Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La France (8)


Recommended Posts

Merci, Gabriela pentru urari! Poate, cu timpul, visul tau va deveni realitate! Oricum, poti veni pe subiectul "La France" pana atunci! Sibylle, ma bucur ca ti-ai gasit de lucru, caci stiu ce greu este sa nu ai de lucru. Imi place ca incepi sa te deschizi...ce ziceai de jurnal intim?[:D] Pupici la toate fetele! oana-cannes "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor eu tot parazita sunt deocamdata [q][q][q] Bine ar fi sa pot munci ca de munca am o multime . Am facut si eu la inceput baby sitting in total vreo 10 ore si apoi , primul meu servici a fost un butic in care se faceau churros , beignet etc , etc... de eram alba mereu de faina , rupta de oboseala si ultimele 2 luni am lucrat 14-15 ore pe zi fara nici o zi libera . Stateam cu sacosica de Red Bull in frigiderul de la servici , dar am avut o satisfactie nebuna . Al doilea , am crescut . Bar de zi , chiar daca initial nu stiam sa fac nici macar o cafea si dupa ce lasasem cca 50 de curriculum vitae nu ma suna nimeni si-mi pierdusem speranta. De fapt ocazii am avut multe , dar nu ma vroiau fara acte in regula si de fiecare data ma dadeam cu capul de pereti de ciuda . Off ... Apoi , incet , incet m-au sunat la bar sa-mi ofere alte locuri de munca . Orasul e mic si barfa mare asa ca , lasand modestia la o parte se vedea ca am vointa si muncesc . Am ajuns intr-un restaurant -pizzerie , satisfactie din ce in ce mai putina , sclavism la maxim dar si acum ma asteapta sa ma intorc . Apoi , din iulie anul trecut nu am mai putut risca din cauza actelor. Ne-am apucat de dosar si gataaaa . Stau si fac bureti in casa . Si cand ma gandesc ce bani as scoate in saptamana de formula 1 imi vine rau . Am vrut sa mai merg pe ici pe colo dar pucci si avocatul nu ma indruma ca e prea riscant [:(][:(][:(] Ehi , asta e ! Iar va plictisesc cu de-ale mele . Sper ca se va termina totul cat de curand si yupiiiiii , la munca . Ehe , dar acum m-am facut smechera si caut din ce in ce mai bun[:D] Sibylle , spor la munca si ma bucur foarte tare pt tine . Eu am spus mereu asa : Dumnezeu la pasarea chioara ii face cuib ! Onutza , ce face burticutza ? [dual][grup][dual] Nimeni nu e perfect ! Diana .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]scuzati ca intervin in subiectul vostru, dar am nevoie de cateva informatii si cred ca voi ma veti ajuta. Ma intereseaza o cazare pt. 2 persoane/2 luni, 2 camere daca este posibil cu acces la bucatarie, incepand cu 4 Iulie in Strasbourg si daca puteti sa ma ajutati cu informatii despre preturi sau sugestii. Ma intereseaza ceva la gazda, casa de inchiriat etc, nu la hotel ca este f. scump. va multumesc mult pt. orice informatie. [flo][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tzuc! uite ce am gasit eu la Srasburg,un studio de 20 m patrati cu bae si colt bucatarie la etajul 12 costa 475 de euro pe luna!asta ca sa-ti faci o idde! in rest tapeaza si tu pe google "louer à Strasburg" s-au "location à Srasburg" da o cautare si vezi ce gasesti!eu am gasit doar doua site-uri dar ma enerveaza ca scrie in germana ,unul singur am gasit in franceza asta de care-ti spun acum! Aura&Luca,2 ani si 2 luni! "Daca dragoste nu e nimic nu e" http://yamafoto.com/?ref=6538
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tzuc
[hopsieu]scuzati ca intervin in subiectul vostru, dar am nevoie de cateva informatii si cred ca voi ma veti ajuta. Ma intereseaza o cazare pt. 2 persoane/2 luni, 2 camere daca este posibil cu acces la bucatarie, incepand cu 4 Iulie in Strasbourg si daca puteti sa ma ajutati cu informatii despre preturi sau sugestii. Ma intereseaza ceva la gazda, casa de inchiriat etc, nu la hotel ca este f. scump. va multumesc mult pt. orice informatie. [flo][pup]
tzuc, nu prea cred ca ai sanse sa gasesti ceva de inchiriat pe 2 luni, nici un proprietar nu se incurca cu un contract doar de 2 luni. Eu iti propun sa cauti mai degraba "hotel au mois", va fi ceva mai scump, dar e singurul loc care te accepta - la un pret mai bun decit hotelul- pe perioade scurte. Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Appart'hotel Victoria Garden Strasbourg Les Halles http://www.strasbourg.com/victoriagarden/appartfr.html CITADINES : Appart'hôtel NN.Située au centre ville à 30 mètres de la place de l'Homme de Fer (tram, taxis) Studettes, studios ou 2 pièces meublés etentièrement équipés. Tarifs spéciaux pour les clients du CIEL de STRASBOURG. Pour plus de détails et pour réserver,contactez directement CITADINES par téléphone, par fax ou par e-mail, en précisant que vous êtes client(e) du CIEL :Résidence hôtelière CITADINES Strasbourg Kléber50-54 rue du Jeu des Enfants – F 67000 STRASBOURGTél : 33 (0)3 90 22 47 00 – Fax : 33 (0)3 88 32 47 49Internet : www.citadines.com Toulouse, la ville rose
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vrut sa sun, am format nr de tarif local, ca de obicei, dupa care am format nr de acasa, si mi-a zis ca daca vreau sa vorbesc cu Romania sa sun la 0821234040, cu 12 centi/min. Si am intrat pe telerabais.com imediat si scria, intr-adevar tot tarif local. Dar degeaba vad eu scris acolo ca, daca vreau sa sun ma taxeaza tot 12 centi![bang][bang][bang] Incercati sa sunati si vedeti si voi ce zice! Si daca nu va zice la fel, spuneti-mi si mie, va rog! Pupici! oana-cannes "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...