Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici Iulie-August 2004(52)


Recommended Posts

Monica, trebuie sa ii spui doctorului despre contractiile asa de dese si mai ales, stai cuminte ca sa mai stea bebica ta un pic in burtica... Cristina, nu stiu ce sa zic despre boala, poate te lamureste Roxana mai mult, oricum, ne gandim la tine si iti tinem pumnii Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 190
  • Creat
  • Ultimul răspuns
hello, gata, la ordin. Cris....clexane-ul este derivat de heparina (enoxaparina mai precis) si are actiune antitrombotica - impotriva coagularii sangvine si eu nu stiu de ce se prescrie in disgravidie...ced ca Florina e mai in tema aici, la subiectul asta din pacate nu te pot ajuta mai mult.....imi pare tare tare rau. dar ce spuneau practic analizele de la hemato? risc de coagulare crescut? uf, cred ca acum nu ai timp de explicatii...dar nu te impacienta, se trateaza. cite injectii faci? iti tin pumnii si daca ne mai poti scrie te asteptam cu vesti bune!!!! iar cu summamed e ok, iti va dispare urgent si chlamydia aia rea! [pup] Monica, tie ti-a recomandat doctorul indometacin???? Alice, chiar ca esti viteaza, pina la 15 iulie...eu fac ca la armata, cu cite zile au mai ramas....si-s asa de multe....[xx(]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu! La multi ani Gheorghilor! Azi merg sa ma intepe,repet toxo si listeria (nu mi-au iesit pozitive prima data,dar doctora m-a pus sa le repet pt. siguranta).Luni merg si la medicul de familie sa-mi faca trimitere pt. analizele uzuale.Asa ca sa te tii vanatai pe maini (am niste vene nenorocite care nu se vad deloc,trebuie sa fii experta sa-mi iei sange). Azi merg si la spital la soacra-mea,rea cum e,dar a fost operata de pietre la colecist si e tare rau,e la terapie intensiva.Ma doare sufletul de ea saraca. Monique
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxa, multam mult pt ajutor. Uite rezultatele de la hematologie(cele in neregula) aPTT Pathromtin SL( NORMAL 26-36)- 39.20 LA 1 ( 30-51)- 143.45 Pro CGlogal sec -0.23 Pro C/PCAT/0 APS -INTENS POZITIV Eu personal nu pricep nimic din aceste analize..De la Hematologie mi-a spus sa iau legatura cu medicul Gineco si sa-mi dea tratament..Medicul meu mi-a pus diagnostic de Disgravidie(facand leg si cu indicii mari de rezistenta pe care ii am la arterele uterine si cu problemele placentare pe care le am) Oricine poate sa-mi dea ceva lamuriri, multam mult... Cristina, [gravi]26 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce viteze sunteti,chiar mergeti la munca pana in ultima clipa?!?!? Eu cred ca imi voi "respecta" situatia si voi intra in prenatal la timp,probabil la inceputul lui iulie (tinand cont ca voi naste la sf. lui august).De fapt cel mai tare ma inspaimanta faptul ca vor veni caldurile alea criminale si nu ma vad tarandu-ma cate 10 ore pe la birou. Monique
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...