Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Varsta minima pentru botez?


Recommended Posts

Noi am botezat-o pe Bianca la 3 saptamani si nu am avut nici un fel de neplaceri.Era iarna , botezul a fost pe 24 februarie.Mi-au luat-o nasii si au mers cu ea pe jos pana la Catedrala(5 min).Slujba a fost facuta ca la carte.Singurul repros din partea preotilor a fost de ce i-am pus 2 nume(Bianca si ioana). Multa sanatate si distractie placuta. Margot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Va foarte multumesc tuturor! Ma asteptam la mai multe raspunsuri de la mamici (si tatici) cu pui botezati la varste mai "fragede" de 6-8 saptamani dar se pare ca ori ju exista,ori forumula sta cu botezurile si nuntile nu e vizitat de cei care deja au terminat cu respectivele treburi :))) . @ Margot, mi-ai dat o speranta,daca zici ca fetita ta a fost botezata la 3 saptamani... DUpa aceea ati factu chef la restaurant sau ati fugit acasa la nanica? @ Joxy , multu de raspuns, iar a fost dfe ajutor! Laura si papusica din burtik (39 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe baiatul meu l-am botezat la 7 saptamini. Nasii nu trebuie sa fie cununati ,dar cred ca trebuie sa fie de religie ortodoxa ,amindoi. Cred ca preotul o sa-ti boteze bb -ul si la trei saptamini ,dar in cazul asta tu nu poti sa asisti la botez .Molifta se citeste la 40 de zile ,pina atunci tu nu ai voie in biserica .Nastere usoara si un bebe sanatos ! Mirela si [bonjovi]Cosmin 1 an si 7 luni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe Andy l-am botezat la 2 luni jumate. Am fi vrut la 6 sapt dar eram in post....stiu ca se poate si in post dar parintiilor nu le-a placut ideea ... Dana&bb Andy(1 an si 2 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...