata. Sper sa fim bine si bebea mea sa nu aiba de suferit . Pt Clamydia o sa incep Sumamed(500 mg/zi)2zile...pauza si iar . Dupa ce mi-a pus diagnostic de disgravidie , problema cu Clamydia a fost ca si uitata..Daca cineva stie mai multe despre boala sau despre tratamentul cu Clexane sa-mi dea si mie de veste.. Va pup si va urez numai bine. Cristina,26 sapt[gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, sanatate multa! Cu Sumamed impusti 2 iepuri dintr-o data, si Chlamidya si Toxo, ca parca am retinut ca a iesit si aia. Eu ieri am terminat tratamentul cu Sumamed. Despre Clexane nu stiu nimic, poate Roxana... Ai grija de tine si sa ne mai zici cum iti este din cand in cand!! Monica [gravi] 27+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...