Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La France (8)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragele mele, am lansat si un subiect separat, caci ma gandesc ca sunt si francofili ce nu trec neaparat pe aici, pe la "La France"...Vroiam sa va intreb si pe voi, daca puteti sa imi povestiti ceva despre Bordeaux sau Montpellier, am tot studiat "problema" si am ajuns la concluzia ca astea ar cam fi "favoritele " mele, la mare, la vreme calda, si orase relativ mari (eu, "copil de Bucuresti"...). Va intreb pentru ca acum mi-am fixat raza de actiune pe Aquitane sau Languedoc-Rousillon, si acum as vrea sa ma opresc la niste orase, cat de cat nu foarte mici (deci care sa aiba spital cu terapie intensiva mai maricel), si acolo sa incerc ca imi trimit c.v-uri. Cu Nantes nu prea stiu, ma mai gandesc, nu prea ma incanta, dar nu stiu daca nu va plictisesc destul si asa, ca sa va mai impui capul cu motivele pro sau contra...Deci: Imi puteti raspunde la 2 intrebari? 1. Cum e in Bordeaux sau in Montpellier (clima, orasul, preturile, etc....ce va mai trece voua prin minte ca ar fi interesant) 1. Imi mai puteti da idei si de alte orase situate in Aquitane sau Languedoc-Rousillon (caci din pacate Coasta de Azur pot sa o "tai " de la inceput de pe lista, ca acolo e plin de francezi anestezisti, nu am sanse), deci de orasele sau orase pe langa mare/ocean, cu clima blanda? Va multumesc inca odata, si va sarut, cu drag, Mirunda "Copilului tau, atunci cand este mic, sa ii daruiesti radacini, atunci cand este mare, aripi".
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by delphin
Aici sunt, chatonel! Si noi am fost la Carca azi, pe la 16h30. Ne-am intors cu o foameeeee! Buna supa asta de varza! http://community.webshots.com/user/delphinoi
pai ne puteam intilni, noi am plecat la 5 de-acolo. A fost o zi superba azi!!! Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca tot intru sa raspund...[:D] Sunt prea fericita ca sa pot tace prea mult...Am reusit sa facem imediat un bb, si am gasit si niste prieteni extraordinari...Imi pare rau ca, mai sunt fete care stau mai departe si nu pot sa ma bucur cu el si real, nu numai virtual, caci ar fi multe, si tare mare placere mi-ar face...Chiar astazi ii spuneam lui George, cand m-am trezit, ca, ce bine este sa ai prieteni, sa stiu ca la spital, cand voi naste, va avea cine sa vina sa ne vada, pe mine si pe bb, ca familia este departe... Fetele de pe Coasta sigur dorm inca, caci petrecerea a inceput la 11 si s-a terminat la 12 noaptea, mai mult de 12 ore impreuna, si ce bine a fost...Alinuta a plecat pe la ora 19, dar speram ca data viitoare sa nu mai muncesti a doua zi si sa ramaneti si voi! Va multumesc ca existati! Auras, te invitam si pe tine cand mai vorbim pe YM! Va multumesc din inima, chatonel si Corina! Pupici! oana-cannes "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...