Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mi-e frica de mor de avion!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Dana, Am facut 6 zile, nici cit un concediu ca lumea...iar barcile de salvare erau ca sa zic asa vapoare in toata regula...A fost un concediu minunat, va recomand la toata lumea...macar o data in viata, ca sa nu mai spun ca erau tot felul de personalitati si autori, scriitoti vestiti, etc. oana olson
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, eu lucrez in turism, deci am foarte des ocazia sa calatoresc afara din Ro si.....ador sa merg cu avionul ! Eu nu pot sa inteleg spaima celorlalti, pentru ca daca iti este scris sa mori oricum se va intampla intr-un fel sau altul. E adevarat ca este tragic sa iti dai seama ca mai ai cateva secunde de trait ( in cazul unei intamplari nefericite ), insa eu nu ma gandesc niciodata la acest lucru cand ma urc in avion. Nu am mai zburat de vreo 6 luni, insa Duminica plec la Hamburg si abia astept sa ma urc in avion. Ma bucur ca nu am probleme cu teama, altfel as fi fost nevoita sa ma reprofilez. Din pacate, cred ca aceasta plecare va fi ultima pentru o perioada de cel putin 1 an si jumatate intrucat sunt insarcinata si nu vreau sa exagerez in nici-un fel. Va doresc numai bine si sper ca intr-o buna zi sa reusiti sa treceti peste acesta teama. Este cunoascut, doar, ca avionul este cel mai sigur mijloc de transport. cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nici mie nu mi-e frica sa zbor. la inceputul secolului 20, zborul era un lux, si ma bucur ca pot ajunge de la un capat la altul al lumiii, fara sa imi ia saptamini intregi pt asta [flo] si-apoi, "dac-o fi sa fie", se va intimpla oricum, oriunde... nu musai in avion [:D] ____________________________________________ oriunde ati fi, fiti uniti, dragi romani... http://community.webshots.com/user/atomskin-date
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Prima mea calatorie cu avionul a fost cam asa.La 2 secunde dupa ce m-am vazut in avion am inceput sa am tramurici [:D].Cand m-am simtit in "gol" si cu urechile infundate,[vom]rau la stomac ,ma uitam din 2 in 2 min la ceas sa vad cand o sa ajung.Dar dupa asa vreo 20 de min , hopa[hot], parca incepuse sa-mi placa [:p],si parca nu-mi venea sa ma mai dau jos.Dupa aceea nu am mai avut probleme si chiar imi place.Cred ca totul era in mintea mea[bang]. decolare usoara fetelor!![bis][bis][bis] Elena_a (DPN 24oct.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici mie nu imi e frica sa zbor, ba chiar imi place .Cel mai mult imi place cand decoleaza avionul .Pe mine m-a invatat mama ca daca e sa mor mor oricum , merg pe strada imi cade o caramida in cap si asta e .Eu nu ma ghidez in viata numai dupa principiul asta ,si normal ca incerc sa evit pericolele dar avionul chiar mi se pare cel mai rapid si bun mod de transport.Iar daca imi e frica de ceva fac acel lucru pana dispare frica. Multa incredere fetelor! anamaria "Fii indulgent cu altii si sever cu tine."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi este frica sa zbor cu avionul si am tot zburam. Este adevarat ce pe distanta Paris-Bucuresti am avut un zbor fffff neplacut din cauza vremii si ne-a cam zguduit avionul ca la un moment dat am crezut ca ne-am lovit de ceva [:0]..... dar a trecut si sunt fericita ca nu am capatat frica de avion [:D]Prietenei mele ii este ffff frica de avion, dar cand este nevoita sa zboare ia o pastiluta si doarme tot drumul [:D]Imi aduc aminte ce povestea de primul ei zbor. A nimerit langa un domn ffff vorbaret care din cand in cand o mai intreba cate ceva. Din cauza ca ei ii era frica de avion nu putea sa vorbeasca asa ca doar dadea din cap. La sfarsitul calatorie domnul spune altei persoane : ffff frumoasa domnisoara , dar pacat ca-i muta. hahahahahaha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...