Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

La France (8)


Recommended Posts

Iar ati luat-o la galop fetelor cu scrisul de nu mai tin pasul [ups] Loredana , nu scrisesem eu mailul la telerabais , era Otilia cea care merita multumirile . Eh , nu face nimic [;)] Eu sunt de acord ca e bine in sud . La noi cca 300 de zile pe an sunt insorite . E bine , nu ? Eu am fost deja la plaja ieri dupa cum v-am spus ( sunt un rac ) si azi aveam deja ruxacul pregatit , dar surpriza mea [q] , la opt cand m-am trezit sa plec pe plaja era innourat si mai tarziu a si plouat [q][q][q] Sper ca maine va fi ok , daca nu sambata . Ce spuneti fetelor , o punem de o plaja de data asta la noi aici ? Ati veni aici sambata sa ne scaldam ? [?][?][?] Uite , daca suntem libere toate , tare bine ar fi ... astept raspunsuri . Sa ma bag si eu in seama , uite si pucci spune ca e corecta varianta Damei [hopsieu] Alinutza , cam scumpica la vorba , ehe , ca si Samsara de altfel .[ups] Nimeni nu e perfect ! Diana .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor, le-am mai trimis in seara asta un mail lu' nenea Telerabais! I-am zis ca-mi pare foarte rau, dar la tariful asta nu mai pot suna cu ei in RO! [:D] Nu de alta dar FranceTelecom propune un alt tarif, de doua ori mai mic, adica numai 6 centi!!! E mai mult decit tariful local, e adevarat, dar de 2 ori mai ieftin decit 12 centi!!! Pina si cu francetelecom putem suna de 2 ori mai ieftin, rusine lor!!! Daca vor concurenta, pai atunci sa fie! Daca nu trec in tariful local o sa sun cu cartele de la francetelecom! Mi-am comandat deja una si au avantajul ca poti suna de peste tot cu ele (de la orice post telefonic) plus din 75 de tari, pentru cazul in care te afli in vacanta! [cool] Sa va dau linkul: http://www.agence.francetelecom.com/vf/tel_maison/index.htm Produsul se cheama: Le Ticket International, la solution idéale pour garder le contact avec ceux qui sont loin. Exista la 7,5€ pentru 120 minute cu Ro (adica Europa indepartata) sau la 15 € pentru 243 minute. Ii multumesc din inima lui fabi pentru acest bon plan [flo] Va [pup], et faites attention à vous! [;)] ~Otilia&[url="http://community.webshots.com/user/laadelita"]LaAdelita[/url]~ [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia"] [fetita][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Otilia
Fetelor, le-am mai trimis in seara asta un mail lu' nenea Telerabais! I-am zis ca-mi pare foarte rau, dar la tariful asta nu mai pot suna cu ei in RO! [:D] Nu de alta dar FranceTelecom propune un alt tarif, de doua ori mai mic, adica numai 6 centi!!! E mai mult decit tariful local, e adevarat, dar de 2 ori mai ieftin decit 12 centi!!! Pina si cu francetelecom putem suna de 2 ori mai ieftin, rusine lor!!! Daca vor concurenta, pai atunci sa fie! Daca nu trec in tariful local o sa sun cu cartele de la francetelecom! Mi-am comandat deja una si au avantajul ca poti suna de peste tot cu ele (de la orice post telefonic) plus din 75 de tari, pentru cazul in care te afli in vacanta! [cool] Sa va dau linkul: http://www.agence.francetelecom.com/vf/tel_maison/index.htm Produsul se cheama: Le Ticket International, la solution idéale pour garder le contact avec ceux qui sont loin. Exista la 7,5€ pentru 120 minute cu Ro (adica Europa indepartata) sau la 15 € pentru 243 minute. Ii multumesc din inima lui fabi pentru acest bon plan [flo] Va [pup], et faites attention à vous! [;)] ~Otilia&[url="http://community.webshots.com/user/laadelita"]LaAdelita[/url]~ [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia"] [fetita][/url]
Otilia eu anul trecut mi-am luat cartele asa cand mergeam la Nice dar daca nu vorbeam tot odata imi papau ei . Uite , de ex suna , raspundea , se intrerupea si cand incercam iar observam ca mi-au mai furat 10 min . In general sunt pe langa gari centrele de apeluri internationale de unde le poti cumpara . Spune-mi si mie daca ai aceleasi probleme te rog si in ceea ce priveste cartelele in Italia eu inca sper ca-mi vei da un sfat ! Mersi [:D] Nimeni nu e perfect ! Diana .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by debby
Otilia eu anul trecut mi-am luat cartele asa cand mergeam la Nice dar daca nu vorbeam tot odata imi papau ei . Uite , de ex suna , raspundea , se intrerupea si cand incercam iar observam ca mi-au mai furat 10 min . In general sunt pe langa gari centrele de apeluri internationale de unde le poti cumpara .
Diana draga, eu sper sa nu am probleme cu aceasta cartela, este totusi francetelecom... Daca imi dispar minute fac reclamatie! [blabla] Nu, glumesc, stiu despre ce vorbesti... dar asta e o cartela serioasa! (sper eu... [8D]) Am sunat si eu cu tot felul de cartele vindute pe la gari si centre de apeluri internationale (de genul Africa world tralala) [hippi], si intr-adevar, erau unele care daca nu consumai tot deodata, in zilele urmatoare pierdeai nu-stiu-cite minute pe zi! Sau altii de-ti furau minutele cu nerusinare! [}:)] Astea erau cele mai ieftine, dar eu am nimerit niste vinzatori simpatici care mi-au explicat bine care-i treaba si nu m-am pacalit... [hot] Cumparam mereu aceeasi marca de cartela, pe lot de cite 5 si-mi faceau si reducere, ba chiar si cadouri (cite-un pix cu marca lor :))) [tel] [cri] [pup] ~Otilia&[url="http://community.webshots.com/user/laadelita"]LaAdelita[/url]~ [url="http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Otilia"] [fetita][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

He, he draga Debby, Oi fi eu scumpa la vorba, dar de urmarit tot va urmaresc si incerc sa tin pasul! Ca scrieti, fetelor, intr-un ritm de nu mai apuc sa deschid si celelalte subiecte! Oana draga, nu te-am uitat, dar cu ploaia infernala de azi nu m-am incumetat sa vin pana la Cannes, si am si avut treaba cam toata ziua la Antibes! Ramane pe alta data! Promis! Cat despre plaja, fetele din sud, pe mine sa nu contati ca weekendul asta lucrez ca de altfel si urmatorul.... Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fait ce qu'il te plait! e corect Lulu. Nu sunt scumpa la vorba, doar ca stau cu timpul in pioneze si sunt ffff obosita! Alaltaieri am fost franta de oboseala si dimineata nu am auzit nici unul din cele doua ceasuri, m-am trezit la 8. Am ajuns la spital cu sufletul la gura, mi-era ca suna pe la scoala si ma fac de "bacanie". Dar erau ingrijorati cu toti ica mi s-a intamplat un accident pe drum (nici nu mai aveam mult, am condus ca nebunii si Ruxi nici nu a mai ajuns la scoala, era prea tarziu). Imi vine sa plang de oboseala, o colega m-a certat ca sunt prea sufletista si se folosesc toti de mine. Alerg km intregi pe culoarele alea imense, nu mai pot de dureri de picioare! Si fiindca azi mi-era dor si de voi, am impletit utilul cu superutilul si am raspuns pe la mamicile insarcinate si ingrijorate, si la cele care alapteaza. In felul asta mi-am clarificat cursurile in cap (ce bine se fixeaza asa!) si m-am simtit mai putin inutila . Lulu, la zona artelor v-am intoxicat cu abreviatiile, pe urma am realizat ca se cere ceva mai modest si mai uzual, dar a fost prea tarziu, dadusem drumul "papirusului". Din pacate plaja pentru mine este interzisa, nu pt ca as avea vreo alergie la soare, dar innot in cursurile de biologie si nu mai ies la suprafata! Asa ca va doresc voua sa va prajiti la soare si pentru mine! Norocoaselor! S-a terminat cu huzurul pentru mine! Noapte buna La France! Noapte buna Despre Copii! Noapte buna tuturor! Michaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[q][q][q][q][q][q][q][q][q][q] Mai am o speranta la Lulu si Oana ca de nu ...ihhhh ... Bafta multa si spor la invatat Miha si nu mai fi mama dolores ca nu se merita . Cine vorbea , in fine , incearca sa gasesti masura corecta [pup][pup][pup] Nimeni nu e perfect ! Diana .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Gata, fetelor, abia acum am scapat de dr. De la ora 8:30 pana la 11 m-au tinut. Intai analizele (toxo...), apoi dieticiana, care mi-a facut un regim, ca sa nu ma mai ingras, ca am multe kg in plus, apoi dr.generalist, care mi-a luat tensiune....si mi-a prescris calciu. Si, in final, ginecologul, care mi-a facut control...si a zis ca e acolo bb...dar e mic tare (3 saptamani). Si am trimitere pentru 15 iunie la prima echografie. De-abia astept!!! Ce emotii am, mi-au dat lacrimile cand mi-a zis ginecologul ca e mic, dar e acolo...Imi imaginam eu tot timpul ce sentimente sunt acelea de a fi mama, dar de la a imagina pana la a trai...e diferenta! Nu mai pot de fericire!!!!!! Ma bucur, ca o sa cada bine prima ecografie, cu bataile inimii, cand o sa fie si socrii aici, si o sa vina si ei...Ura!! Eu pot veni la plaja, dar dupa amiaza, caci dimineata lucrez. Cum vreti! Dar nu venim la Monaco singuri, sti povestea! Decat daca vin Lulu&comp. Daca nu...veniti la Cannes voi? Va pup! oana si bb din burtica [copil] "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...