Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La France (8)


Recommended Posts

Mirunda, l-am intrebat pe sotul meu ce e cu "Côte de lumière" si uite ce mi-a zis: cica zona de la gurile Loarei este un fel de frontiera climatica, in sensul ca la nord de Nantes ploua mai mult, iar la sud de Nantes e mai mult soare. Deci la cei 70 de km de care vorbesti tu (mai spre sud) vremea e cu siguranta mai blanda. Deci ce ai citit tu despre "Côte de lumière" e in mare adevarat, dar se exagereaza cand se vorbeste de un numara egal de zile insorite ca in Provence. Ce vrei, isi fac publicitate, e normal! Dar oricum, in perioada in care vii tu in concediu vei avea soare! Iar cei cei 300 € / saptamana ar trebui sa-ti ajunga "largement" pentru cazare! Ti-a tradus cineva scrisorica? Daca nu, ma ofer si eu! O zi buna! Lulu « C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. » La Rochefoucauld
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Madame, Monsieur, En réponse à votre annonce de location parue le ....je souhaiterais louer votre habitation, entre le ...et le...., pour un adulte et un enfant de 8 ans. Au cas ou votre maison/appartement serait encore libre, j'aimerais connaître le prix (de location) pour 14 jours. Est-ce que vous avez aussi une page web? Veuillez récevoir, Madame, Monsieur, mes sincères salutations Asta e o varianta, Mirunda, daca au mai tradus si alte fete, atunci ai de unde alege! Cu bine, Elena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirunda ,vad ca pentru traducere vin prea tirziu cit despre cautat gazda da-i bice tare ca de la 1 mai incolo nu mai gasesti nimic !cazarile pentru vara se fac aprilie apoi......ei ce mai gasesti! Eu nu mai stiu exact in ce "sat" sta Otilia acum caci s-a mutat de acolo de unde am vizitat-o noi insa banuesc ca nu s-a dus prea departe ,cam asa spunea ea odata deci in zona Carnac ,Otilia iar eu linga Rennes (Mordelles) dar daca punem de o intilnire trebuie sa fie in iulie s-au inceputul lui august caci atunci vine si Elena in Bretagne iar noi plecam pe 16 august la romanica si sa gasim ceva convenabil ca zona sa nu fim departe niic de Nante asa pot veni si fetele din Nante care vor ! ce ziceti fetelor?Incepem sa ne gindim la chestia asta ? cine vrea sa vina la intilnire sa spuna in ce perioada sint "acasa" si cind nu sint ,ca s vedem cum facem sa poata veni cit mai multa lume! Aura&Luca,2 ani si 2 luni! "Daca dragoste nu e nimic nu e" http://yamafoto.com/?ref=6538
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, Rayuela! Ce placere imi face sa vad ca mai vine cate o fata din cand in cand pe "La France" si ma felicita! Este lucrul pentru care ma bucur cel mai mult cand cineva ma felicita (din viata mea). Este atat de bine sa sti ce este in burtica ta...De aia nici nu prea mai scriu, ca toata ziua ma gandesc la asta, si tare fericita sunt...Stiam ca voi fi in al noualea cer daca voi face un bb...Am impresia ca totul este roz in jurul meu, nemaigandindu-ma la greutatile materiale, la rautatea celor din jur, la acte, la nimic...care ma poate intrista. Gandul meu zboara numai la burtica, si astept cu nerabdare sa fac prima ecografie, sa-i aud cum ii bate inimioara. Va scriu cu lacrimi in ochi, lacrimi de bucurie, emotie, iubire... va pup! oana-cannes "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu imi pot doar imagina bucuria prin care treci si sper din tot sufletul sa-ti fiu alaturi sa-i aud si eu bataile inimioarei . [gravi] Si apoi sa-ti fim alaturi cand va veni pe lume , sa ne putem bucura alaturi de voi , asteptand cu nerabdare clipa in care vom trece si noi prin asta . Si-asa ma rugai tu sa ii fac partener de joaca [hagi][hagi][hagi] Lulu , ma bucur ca ai rezolvat mititica de tine [:D] Ce frumos o sa fie sa vedem poze si de la alte intruniri ca noi tare bine ne simtim impreuna . Si eu plec la romanica la sf lui iunie si sper sa ma intorc si cu o viza de lung sejur pe pasaport [bonjovi] Nimeni nu e perfect ! Diana .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Debby, ori tu ma confunzi, ori eu sunt decalata de-a binelea! Te bucuri ca am rezolvat...ce? Cred ca sunt prea obosita, habar n-am despre ce vorbesti! Si mai sunt si trista, ca mi-a plecat sotul departe, departeeee!!! Tocamai pe undeva prin sudul Masivului Central! Asa ca pana joi sau vineri suntem singurele, Anca si cu mine! O sa ne facem de cap! O seara buna! Lulu « C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. » La Rochefoucauld
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...