Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Acnee


Recommended Posts

Ocebine, hai ca azi ridic a doua oara [flo]. Cred ca sunt cam taioasa in mesajele mele. Eu n-am criticat mesajul tau, pecare il consider foarte bun, ci doar l-am completat. Nici eu nu stiu daca Ika e sau nu gravida, dar cum eu sunt "aspiranta" va cred pe toate la fel, ce ti-e si cu musca pe caciula... [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor! Va multumesc pentru sfaturi si va informez ca nu sint gravida si nici aspiranta nu sint. Am o fetita de 5 ani si intentionez sa ma opresc aici .Spirulina care am luat-o este un detoxifiant natural din alge si nu este special pentru acnee dar m-am gindit ca nu ar stica o detoxifiere a organismului .Poate ajuta la ceva.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De la farmacie l-am luat Ika, e crema, e facut de Schering, ia sa caut o poza pe net sa vezi cum arata, poate l-au schimbat intre timp de cand am plecat eu. Pe el zice sa-ti dai in zonele afectate, eu il foloseam ca baza la machiaj, imi dadeam pe toata fata. Ca efect advers ei zic ca te poate manca pielea si se poate inrosi. Eu n-am avut asa ceva. http://www.natural-hair.com/azel.html?PHPSESSID=7b73504670df38967349e55f8b81ee54 asa arata. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ika , de la 14 ani m-am chinuit cu nenorocita si acum pot in sfarsit iesi din casa fara fond de ten . Am incercat n tratamente mai mult sau mai putin costisitoare , dar bingooo , dintr-o curiozitate , cand nu mai aveam sperante am gasit solutia . Sapun cu sulf , varianta de baza din farmaciile romanesti ( 16 000 lei ) si crema antiacneica cu extract de brusture de la Elmiplant (75 000 lei) . Nu costa mult si sper ca va fi si la tine eficace . La saptamana fac un gomaj din tei si malai . O jumatate de canita de apa clocotita si 30 g floare de tei ( eu pun din ochi putina apa si multa floare de tei ) . Lasi sa clocoteasca pana scade la jumatate , iei de pe foc , strecori si adaogi malai cat sa iasa o pasta omogena , nu prea dura ( mai lichida ca geandra ) . Te freci pe fata cand e calduta , accentuezi in zonele afectate . Poti face si infuzie cu aburi de ceai de tei sau musetel . Mie nu-mi vine sa cred ca dupa ce am cheltuit atatia bani si timp pe tratamente solutia am gasit-o asa usor si in 10 zile se vedea deja cat de cat ameliorarea . Succes ! Nimeni nu e perfect ! Diana . http://community.webshots.com/user/deborah_debby-date
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de Ika
Salutare ! A scapat cineva de asa ceva ? Si daca da cum? M-ar interesa un tratament de la plafar daca ati incercat si a avut succes . Acum s-a mai ameloirat pe fata dar nu in totalitate dar cred ca sta sa izbucneasca iar ca ma maninca fata rau .Ca sa nu mai vorbesc de spate si brate.
daca esti din bucuresti iti dau adresa unui dermatolog super!!! pe mine m-a scapat de o "frumusete" de acnee, de credeau ceilalti doctori ca-i egzema... asta in tineretile mele...[bibe] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...