Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La France (8)


Recommended Posts

Pentru mobil este 33, 7 centi, iar pentru fix era tarif local (3, 3 centi ziua si 1,8 seara), dar acum este de 12 centi non-stop pe fix! Si eu aveam pe ultima factura 7 ore cu 18 euro, din care am vorbit si pe mobil! Acum o sa vorbim mai putin! Va pup! oana-cannes "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pai nadia e scump ,vorbesti cam trei minute cu un euro ! dar pe mobil este scump peste tot ! la FranceTelecom cit costa sa suni pe mobil? eu am sunat in Spania pe mobil si m-a costat 40 de minute 20 de euros! Aura&Luca,2 ani si 2 luni! "Daca dragoste nu e nimic nu e" http://yamafoto.com/?ref=6538
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Revin si eu, ca tot nu pricep! La telerabais-ul meu imi zice ca e tot tarif local!!! Unde vedeti voi cei 12 cts/min??? Iar daca vreti sa sunati in Franta de pe fix pe mobil, treceti tot prin télérabais, e tot tarif local! Eu chiar acum o sa-l sun pe puiul meu... « C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. » La Rochefoucauld
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luminita, nu ai inteles! Nu te mai lua dupa ce scrie pe site-ul de la telerabais, ci incearca pur si simplu sa suni in Romania sa vezi ce zice robotul dupa ce formezi numarul din Ro. Pe mobilul din Franta, intr-adevar, este inca tarif local, caci am sunat azi. Incercati sa sunati in tara pe fix pe nr pe care sunati pana acum, la tarif local (0811653131) si o sa vedeti ce zice robotul. Astept raspuns, caci nu se poate sa imi zica doar mie asa?! oana-cannes "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor sunt super fericita. Luni am avut RDV-ul cu ginecologul si ieri la o ecogrefie preliminara mi-am vazut BB-ul si i-am auzit inimioara batand. Sunt in doua luni si o saptamana si voi naste pe 22 Nov sau ma rog in jur de data asta.Pana sa-l vad acolo nu eram sigura de nimic, dar acum stiu ca e acolo si ca este bine. Sper sa fie asa pana cand va veni pe lume. Scuzati-mi elanul dar sunt in al noualea cer.Te inteleg Oana si vei vedea ca atunci vei simti cu adevarat ca traiesti...cand ii vei auzi inimioara Sa ai si tu parte de o sarcina usoara si fara prea multe greturi cum este a mea. Va pupic pe toate Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raspuns pt Tzuc: nu vreau sa te descurajez, dar daca bursa lor nu presupune sa aiba deja rezervata o camera in campusul univ., in perioada de care vorbesti nu cred ca vor putea fii cazate in camin. Nu sunt din zona, dar sunt si eu studenta si am colegi care vor fii mutati in acea perioada in alt camin pt ca pe vara se inchid majoritatea caminelor studentesti. Deci in principiu pt cei cu bursa ar trebui ca cazarea sa le fie asigurata de organismul care le-a dat bursa. CROUS-ul din cate stiu eu are legaturi cu anumite astfel de agentii bursiere (ex Socrates, Egide, etc). Sper ca nu te-am ametit si poate iti ajuta la ceva. Bafta Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci este adevarat cu numarul?!![bang] Credeam ca e sarcina de vina, si nu mai inteleg eu! Anca, ma bucur pentru tine ca sarcina este ok, si te inteleg cat de fericita poti fi, e un moment inoubliable. de-abia astept si eu, sa sti...Nu e zi, ora sa nu ma gandesc. Trece timpul atat de greu...Deja numar orele pana la primul RDV cu dr. Nu mai am rabdare deloc!!! Va pupic! oana-cannes "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Aurelia si Chatonel, adresele voastre sunt tare faine, in sfarsit am mai gasit si cate ceva liber...uff...poate tot gasim ceva pana urma, incep sa devin optimista! Am trimis ceva mailuri, sa vedem de voi primi vreun raspuns. Aurelia draga, crezi ca poti sa imi trimiti un pm cu nr. tau de telefon? Daca nu te deranjez si ai timp, te-as suna maine, ca sunt pana pe la ora 14 acasa, si poate ti-as da cateva numere de telefon, azi am vorbit eu cu o franztuzoaica, dar am inteles 1/2... Sau ma rog, te sun vineri , daca iti convine mai mult. Multam fain! Dama, si "bebelica" mea-care intre timp are 8 ani- e scorpioanca, pe 17.11-faini copii, caposi dar tare dulci si sufletisti...Asa ca toate bune si noii mamicute din "La France"! Sybille, ma bucur tare mult pentru tine, ca ti-ai gasit job...acum nu o sa iti mai vezi capul, cu 3 deoadata! Doamne ajuta! Cum gasim (in sfarsit) ceva concert, poate aranjam de-o intalnire, cu voi, fetele din Vest...fain ar fi! [pup][pup][pup] Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...