Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mi-e frica de mor de avion!


Recommended Posts

uffffffff ce imi place cu avionul,asa cum le place copiilor sa se dea huta-huta.prima data?!mi-am zis:daca e sa mor...mor.eram cu o prietena.ca sa avem curaj am cerut si cate o sticluta de vin rosu.chiar daca nu prea aveti curaj si sunteti rezistente la alcool va recomand numai o sticluta.NU apelati la a doua.noi ne ametisem si am ras tot timpul.uitasem ca zburam cu avionul.chiar mi-am intrebat doctorul ieri:fiind insarcinata ,ce anume ar trebuie sa folosesc in cazul in care vreau sa calatoresc pe distante mari,autotocarul sau avionul.raspunsul lui a fost ferm:avionul.singurul inconvenient a fost ca la fiecare aterizare simteam o presiune in urechi si chiar nu auzeam prea bine pt cateva ore.va urez calatorie placuta si nu ratati experienta de a zbura cu avionul.pupicioi[bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu sunt de aceiasi parere,ca avionul este cel mai sigur mijloc de transport. Am avut nesansa sa am parte de-un zbor plin de peripetii,cu turbulente groaznice,furtuna teribila care a facut ca luminile din avion sa se stinga,lumea incepuse sa tipe...ceva oribil. In urma acelui zbor am capatat o frica enorma de avion[xx(] Eu nu obisnuiesc sa beau alcool,dar multe persoane mi-au spus ca un pahar,doua de vin ajuta in combaterea fricii[alcool] Cand ma voi intorce in Romania voi pune in practica acest sfat[:D] Sorina. "If you respect others,they will respect you!" http://community.webshots.com/user/sorina1982
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Avionul este din punct de vedere statistic cel mai sigur mijloc de transport. Asa spun cei care au studiat acest lucru…. Eu am plecat in uk cind eram gravida in 5 luni jumatate si m-am intors in tara cind aveam 8 luni; nu am avut nici un fel de probleme din punctual asta de vedere. Stiu ca in general se recomanda transportul cu avionul pina in luna 4-5, dar asta depinde de particularitatili sarcinii si de recomandarea medicului. Sarcina usoara si un zbor placut!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor pot sa spun ca as prefera ANESTEZIE TOTALA(ca la spital)in timpul zborului.Desi zbor des(din cauza serviciului)de fiecare data cand merg imi este si mai frica.Si sa nu veniti cu cel mai sigur mijloc de transport pe distante mari ca mor de inima.A, de cateva zile nimereste sotul o emisiune pe National Geografic cu accidente aviatice de zic ca nu-mi mai trebuie avion toata viata.Cel mai fain zbor a fost in 1999 de la Venetia la Frankfurt cand mai tot avionul plangea de la asisitentii de zbor la cel mai neinfricosat pasager.Hai ca ma lungesc prea mult si cum au zis si fetele cred ca totul este doar in mintea mea si orice as face nu reusesc sa-mi stapanesc frica. Pupici,Lacramioara si nazdravana Andreea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...