Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Matreata - o problema!


Recommended Posts

Fetelor am si eu o mica mare problema. M-am vopsit si acum, dupa ce m-am spalat pe cap am vazut ca am o groaza de matreatza[:0][q]. Nu stiu de ce mi-a aparut. Singura corelatzie pe care o pot face e ca tot ce mi se intampla acum e din cauza vopselei de par(am trecut de la shaten la blond). Dati-mi va rog un sfat, o sugestie!!! A mai patzit cineva asa ceva? Ca o precizare : cam o data pe luna imi vopsesc radacinile pt ca diferentza dintre nuantza mea naturala si blondul care il am acum e destul de mare si se vede aiurea, ii da un aspect neingrijit. Promit ca fac orice ma sfatuitzi numai sa scap de ea! Am un stres fantastic si de aceea imi tin parul srtans. Mi- ar fi o jena teribila sa merg pe strada si sa am umerii plini de matreatza. [q] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Raluca, la mine s-a intamplat invers: de vreo luna m-a napadit matreatza si eram disperata. M-am spalat cu tot feluri de sampoane antimatreatza, m-am pieptanat cat am putut de des, dar degeaba! aveam parca faina in cap. Aseara m-am vopsit si.. surpriza: mi-a trecut matreatza!!! am crezut ca nu vad bine! azi toata ziua m-am controlat prin cap, in toate oglinzile de prinprejur imi desfaceam parul carari si ma uitam atenta. Nimic! O fi de la balsamul de la vopsea???? Salvati un inger: www.casa-romanilor.ch/teodora.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu , oare vopsitul prea des nu poate fi o cauza?!Sau vopseaua folosita?! Stiu ca matreata apare atunci cind se schimba ph pielii, eu asa am patit de fiecare data cind schimb apa. Aici e f tratata si nu-mi prieste de loc!Eu am scapat de ea cu sampon "herbal-essences"_clairol, si de fiecare data ma dau cu gaz.O sa ziceti ca iar incep, dar doar asa nu mi se mai face , de aici cred ca depinde mult de duritatea apei si cit de mult e tratata, ptr. ca de fiecare data cind ajungeam la mare, parul meu stralucea asa de fain si era moale(nu aspru) si nu aveam matreata deloc!Apa acolo la cimpie e f moale, nu-i asa de dura .Am citit de un tratament ptr. par :galbenus ,ulei masline, le amesteci aplici pe cap (pui peste un prosop clatit in apa fierbinte si bine stors)_lasi 20 min, dupa care te speli normal si te clatesti cu apa in care pui un pic de otet.Sper sa-ti ajute macar asta, rau sigur nu-ti face, ptr ca masca e ptr. regenerarea parului, iar otetul e folosit impotriva matretii.Bafta![canada] simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ralucami, ti+a aparut matreata pt ca vopselele blonde contin mai multe substante oxidante si ti+a ars pielea de pe cap , fiind mai sensibila decat la alte blonde. Eu iti sugerez sa te clatesti cu oþet pe cap ,poti sa+l amesteci si cu putina apa,sper sa ajute. Asteptam noutati. Schimba samponul. Daca folosesti balzam,nu+l aplica la radacini ci doar pe par 1 cm de la radacina. Bafta. Ally & Samuel (9 ian 04) http://community.webshots.com/user/ssacerchez
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...